HP Omen: Netradičný herný počítač v batohu na VR párty

0

HP nedávno uviedlo sériu herných zariadení Omen. Čoskoro do nej pribudne herný počítač určený pre virtuálnu realitu, ktorý sa zmestí do batoha.

Počítač z radu Omen X, ktorého demonštračné kusy začala spoločnosť testovať asi pred mesiacom, má špecifikácie podobné iným VR-ready stolovým počítačom: nový procesor Intel Core i5 alebo i7, 32 GB operačnej pamäte typu DDR4 a 512 GB pevný disk. Grafická karta zatiaľ nie je známa, povráva sa o modeli nVidia GeForce GTX 980. To všetko bude zabalené do batoha s hmotnosťou asi 4,5 kg, čo sa približne rovná hmotnosti statnejšieho VR-ready herného notebooku, ako je napr. Acer Predator 17x. K dispozícii budú aj dva akumulátory, umiestnené v bedrovom páse batoha, ktoré napájajú osobitne CPU a grafickú kartu. Batéria má výdrž asi hodinu. Potom ju môžete vymeniť, tretia menšia batéria udrží počítač v chode počas výmeny. Počítač je teda skutočne prenosný a nie je limitovaný káblom vedúcim k zásuvke.

Používateľ si k počítaču môže pripojiť HTC Vive, Oculus Rift alebo podobný headset na VR a môže sa pohybovať bez obmedzenia pripútaním ku klasickému stolovému počítaču alebo bez obáv zo zakopnutia o kábel.

K dispozícii je aj bezdrôtový displej, myš a klávesnica ako súčasť balenia, takže počítač môžete používať aj na bežné činnosti. To však neznamená, že budete robiť kancelárske práce, ale napríklad riešiť záležitosti týkajúce sa headsetu aj mimo virtuálnej reality. HP chce, aby si novú konštrukciu vyskúšalo čo najviac ľudí, a tak pred uvedením počítača na trh (termín nie je známy) môžu pribudnúť ešte nové funkcie.

Koncept „počítača v batohu“ od HP však nie je jediný, nedávno batohové PC ohlásilo takisto MSI a aj ZOTAC pridal batoh k jednému zo svojich miniatúrnych počítačov ZBOX. Ide však o špecifický druh zariadení, spojených s VR headsetmi, a tak nie je pravdepodobné, že sa ich na trhu objaví veľa.

A ak vás zaujíma cena, asi vás sklameme, ani jedna z týchto spoločností ju neoznámila. HP síce tvrdí, že chce, aby bol batoh cenovo prístupný, no je takmer isté, že bude drahší ako priemerný VR ready stolový počítač, ktorý stojí okolo 1000 dolárov. Vzhľadom na to, že treba hardvér zmenšiť a preskupiť, možno rátať aj s dvojnásobnou či trojnásobnou cenou.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať