SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

ACER predstavil novinky pre český a slovenský trh na rok 2021

0

Spoločnosť ACER každoročne predstavuje záplavu nových modelov svojich produktov. V tomto roku okrem konvenčných radov predstavila aj zaujímavý projekt nazvaný Reduce, Reuse, Recykle (teda redukovať, znova používať a recyklovať), ktorého zástupcom je model  Aspire Vero. Telo notebooku v sivo-žltej farbe je vyrobené z recyklovaných materiálov. Redukuje tak 50 % plastov PCR na klávesnici a asi 30 % plastov na puzdre. Telo je na lepšiu recykláciu nelakované, notebook obsahuje softvér na šetrenie energie a je konštruovaný na jednoduchú opraviteľnosť a výmenu komponentov.

Napriek environmentálnemu zameraniu tu však nájdete aj kvalitný hardvér. O pohon sa stará procesor 11. generácie Intel Core v spojení s DDR4 SODIMM RAM. 15,6“ displej IPS má antireflexnú úpravu, v role úložiska je 1 TB disk SSD M2 s kapacitou 1 TB. Grafiku zabezpečuje integrovaná grafická karta Intel X.  

Medzi spotrebiteľskými notebookmi predstavuje Acer notebook Acer Swift X (SFX14-41G) s tenkou a ľahkou konštrukciou. Ten je určený pre kreatívnych profesionálov, spracovateľov obsahu a streamerov. 14" Full HD displej IPS pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB. Prémiové celokovové telo notebooku je k dispozícii v rôznych farebných vyhotoveniach, s hmotnosťou iba 1,39 kg má hrúbku 17,9 mm.

Ide o prvý notebook tohto radu s dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop, založenou na architektúre NVIDIA Ampere v kombinácii s mobilným procesorom AMD Ryzen 7 5800 a 16 GB operačnej pamäte. SSD má kapacitu až 2 TB, čo používateľovi umožňuje vziať si so sebou všetku prácu, a rýchlo nabíjajúcu sa 59 Wh batériu ponúkajúcu až 17-hodinovú výdrž.

Acer Swift X (SFX14-41G) bude k dispozícii v lete 2021 za cenu od 899 €.

 

Herné notebooky sú zastúpené novinkami v radoch Predator Triton a Helios. Herné notebooky Predator sú teraz vybavené novými procesormi Intel Core série H 11. generácie a grafikami NVIDIA GeForce radu RTX 30 na výkonné, no pritom ultraprenosné hranie.

Nový Predator Triton 500 SE posúva hranice výkonu na kilogram hmotnosti a do 19,9 mm tenkého tela vtesnal maximálny možný výkon a až 240 Hz displej, navyše sa môže pochváliť novým čistým a decentným dizajnom a až 12-hodinovom výdržou na batériu. Predator Triton 500 SE (PT516-51s) je špeciálna edícia notebooku, určená pre hráčov, ktorí chcú zvládnuť najnovšie AAA hry i pracovný deň. Notebook je v najvyššej verzii poháňaný procesorom Intel Core  i9 jedenástej generácie, grafikou NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop a až 64 GB pamäte DDR4 SDRAM s taktom 3200 MHz. Podporuje technológiu NVIDIA Advanced Optimus. Hráč ho tak ľahko strčí do batoha. Elegantný vzhľad notebooku znamená, že ho možno využiť aj ako pracovný notebook pre profesionálov, ktorí radi hrajú hry. Vo výbave môže byť až 4 TB vysokorýchlostný PCIe Gen4 SSD disk. Hráči ocenia 16" displej s pomerom strán 16:10, 87 % pomerom obrazovky k telu a výberom z troch možností typu displejov, a to vrátane WQXGA Mini LED displeja s obnovovacou frekvenciou 165 Hz, špičkovým jasom 1250 nitov a 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB alebo WQXGA IPS panela PolarBlack s frekvenciou 240 Hz, latenciou 3 ms a 100% pokrytím farebného priestoru DCI-P3 na ešte plynulejšie hranie. Triton 500 SE využíva konštrukciu chladenia Acer Vortex Flow, ktorá zahŕňa chladiaci systém s trojicou ventilátorov vrátane na mieru vyvinutého ventilátora AeroBlade 3D 5. generácie, piatich samostatnými heatpipe pre CPU a GPU a strategicky umiestnenými nasávacími a výdychovými otvormi.

Predator Helios 500 (PH517-52) sa môže pochváliť pretaktovateľným procesorom Intel Core i9 jedenástej generácie , grafikou NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop a 64 GB pamäte DDR4 SDRAM 3 200 MHz. Vo výbave nájdete takisto dvojicu PCIe NVMe SSD zapojených v režime RAID 0 a jeden SATA HDD. Používatelia môžu zvoliť model 17,3" notebooku Helios 500 so 4K Mini LED 120 Hz displejom využívajúcim technológiu AUO AmLED. Tá podporuje lokálne stmievanie na celej ploche a je porovnateľná so štandardom VESA Display HDR 1000, čo umožňuje dosiahnuť špičkovú sýtosť farieb a kontrastu. K dispozícii je aj model so superrýchlym 360 Hz Full HD displejom AUO, ktorý sa môže pochváliť latenciou 3 ms na čo najplynulejší obraz. Výkon je podporovaný súborom chladiacich technológií Acer Powergy. Technológia Acer Vortex Flow využíva dva ventilátory vrátane ventilátora AeroBlade 3D 5. generácie. Klávesy WASD môžu byť zlepšené klávesmi Acer Racing alebo klávesmi MagForce, ktoré sú vybavené mechanickými spínačmi MagTek. K dispozícii je bohatá konektivita vrátane Intel Killer DoubleShot  Pro 5G, ktorá kombinuje výkon 5G siete s Intel Killer eternetom a Wi-Fi na bleskurýchle hranie bez ohľadu na to, akým spôsobom sú používatelia pripojení.

V ponuke je aj prvý router kompatibilný s Intel Killer 5G CPE na svete Predator Connect X5 5G CPE. Poskytne 5G pripojenie rýchlosťou až 4,7 Gb/s (podľa dostupnej siete). Navyše je k dispozícii Wi-Fi 6. Používatelia si môžu vďaka Wi-Fi 6 funkcionalite routera X5 pripojiť až 256 zariadení na hranie, streamovanie a zdieľanie obsahu bez akýchkoľvek spomalení. Predator Connect X5 5G CPE je osadený štvorjadrovým procesorom ARM Cortex s taktom 2 GHz, 1 GB pamäte DDR4 SDRAM a 1 GB flash pamäte. Je vybavený vyhradeným portom GAME LAN, jedným štandardným portom LAN, jedným portom WAN, portom USB, portom na SIM kartu, súpravou Main a Div TS-9 anténnych portov a tlačidlom WPS na väčšie zabezpečenie. Integrovaný port USB poskytuje ďalšiu úroveň flexibility, ktorá umožňuje používateľom ukladať, prenášať a zdieľať dokumenty v miestnej sieti pripojením externých úložísk.

Novinkou je aj 5G adaptér Predator Connect D5. Po pripojení k portu USB-C umožňuje využívať vysokorýchlostné dátové pripojenie cez 5G sieť a umožňuje použitie počítača ako 5G Wi-Fi hotspotu. Adaptér je možné použiť s Intel Killer DoubleShot Pro na duálne pripojenie.

Cena a dostupnosť

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) bude k dispozícii v júli za cenu od 1 999 €.

Predator Helios 500 (PH517-52) bude k dispozícii v júli za cenu od 2 499 €.

Ponuku herných produktov Acer v rade Predator výrobca rozširuje o tri nové HDR monitory

Predator CG437K S je obrovský 42,5" herný monitor s rozlíšením UHD, ktorý podporuje HDMI 2.1 a možno ho využívať tak na hranie na PC, ako aj na konzole. Monitor je kompatibilný s technológiou NVIDIA G-SYNC a obsahuje dvojicu portov HDMI 2.1, ktoré podporujú najnovšie herné konzoly a umožňujú zobrazenie 4K obrazu pri obnovovacej frekvencii až 144 Hz pomocou jediného kábla. USB rozbočovač ponúka port USB-B, dvojicu portov USB 2.0 aj USB 3.0 na pripojenie celého radu periférií a pre istotu aj port USB-C (PD30W). Vstavaný KVM prepínač navyše uľahčuje život tým, ktorí prechádzajú medzi viacerými počítačmi. Certifikácia VESA DisplayHDR 1000 monitora zaisťuje, že hry vyzerajú skvele, čo poteší herných nadšencov, a zábery vyzerajú verne, čo je dôležité pre tvorcov obsahu. Vynikajúce miestne stmievanie, špičkový jas 1000 nitov a vysoký kontrast, to všetko pomáha oživiť všetky detaily, zatiaľ čo presnosť farieb s odchýlkou ​​Delta E <1 a 90 % pokrytie farebného gamutu DCI-P3 monitora zaisťujú veľmi presné zobrazenie farieb. Nechýba ani kompatibilita s NVIDIA G-SYNC. Monitor je vybavený RGB svetelnými prúžkami, ktoré možno synchronizovať s hudbou a multimédiami. Je takisto vybavený radom premyslených technológií, ktoré mu umožňujú prispôsobiť sa prostrediu každého používateľa.

Predator X38 S je 37,5" monitor zameraný na eSports s UWQHD+ (3840 × 1600 px) displejom s obnovovacou frekvenciou 175 Hz (po pretaktovaní) a latenciou 0,3 zo sivej do sivej, so zakriveným panelom s polomerom zakrivenia 2300R, širokým farebným gamutom 98 % farebného priestor DCI-P3, farebnou odchýlkou ​​Delta E <2 a certifikáciou VESA DisplayHDR 600. 37,5" Agile-Splendor IPS panel má široké pozorovacie uhly. Herný režim Predator hráčom ponúka osem prednastavených (prispôsobiteľných) režimov zobrazenia pre rôzne žánre obsahu, zatiaľ čo technológia Acer LightSense a Acer ColorSense automaticky upravujú jas a teplotu farieb obrazovky v závislosti od okolitého prostredia. Podporovaný je režim NVIDIA G-SYNC Esports. Predator X38 S je tiež vybavený nástrojom NVIDIA Reflex Latency Analyzer na meranie latencie systému, ktorý deteguje kliknutia myšou a následne meria čas, za ktorý sa na obrazovke zmenia výsledné pixely (napr. záblesk výstrelu), zatiaľ čo technológia NVIDIA G-SYNC ULTIMATE umožňuje plynulé a rýchle hranie tým, že eliminuje trhanie obrazovky, minimalizuje zadrhávanie displeja a znižuje vstupné oneskorenie.

Predator X28 je 28" monitor s rozlíšením UHD (3840 × 2160 px), tenkým profilom a úzkymi rámčekmi, ktoré mu dodávajú čistý osviežujúci vzhľad. Jeho Agile-Splendor IPS panel s certifikáciou VESA DisplayHDR400  ponúka obnovovaciu frekvenciu 155 Hz (po pretaktovaní) s latenciou 1 ms zo sivej do sivej, a to všetko vďaka technológii NVIDIA G-SYNC a režimu G-SYNC.

Monitor je vybavený aj analyzátorom latencie NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Technológia Acer LightSense, ColorSense a ProxiSense zaisťujú, že bude obraz na monitore vždy vyzerať čo najlepšie za akéhokoľvek osvetlenia. Predator X28 je herný monitor s certifikátom TÜV Rheinland Eyesafe.

Cena a dostupnosť

Predator CG437K S bude k dispozícii v novembri za cenu od 1 599 €.

Predator X38 S bude k dispozícii v septembri za cenu od 2 199 €.

Predator X28 bude k dispozícii v auguste za cenu od 1 199 €.

Inovácie sa dočkali aj Chromebooky, Acer predstavuje 4 nové modely vrátane najväčšieho so 17,3“ displejom.

Acer Chromebook 317 (CB317-1H) je prvý 17,3" Chromebook na trhu, výkonný počítač na prácu na viacerých úlohách súčasne, s tenkým displejom a reproduktormi smerujúcimi nahor na vyššiu produktivitu a podmanivú zábavu.

Ocenené Chromebooky Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) a Acer Chromebook Enterprise Spin (CP713-3W) sú prvé Chromebooky na svete overené platformou Intel Evo, ktoré sú teraz k dispozícii s najnovšími procesormi Intel Core i7 11. generácie, dvoma portmi Thunderbolt 4 a 13,5" displejom VertiView.

Chromebooky Acer Chromebook 514 (CB514-1H) a Acer Chromebook Enterprise 514 (CB514-1W) poskytujú vďaka procesorom až Intel Core 11. generácie, batérii s 10-hodinovou výdržou a odolnej konštrukcii maximálny výkon.

Acer Chromebook 314 (CB314-2H / T) ponúka výkon dostačujúci na každodennú prácu v kompaktnom vyhotovení a s dlhou, 15-hodinovou výdržou na batériu.

Cena a dostupnosť

Acer Chromebook 317 (CB317-1H) bude k dispozícii v júni za cenu od 399 €.

Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) bude k dispozícii v júni za cenu od 769 €.

Acer Chromebook 514 (CB514-1W) bude k dispozícii v auguste za cenu od 549 €.

Acer Chromebook 314 (CB314-2H) bude k dispozícii v auguste za cenu od 329 €.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať