ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Apple vydal iOS 10. Okrem množstva noviniek priniesol aj problémy

0

Apple v týchto dňoch vydal nový operačný systém pre zariadenia iPhone, iPad a iPod touch. iOS 10 prináša veľa noviniek v oblasti dizajnu aj funkcií. Pribudli nové widgety, nový vzhľad dostalo aj Ovládacie centrum, notifikácie sa zväčšili a zmenilo sa ich ovládanie. Nová aplikácia Home umožňuje jednoducho a bezpečne nastaviť, riadiť a kontrolovať inteligentné prvky v domácnosti. Mapy sú jednoduchšie a viac intuitívne a okrem zmeneného vzhľadu dostali aj niekoľko užitočných nových funkcií.

Veľké zmeny nastali v aplikácii Hudba – prináša väčšiu prehľadnosť a jednoduchší spôsob, ako sa orientovať v knižnici a objavovať novú hudbu. Aplikácia Fotky využíva strojové učenie a okrem tvárí vie rozpoznávať aj objekty a miesta a na základe týchto dát zoskupovať fotografie do albumov.

Zmeny sa dotkli aj aplikácie Správy (Messages), pribudol samostatný App Store pre iMessages, takže možno vytvárať nové zábavné spôsoby komunikácie s priateľmi – môžete pridávať rôzne samolepky, smajlíky a ďalšie zlepšenia. iMessages sa naučili aj rôzne efekty na úpravu fotografií, reakcie na správy a pod.

iOS 10 možno nainštalovať na tieto zariadenia: iPhone 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c, 5, 12,9 aj 9,7-palcový iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. generácie, iPad mini 4, 3 aj 2 a iPod touch 6. generácie.

Aktualizácia však okrem noviniek priniesla  aj problémy. Sociálne siete čoskoro zaplavili sťažnosti používateľov na chybové hlásenia a nefunkčné telefóny. Namiesto automatického nabehnutia na nainštalovaný iOS 10 sa na displeji objavila výzva pripojiť zariadenie k počítaču a telefón bol nepoužiteľný. Apple onedlho vydal drobnú aktualizáciu s označením iOS 10.0.1, ktorá problém vyriešila. Podpora Applu odporúča sťahovať softvér cez iTunes a pred aktualizáciou zálohovať telefón.

Zdroj: apple.com

telegraph.co.uk

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať