SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

AB Workshop 2021

0

Spoločnosť AB-COM , najväčší veľkoobchod so satelitnou technokou na Slovensku poriada pre svojich zákazníkov každoročne AB Workshop, na ktorom sa môžu zúčastnený zoznámiť s najnovšími prírastkami v ponuke. V technicky zameraných prezentáciách, pod vedením špecialistov zo servisu a technickej podpory sú prezentované postupy konfigurácie a obsluhy zariadení, a tiež najnovšie novinky a trendy v ich výbavách.

Tento ročník bol špecifický aj tým že vzhľadom k opatreniam kvôli Covid 19 sa účastníci stretli po takmer dvojročnej prestávke, takže rozhodne bolo o čom rozprávať. Účastníci si mohli osobne pozrieť a vyskúšať najnovší model digitálneho prijímača AB PULSe 4K. Tento High-endový prijímač pracujúci s populárnou linuxovou nadstavbou Enigma 2 je vybavený dvojicou vymeniteľných tunerov a umožňuje podľa výbavy príjem vo všetkých dostupných štandardoch satelitného, káblového aj terestriálneho vysielania. Používatelia si svoje obľúbené programy môžu nahrávať na micro SD kartu, vstavaný HDD/SSD, USB HDD alebo sieťové úložisko.

Prijímač naviac umožňuje sieťové streamovanie na 2 mobilné zariadenia aj na PC. Vo výbave nájdete aj dvojicu CI slotov a dvojicu čítačiek smart kariet.  Účastníci workshopu si tiež ako prvý mohli pozrieť horúcu novinku ktorá sa chystá do predaja na koniec roka AB PULSe 4K mini. Ako názov napovedá, novinka vychádza zo svojho väčšieho bratríčka a preberá od neho aj väčšinu vlastností.

Ide o menší prijímač vybavený jedným satelitným tunerom, jedným CI slotom a čítačkou kariet. Zachovaná zostala možnosť nahrávania na micro SD kartu ale aj na USB HDD alebo sieťové úložisko. Možné je aj streamovanie po sieti avšak s limitmi vyplývajúcimi s iba jedného tunera.

Veľmi zaujímavá bola aj prezentácia možností streamovacích multimediálnych smart prehrávačov Homatics Q Dongle a Homatics BoxQ.

Tieto prehrávače sme už mali možnosť otestovať aj v našej redakcii a vo svojej podstate ide o doplnenie smart funkcií pre staršie televízory. Väčší z prehrávačov naviac umožňuje použitie micro SD karty na prehrávanie obsahu a na rozšírenie pamäte zariadenia a tiež pripojenie USB zariadení aj Eternetu. Hlavnou výhodou zariadení je vysoký výkon, takže pomocou pripojeného Bluetooth ovládača XBox možno hrať aj hry a tiež oficiálny OS Android 10 ktorý zaručuje bezproblémovú prevádzku aplikácií ako Netflix, Youtube, Skulink, Orange TV, Magio Go a ďalších.

Na záver workshopu mali účastníci možnosť v krátkom kvíze vyhrať hodnotné ceny z ponuky AB-COM.     

Viac fotografií nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu

René Hubinský, foto: Michal Krajčík

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať