ASUS ZenBook 13 (UX325) a ZenBook 14 (UX425) idú do predaja na Slovensku

Tlačové správy
0

Nový ZenBook 13 a ZenBook 14 sú ešte tenšie a ľahšie ako predchádzajúca generácia. ZenBook 13 má hmotnosť iba 1,07 kg a oba modely sú hrubé 13,9 mm. Aj napriek ultratenkému dizajnu však ponúkajú plnohodnotnú portovú výbavu vrátane HDMI a USB portu typu A, ktoré dopĺňa Thunderbolt 3 USB-C® a čítačka microSD kariet – ide o najtenšie 13,3- a 14-palcové notebooky s takto všestrannou konektivitou. 

Kompaktný NanoEdge displej s tenkými rámikmi po štyroch stranách ponúka pomer obrazovky k telu na úrovni 90 % a voliteľný displej so spotrebou 1 watt pre dlhšiu výdrž batérie. Vo výbave sú aj ďalšie technológie, ako je ASUS NumberPad 2.0, nový edge-to-edge dizajn klávesnice, pánt ErgoLift a IR kamera pre rýchle rozpoznanie tváre. ZenBook 13 a 14 ponúkajú výdrž až 22 hodín a sú dostupné v dvoch nových farbách, Pine Grey (šedá) a Lilac Mist (fialová).

ZenBook 13 and ZenBook 14 sú vhodné na multitasking prácu aj zábavu vďaka procesorom 10. generácie Intel® Core, až 32 GB RAM, 2 TB PCIe® 3.0 x4 SSD úložisku a najnovšej WiFi 6 (802.11ax) konektivite.

Nadčasový dizajn, bezproblémové prenášanie

Najnovší prírastok do rodiny ZenBook Classic je dostupný v dvoch veľkostiach. Pre náročného cestovateľa je k dispozícii ultraľahký ZenBook 13 s hmotnosťou iba 1,07 kg. Pre tých, ktorí dávajú prednosť väčším obrazovkám, je k dispozícii štíhly ZenBook 14. Oba modely sú navrhnuté pre bezproblémové prenášanie s kompaktným a elegantným celokovovým šasi, ktoré je hrubé iba 13,9 mm. Oba notebooky tiež vynikajú energetickou efektivitou, vďaka čomu ponúkajú až 22-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Štýlový dizajn notebookov ZenBook 13 a 14 je teraz atraktívnejší vďaka dvom novým nadčasovým farbám. Šedý model Pine Grey má lesklý odtieň, ktorý je pokojný a vyžaruje z neho profesionálna múdrosť. Fialová Lilac Mist verzia má punc luxusu a ide o elegantnú, modernú a sofistikovanú farbu.

ZenBook 13 a ZenBook 14 nanovo definujú, čo je možné dosiahnuť v segmente ultratenkých notebookov – sú najtenšími notebookmi na svete vo svojich kategóriách s plnohodnotnou portovou konektivitou. Oba notebooky majú hrúbku iba 13,9 mm, avšak aj napriek takto štíhlemu dizajnu ponúkajú plnohodnotný HDMI a USB port typu A, dva vysokorýchlostné Thunderbolt 3 USB-C porty a čítačku microSD kariet. Žiaden iný 13,3- alebo 14-palcový notebook, ktorý je teraz na trhu, neponúka takto bohatú portovú výbavu v tak tenkom dizajne. Dva Thunderbolt 3 USB-C porty podporujú rýchle nabíjanie, pripojenie až dvoch 4K externých displejov a dátový prenos rýchlosťou do 40 Gbps. 

ZenBook 13 a 14 ponúkajú novú funkciu ASUS USB-C Easy Charge⁵, ktorá umožňuje ich nabíjanie pomocou štandardných USB-C nabíjačiek. USB-C Easy Charge umožňuje nabíjanie pomocou ľubovoľnej certifikovanej USB-C nabíjačky so štandardom Power Delivery, ako aj pomocou 65-wattového adaptéra, ktorý je súčasťou balenia. Rovnako je možné použiť prenosné nabíjačky či power banky pre pomalšie nabíjanie.

Ergonomický dizajn

ZenBook 13 a ZenBook 14 majú jasný NanoEdge displej s tenkými rámikmi po štyroch stranách a 90 % podielom obrazovky k telu. Voliteľný 1-wattový displej ponúka jas až 450 nitov pri predĺžení výdrže batérie. 

Nový edge-to-edge dizajn klávesnice umožňuje zväčšiť rozmery klávesnice pre pohodlnejšie písanie a zabudovanie užitočných funkčných klávesov na pravej strane klávesnice. Pohodlie pri písaní zvyšuje aj ErgoLift pánt, ktorý automaticky nadvihne klávesnicu pri otvorení veka. Toto riešenie tiež zabezpečuje lepší prieduch vzduchu. 

Touchpad ASUS NumberPad 2.0 funguje aj ako numerická LED klávesnica, ktorú je možné aktivovať ťuknutím na ikonu a integrovaná infračervená (IR) kamera uľahčuje prihlasovanie do počítača rozpoznaním tváre.

Špičkový výkon

ZenBook 13 a ZenBook 14 využívajú výkon najnovších procesorov Intel Core 10. generácie až do Core i7. Tieto procesory prinášajú rýchlejší a plynulejší výkon ako predchádzajúca generácia a v kombinácii s až 32 GB vysokorýchlostnej RAM si poradia so všetkými úlohami počas každodenného používania. 

Vo výbave notebookov sú tiež až 2TB PCIe® 3.0 x4 SSD úložiská a najnovšia WiFi 6 (802.11ax) konektivita, ktorá ponúka až 3× nárast rýchlostí v porovnaní s WiFi 5, až 4× sieťovú kapacitu a až o 75 % nižšiu odozvu.

 

CENA & DOSTUPNOSŤ

ASUS ZenBook 14 je dostupný na našom trhu od 899 eur.


 

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať