PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Huawei ocenilo talentovaných študentov

Tlačové správy
0

Huawei v rámci svojich aktivít zameraných na študentov 15.11 slávnostne zakončila projekt „Seeds for the Future“ ocenením desiatich talentovaných slovenských študentov z oblasti ICT, ktorí sa zúčastnili dvojtýždňového vzdelávacieho programu v Číne v období 15. - 29. augusta 2016.

„Seeds for the Future“ je jedným z hlavných projektov Huawei, v rámci ktorého sa spoločnosť zaväzuje pomáhať v rozvoji lokálnych talentov z oblasti ICT (informačné a komunikačné technológie). Zároveň uľahčuje prenos poznatkov týkajúcich sa ICT a pomáha jednotlivým krajinám a regiónom stať sa súčasťou globálnej digitálnej komunity. Projekt sa sústreďuje na talentovaných študentov po celom svete. Ocenení študenti reprezentovali: Technickú univerzitu v Košiciach, Univerzitu v Žiline, Technickú univerzitu vo Zvolene, Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave a Univerzitu Komenského v Bratislave.

Študenti strávili týždeň v centrále Huawei, kde sa dozvedeli sa o mobilných internetových aplikáciách, získali telekomunikačné znalosti, zistili viac o vývojovom trende a navštívili aj Huawei Exhibition Center a 5G laboratóriá. Študenti mali počas svojho pobytu popritom možnosť naučiť sa čínsky jazyk a kultúru v Pekinskej jazykovej univerzite a prehliadnuť si historické pamiatky, akými sú napríklad Veľký čínsky múr či Zakázané mesto.

Slávnostného zakončenia sa zúčastnil aj Shi Yi, generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Slovensko, Lin Lin, čínsky ambasádor na Slovensku aj minister školstva prof. Ing. Peter Plavčan, CSc..

O svojich zážitkoch rozpráva študentka Univerzity Komenského v Bratislave Zuzana Hromcová

„Seeds for the Future je vzdelávací program, ktorý už vo svojom názve ukrýva svoju jedinečnú filozofiu. To, čo dnes zasadíme, neskôr zožneme. Investovanie do vzdelania je investovanie najmä do budúcnosti nás a našich detí. Vzdelanie je bezpochyby jedným z kľúčových bodov v celkovom vytváraní lepšej spoločnosti,“ uviedol prof. Ing. Peter Plavčan, CSc., Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR a dodal: „Verím, že vzdelávací program Seeds for the Future prinesie ešte mnohé zaujímavé príležitosti a som rád zo spolupráce medzi slovenskými študentmi a spoločnosťou Huawei.“

Počas ceremónie publikum videlo aj video sumarizujúce nezabudnuteľné okamihy tohtoročného programu Seeds for the Future. Všetci študenti boli tiež ocenení certifikátom za vytrvalé úsilie a študijné nadšenie.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať