PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Acer predstavil nové notebooky Swift, Spin a ekologické produkty Vero

0

Acer na globálnej tlačovej konferencii Next@Acer 2022 predstavil veľa zaujímavých noviniek, niekoľko z nich predstavíme.

Acer Swift 3 OLED je vybavený najnovšími procesormi Intel Core radu H 12. generácie s grafikou Intel Iris Xe, PCIe Gen 4 SSD a  16 GB pamäte LPDDR5, ktoré profesionálom, nezávislým pracovníkom a študentom ponúkajú vysoký výkon pre prácu zameranú na tvorbu a hranie hier.

Notebook bol tiež overený pre platformu Intel Evo, takže spĺňa požiadavky na okamžité prebudenie z režimu spánku a má 10-hodinovú výdrž na batériu v reálnej prevádzke. Stačí 30 minút nabíjania, aby batéria vydržala 4 hodiny používania. Ľahký a tenký notebook je vybavený 14" OLED displejom s pomerom strán 16:10 a rozlíšením WQXGA+ (2.8K) Displej má certifikáciu VESA DisplayHDR True Black 500 a poskytuje verný obraz so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3.  Notebook sa môže pochváliť 17,9 mm tenkým kovovým telom z hliníka, váži iba 1,4 kg a je vybavený touchpadom OceanGlass vyrobeným z plastového odpadu z oceánov, ktorý užívateľom poskytuje pri používaní podobný hmatový zážitok ako na skle. Swift 3 OLED je vybavený technológiou Intel Wi-Fi 6E. Jeho webová kamera MIPI s rozlíšením Full HD využíva technológiu Acer Temporal Noise Reduction (TNR), ktorá poskytuje kvalitný obraz aj pri slabom osvetlení, zatiaľ čo technológia Acer PurifiedVoice s funkciou AI Noise Reduction zaisťuje, že váš hlas bude zreteľný a jasný.

Acer Spin 5 je ľahký (1,3 kg) a veľmi tenký (16,9 mm) konvertibilný notebook so 14" dotykovým displejom s rozlíšením WQXGA (2 560 × 1 600 px) s pomerom strán 16:10.

Inovatívna 360° konštrukcia pántov so špeciálne navrhnutými ložiskami umožňuje plynulý prechod medzi rôznymi režimami používania: notebook, stojan, stan alebo tablet, takže je pripravený na akúkoľvek úlohu. Aj Spin 5 je vybavený procesorom Intel Core i7 12. generácie a grafikou Intel Iris Xe na efektívnejšiu prácu. Je vybavený až 16 GB pamäte LPDDR5 a 1TB úložiskom PCIe Gen 4 SSD. Radič Killer Wi-Fi 6E AX1675i umožňuje rýchlejšie pripojenie k sieti a dva porty USB-C s rozhraním Thunderbolt 4 zaisťujú rýchly prenos dát, a súčasne aj napájanie. Chladiaci systém TwinAir s architektúrou Vortex Flow zvyšuje výkon až o 75 %. Duálne medené heatpipe D6 pomáhajú udržovať optimálnu teplotu pre čo najlepší výkon. Dobíjací stylus Acer Active Stylus s technológiou Wacom AES 2.0 poskytuje citlivosť na 4 096 úrovní tlaku pre vyššiu presnosť. Spin 5 je vybavený technológiou Acer PurifedVoice s vylepšenou redukciou šumu pomocou umelej inteligencie a technológiou DTS Audio, ktorá zaisťuje vysokú kvalitu zvuku pri videohovoroch.

Tenký konvertibilný 14" Spin 3 s dotykovým Full HD displejom je dodávaný s dokovacím stylusom Acer Active Stylus

Je poháňaný procesormi Intel Core 12-tej generácie s grafikou Intel Iris Xe aj PCIe SSD. Veko displeja je možné otočiť o 360°. Notebook ponúka rýchle pripojenie vďaka Wi-Fi 6 a dvom portom USB-C s rozhraním Thunderbolt 4,. Spin 3 je tiež vybavený HD kamerou s technológiou Acer TNR a prichádza s funkciou Acer PurifedVoice a redukciou šumu s využitím umelej inteligencie.

Novinky budú dostupné od júla 2022, cena Swift 3 OLED bude začínať na 999 €, Spin 5 od 1 399 €, Spin 3 od 999 €.

Nové notebooky Vero a AIO stolné počítače, monitory, projektory aj periférie využívajú určitý podiel recyklovaného plastu PCR (Post-Consumer Recycled), plastu OBP (Ocean-bound Plastic) vyloveného z oceánu a recyklovateľných obalov. Počítače sú ľahko rozoberateľné, čo zjednodušuje proces opráv alebo upgradov a predlžuje ich životnosť.

Aspire Vero (AV14-51) je vybavený 14" Full HD displejom a ponúka všetky ekologické výhody predchádzajúcich generácií, poháňa ho však najnovšie procesory Intel Core 12-tej generácie. Okrem charakteristickej šedej farby Cobblestone Grey k dispozícii aj modrej Mariana Blue.  

Aspire Vero (AV15-52) má 15,6" displej s rozlíšením Full HD je k dispozícii v čiernej farbe Starry Black aj v tradičnej šedej Cobblestone Grey. Obidva modely majú touchpad OceanGlas vyrobený z plastu vyloveného z oceánu. V ich tele je 30 % recyklovaného plastu (PCR), ktorý je odolný, tuhý a pri výrobe šasi sa ušetrí 21 % emisií uhlíka. Kryty klávesov využívajú 50% PCR. Životnosť notebooku predlžuje aj možnosť jednoduchej opravy a upgradu vďaka spodnému krytu, ktorý je možné na výmenu pamäte RAM a disku SSD ľahko vybrať, pretože využíva štandardné skrutky. Obal notebooku má vnútornú prepážku, ktorú je možné zložiť do trojuholníkového stojana na notebook.

All-in-one Veriton Vero  bol vytvorený pre ekologicky zmýšľajúce firmy aj užívateľov pracujúcich z domova, ktorí hľadajú výkonný počítač v priestorovo úspornom prevedení. Je elegantný a vybavený 24" Full HD IPS displejom.

Možno ho tiež pripevniť na stenu podľa štandardu VESA. Veriton Vero AIO sa z 30 % skladá z recyklovaného materiálu a dodáva sa s klávesnicou a myšou aj z PCR materiálu. Počítač je vybavený  najnovším procesorom 12. generácie Intel Core až po i9, dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce MX550 a  64 GB dvojkanálovej pamäte DDR4-3200. Wi-Fi 6E (802.11ax) poskytuje spoľahlivé pripojenie pre neprerušovanú komunikáciu a porty USB 3.2 Gen 2x2 Type-C podporujú vysokorýchlostný 20Gb/s prenos dát pre rýchle sťahovanie. Dva M.2 SSD poskytujú kapacitou až 2 TB. Integrovaný inteligentný senzor Tobii Aware uzamkne a rozostrí obrazovku, pokiaľ sa k nej pokúsi pristúpiť iný užívateľ.

Dva nové IPS monitory Vero 27", monitor Acer CB273 s rozlíšením Full HD a 23,8" monitor Acer B247Y G s rozlíšením Full HD, majú ekologickú konštrukciu zloženú z 85% z plastu PCR a 5% z plastu viazaného na oceán (OBP) . Monitor Acer CB273 sa môže pochváliť priemernou farebnou odchýlkou ​​Delta E<1 a poskytuje sýte a presné farby. Má prepínač KVM, ktorý umožňuje používať viac počítačov, ľahko medzi nimi prepínať, a zároveň používať rovnaký monitor, klávesnicu a myš. Tento monitor je vybavený rozhraním USB-C a môže zariadením poskytovať napájanie s výkonom až 90 W.

Notebooky Acer Aspire Vero budú k dispozícii od augusta, model (AV14-51) bude za cenu od 899 € a (AV15-52) od 999 €. AIO Acer Veriton Vero bude dispozícii v júli 2022 za cenu od 919 €.

Monitor Acer Vero CB273 bude k dispozícii v treťom štvrťroku za cenu od 399 € a Vero B247Y G za cenu od 269 €.

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer Swift Spin Vero Next@Acer 2022

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať