ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Testujeme nový iPhone 7 a tu sú prvé dojmy. Unboxing

0

Po prvom dni intenzívneho testovania iPhonu 7 sa môžeme podeliť o prvé dojmy.

K dispozícii sme mali menší model s jedným fotoaparátom.

Apple sa odhodlal k odvážnemu kroku a v „sedmičke“ vynechal obligátny, desaťročia používaný 3,5 mm konektor jack na pripojenie slúchadiel. Vynechanie konektora sa očakávalo, ale o skutočných dôvodoch existujú len domnienky. Úspora miesta, o jeden otvor menej pri dosiahnutí vodotesnosti... môžeme len skonštatovať, že táto zmena nebola vzhľadom na rozmery telefónu nevyhnutná. V nasledujúcom modeli to už vzhľadom na menšiu hrúbku, zaoblenie hrán, miesto na elektronické pero či z iného dôvodu nemusí platiť a konektor na slúchadlá by sa doň možno už nedal umiestniť.  iPhone 7 sa dá považovať skôr za dizajnovú a technologickú evolúciu než revolučný model a možno práve z toho dôvodu to Apple urobil práve teraz. Recenzenti majú o čom písať a výrobcovia príslušenstva o čom špekulovať. A jeden z dôvodov môže byť aj to, aby si používatelia na túto zmenu zvykli. Dodávané slúchadlá majú konektor Lightning. Problémom je však súčasné dobíjanie batérie a počúvanie hudby, ak nemáte slúchadlá pripojené cez bluetooth, keďže iPhone stále nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Preto je zrejme len otázkačasu, kedy Apple príde s vhodnou redukciou samozrejme za "apple" cenu. Určite si takúto príležitosť nenechá vziať redukciami ot iných výrobcov.

Pohľad na spodnú stranu - prvýkrát v histórii iPhonu chýba konektor na pripojenie slúchadiel

Pri vybaľovaní nového iPhonu vás nepríjemne prekvapí, že Apple nahradil tradičný plastový obal na slúchadlá, ktorého súčasťou bola aj cievka na namotanie kábla, jednorazovou papierovou skladačkou, takže na prenášanie slúchadiel si budete musieť zaobstarať puzdro. Na spodnej strane skladačky nájdete redukciu na pripojenie klasických slúchadiel, ktorá má na jednej strane konektor Lightning a na druhej strane zásuvku na konektor jack. O spoľahlivosti a trvanlivosti takéhoto riešenia máme veľké pochybnosti. Uvidíme, aký predajný úspech budú mať bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods.

Slúchadlá zabalené v kartónovej skladačke

Redukcia na pripojenie slúchadiel

Nové slúchadlá s  konektorom Lightning

Už pri úvodnej konfigurácii zistíte, že sa zmenila konštrukcia tlačidla pod displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Už nie je mechanické, ale len dotykové a tlakové. Po zatlačení generuje pomocou haptického motorčeka mechanickú reakciu, takže do značnej miery simuluje mechanické tlačidlo, ale dá sa to ľahko poznať, pretože mechanický ráz je nielen v tlačidle, ale na celom spodnom okraji displeja. Tlačidlo sa teda nepohybuje, na dotyk reaguje vibráciami. Výhodou je jednoduchšia konštrukcia vzhľadom na vodotesnosť a neobmedzená životnosť.

Ovládacie prvky na ľavej strane

Ovládacie prvky pravej strane

Keďže máme k dispozícii len menší model s jedným fotoaparátom, nemôžeme otestovať súčasné snímanie fotografovanej scény dvoma objektívmi s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami,a preto sme sa sústredili na otestovanie nového fotoaparátu, ktorý má objektív so svetelnosťou 1/1.8 a o 60 percent rýchlejší senzor. Blesk so štyrmi LED diódami poskytne viac svetla. Samozrejme, boli sme zvedaví na porovnanie s najvážnejším konkurentom, preto sme urobili porovnanie fotoaparátov v iPhone 7 a Samsung Galaxy S7. Výsledky porovnania nájdete na našom webe zajtra.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Apple iPhone

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať