Image
28.5.2019 0 Comments

Charta pre vyššiu IT dôveru

Digitálne technológie sa v ostatných rokoch stávajú nevyhnutné pre prežitie podnikov, ale sú aj motorom ich rastu a prosperity.

Firmy sú dnes technológiami doslova preplnené. Podľa prieskumu Forescout viac ako dve tretiny britských spoločností prevádzkuje vyše tisíc zariadení pripojených k internetu (IoT) a každá piata ich má v sieti dokonca viac ako desaťtisíc. Pritom až polovica firiem má v sieťach neznáme zariadenia, ktoré zvyšujú zraniteľnosť voči kybernetickým hrozbám.

Primeraná kybernetická bezpečnosť je jednou zo základných požiadaviek potrebných na ochranu kritických infraštruktúr a citlivých dát, ako aj na bezproblémový priebeh obchodných transakcií. Z kybernetickej bezpečnosti je dnes viac ako len metafora bezpečnostného pásu – je to kritický faktor podmieňujúci úspech digitálnej ekonomiky.

Pre budúcnosť je kľúčové, aby ľudia dôverovali bezpečnosti systémov, ktoré prepojujú nielen vnútrofiremné systémy, ale aj naše domovy, nemocnice či energetické siete.

Práve preto Siemens vytvoril spoločne s firmami Daimler a IBM takzvanú Chartu dôvery. Obsahuje desať zásad na zvýšenie bezpečnosti digitálneho sveta so zameraním na tri dôležité ciele: ochranu dát, prevenciu škôd a vytvorenie spoľahlivého základu, kde sa môže rozvíjať a rasť dôvera v prepojený, digitálny svet. Pravidlá Charty dôvery, ku ktorým sa zaväzujú všetci signatári, špecifikujú, čo pre dosiahnutie týchto cieľov treba urobiť. Charta je otvorená všetkým spoločnostiam aj vládam. V priebehu roka sa k nej pridali firmy ako Atos, Airbus, Allianz, Enel, Cisco, Daimler, Dell Technologies, IBM, Total a ďalšie.

Viac informácií o Charte dôvery je k dispozícii na webovej stránke charter-of-trust.com.

Foto: Siemens


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá