SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Ako nájsť vhodný toner pre vaše zariadenie?

Tlačové správy
1

Toner je náplň, ktorá je potrebná na prevádzku laserovej tlačiarne a kopírky. Jej obsah tvorí tlačové médium, ktoré sa pri tlači prenáša na papier. Tonery obsahujú farebné pigmenty, ktoré sú potrebné pre čiernobielu a farebnú tlač. Vďaka farebným pigmentom zvládne laserová tlačiareň pripraviť všetky možné farebné odtiene. Dôležité je, aby ste však vedeli, aký toner je vhodný pre vašu tlačiareň, prípadne, ktorá značka ponúka kvalitné modely.

Čo tvorí toner:

- Tlačové médium, čo je farebný prášok, ktorý sa prenáša na papier.

- Stierka slúži na dávkovanie presného množstva tonerového prášku.

- Na komunikáciu medzi tonerom a tlačiarňou slúži čip.

- Pečať slúži ako ochrana, ktorá chráni prášok proti vysypaniu pri manipulácií toneru.

Ako určiť vhodný typ toneru?

O výbere vhodného tonera rozhoduje typ vašej tlačiarne. Konkrétny model dokážete zistiť zo štítku, ktorý je umiestnený na zariadení, buď v zadnej alebo spodnej časti. Kvalitné lacné tonery spoznáte podľa dobrej vyťaženosti a tiež možnosti recyklovanej kazety, ktorá dokáže šetriť životné prostredie. Jednoducho si dokážete potom vyhľadať toner, ktorý bude vhodný pre vaše zariadenie.

Prečo siahnuť po toneroch Samsung?

Zárukou kvality sú tonery Samsung, s ktorými nebude mať žiadna tlačiareň problém. Tonery Samsung sú veľmi efektívnou voľbou, ktorá dokáže redukovať náklady na častú tlač. Ich výhodou je aj spoľahlivosť, ktorú ich používanie zaručuje. Balenie môže obsahovať aj iné farby, ako je čierna. Pri častej tlači sa rozhodne môžete spoľahnúť na tonery Samsung, ktoré sú vhodné do domácich laserových tlačiarňach, ale aj vo výkonných kancelárskych strojoch.

Pri výbere vhodného tonera musíte vedieť, aký typ sa hodí pre vašu tlačiareň. Ak máte menšiu tlačiareň, tak tonery môžu mať tiež podobu typickej kazetovej náplne. Pri práci s väčšími zariadeniami však oceníte valcové tonery.

Zdroj obrázku: Andreas Poertner / Shutterstock.com

Samsung

Všetky autorove články

1 komentár

d-test magazín stv1/rtvs reakcia na: Ako nájsť vhodný toner pre vaše zariadenie?

25.9.2021 13:09
podľa d-test magazínu na stv1 lejzrovka netlačí verné farby na fotografiách, je to šmejd oproti atrametnovke, tak povedali v teste
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať