TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Problémy s gramatikou? Umelá inteligencia sa postará o pravopisnú, gramatickú aj štylistickú správnosť textu

Technológie
0

Naučiť umelú inteligenciu identifikovať pravopisné a gramatické chyby je pomerne triviálne. Jednoduchú kontrolu preklepov zvládajú spravidla všetky textové procesory, Word sa pokúša ísť aj viac do hĺbky. No vycvičiť neurónovú sieť, aby skutočne chápala jazyk a robila návrhy na opravu štylistických chýb a zvýšenie čítavosti  je už náročnejšie. O to sa pokúša startup z Toronta Atomic Reach pomocou svojho nového softvérového produktu Atomic AI.

Umelá inteligencia má vo svojej databáze už viac ako 3 milióny článkov, ktoré analyzuje a snaží sa rozvíjať schopnosť identifikovať kontext a účel použitia každého slova. Potom sa usiluje text zatraktívniť, nájsť lepšie slovné spojenia, vhodnejšie synonymá a pod. Svoje návrhy ponúka formou bublinovej pomoci.

Atomic AI zatiaľ rozumie len angličtine. Je výsledkom náročného ​​trojročného vývojového procesu, Atomic Reach naň získal rizikový kapitál vo výške 9 000 000 dolárov. Zameraný je na menej bežný trh – na „obchodníkov s obsahom“. Ide napr. o marketingové oddelenia veľkých podnikov či digitálnych vydavateľov, ktorí publikujú veľké množstvo obsahu, kde sa kladie veľký dôraz na čítavosť textu.

Hoci na trh sa dostáva iba v týchto dňoch, má za sebou už testovanie v reálnom svete s pôsobivým výsledkom – jeden poskytovateľ zdravotnej starostlivosti po nasadení Atomic AI zvýšil počet návštevníkov svojho blogu z 200 000 na neuveriteľných 3,5 milióna.

Atomic AI je k dispozícii ako rozšírenie pre Chrome a WordPress, no záujemcovia musia siahnuť dosť hlboko do vrecka – cena sa v závislosti od programového balíčka pohybuje v rozmedzí 850 až 4500 USD mesačne.

Zdroj: Thenextweb

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umela inteligencia gramatika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať