PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Ako sa vyrába vlajkový smartfón Honor Magic4 Pro

0

Honor nám prostredníctvom online exkurzie ukázal technológiu novej linky vo výrobnom areáli Honor Intelligent Manufacturing Industrial Park  na ktorej sa vyrába vlajkový model Magic4 Pro, ktorý v týchto dňoch prichádza na svetové trhy.

Inteligentný výrobný priemyselný park, ktorý je v prevádzke od septembra 2021, je prvou továrňou značky Honor financovanou z vlastných zdrojov. Park je vybavený špičkovými výrobnými a testovacími zariadeniami, ktoré podporujú všetky aspekty výroby smartfónov a sú neoddeliteľnou súčasťou záruky kvality prémiových produktov značky. Navyše 20 % zamestnancov tvoria pracovníci výskumu a vývoja, čo posilňuje synergiu vývoja a výroby a zároveň umožňuje výrobným technológiám držať krok s inováciami.

Nový model Magic4 Pro prichádza z viacerými novmi funkciami, ako je AI Privacy Call, ktorá minimalizuje únik zvuku počas telefonických hovorov, či Ultra-Fusion, ktorá a naplno využíva potenciál viacerých objektívov. Tieto funkcie používatelia určite ocenia, no ich implementácia si vyžaduje náročné výrobné a testovacie postupy

S každou generáciou smartfónov výrobcovia neustále posúvajú akustický menič používaný pri telefonovaní smerom k hornému rámčeku v snahe dosiahnuť väčšiu plochu displeja. Čím bližšie k okraju je tento menič umiestnený, tým výraznejší je únik zvuku počas telefonovania, čo má za následok stratu súkromia. Inovatívna technológia AI Privacy Call na báze umelej inteligencie tento pre mnohých používateľov zásadný problém rieši. Využíva vôbec prvú inteligentnú duálnu jednotku vydávajúcu zvuk v mobilnom priemysle, ktorá obsahuje piezoelektrickú keramiku integrovanú priamo do displeja ako vodivý komponent. 

Test audio systému

Vzhľadom na prirodzenú štruktúru skla si proces montáže vyžaduje mimoriadnu presnosť. Aj malé výrobné odchýlky môžu panel trvalo poškodiť. Vďaka spolupráci výskumného a výrobného tímu sa podarilo vyvinúť a otestovať funkčné riešenie v priebehu 3 mesiacov. Výsledkom bolo vytvorenie automatizovaného, vysoko presného montážneho zariadenia, ktoré využíva počítačové videnie a optimalizované algoritmy na dosiahnutie presnosti 0,01 mm a 99,99 % výťažnosti..

Honor Magic4 Pro je vybavený zostavou troch fotoaparátov, ktorá podporuje takzvané výpočtové fotografovanie Ultra-Fusion. Komplexnosť riešenia v novom vlajkovom smartfóne si vyžiadala dvojnásobnú presnosť pri kalibrácii fotoaparátov v porovnaní s predchodcami, avšak systém troch objektívov, ktorý ťaží z vylepšených kalibračných a testovacích postupov, poskytuje v kombinácii s algoritmami umelej inteligencie detailnejšie snímky s autentickejšími farbami v celom podporovanom rozsahu ohnísk.

Testovanie fotoaparátov

Osadzovanie a kontroly plošného spoja

Pokročilé montážne postupy sú použité aj u zo štyroch strán zakriveného LTPO displeja. Vďaka zostave šesťosových robotických ramien, vysoko presných kamier a algoritmov počítačového videnia vyvinutých spoločnosťou Honor, pracuje montážne zariadenie s presnosťou v rozsahu ±0,075 mm a produkuje výrobky s výrobnou toleranciou 0,1 mm.

Automatizovaný test

Kontrola batérie

Výrobný park je tiež vybavený špičkovými laboratóriami, vrátane laboratória spoľahlivosti, regulačného laboratória a laboratória pre ochranu životného prostredia, v ktorých sa vykonáva viac ako 200 testov spoľahlivosti nového smartfónu, aby zabezpečili jeho špičkovú kvalitu. Honor Magic4 Pro sa napríklad testuje na hodnotu špecifickej miery absorpcie (SAR) - ktorá meria vyžarovanie smartfónu, ktorá je u tohto modelu o 56 % nižšia ako limit najprísnejšej priemyselnej normy.

Test vyžarovania

Automatizácia, digitalizácia a inteligentné technológie sú základnými kameňmi, na ktorých stoja hlavné výrobné kapacity Parku. Park prevádzkuje 75% svojich výrobných liniek automatizovane, čo minimalizuje riziko ľudskej chyby. Okrem toho je viac ako 40 percent automatizovaných výrobných zariadení vyvinutých vlastnými silami, čo je ďalším dôkazom úzkej integrácie výskumu a vývoja na jednej a výrobných kapacít Parku na strane druhej.

Robotické vozíky

Všetky kľúčové zariadenia vo výrobnom závode podporujú digitálne riadiace systémy, čo umožňuje lepšie riadiť celú výrobnú linku a dosiahnuť vyššiu efektivitu i kvalitu výrobkov.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor Honor Magic4 Pro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať