SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

AirCar: Slovenské lietajúce auto prešlo certifikáciou a môže ísť do výroby

Technológie
1

Dvojrežimové vozidlo „AirCar“, ktoré môže jazdiť po cestách a lietať po oblohe, absolvovalo 70 hodín prísnych letových testov a vykonalo množstvo letových a výkonnostných manévrov vrátane viac ako 200 vzletov a pristátí. Po testoch mu bol udelený certifikát Dopravného úradu SR. Znamená to, že vozidlo, ktoré má 1,6-litrový motor BMW, je o krok bližšie k sériovej výrobe.

AirCar uskutočnil svoj prvý let v roku 2020 a svoj prvý medzimestský let absolvoval v júni minulého roka. Pri testovaní sa lietadlo zmenilo na auto za menej ako tri minúty iba „klepnutím na tlačidlo“. Testy preukázali „úžasnú statickú a dynamickú stabilitu v režime lietadla“, uviedla firma. Ako povedal vynálezca, vedúci vývojového tímu a pilot profesor Štefan Klein, „certifikácia AirCar otvára dvere sériovej výrobe veľmi efektívnych lietajúcich áut.“ Tie môžu navždy zmeniť cestovanie na stredné vzdialenosti.

Zdroj: news.sky.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

aircar reakcia na: AirCar: Slovenské lietajúce auto prešlo certifikáciou a môže ísť do výroby

31.1.2022 07:01
A kde to bude môcť štartovať a pristávať ? Aj na klasických letiskách ? Aj na diaľniciach ? ( ktoré nemáme ? )

Alebo to bude iba zábavka pre kamery a veľmi bohatých ľudí ? Skúste trochu popísať praktickú stránku využitia tohto stroja - jeho parametre .....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať