NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Ako získať bezplatnú aktualizáciu Microsoftu na systém Windows 11

Technológie
0

Presný dátum vydania nového operačného systému Microsoftu nepoznáme, ale ak sa ho už neviete dočkať a ste členom programu Windows Insider, môžete si stiahnuť už teraz jeho staršiu zostavu. Môžete si tak vyskúšať niektoré z nových funkcií, ako sú miniaplikácie, virtuálne desktopy a nový obchod Microsoft Store.

Ak ste členom programu Windows Insider (ak nie, môžete sa teraz bezplatne zaregistrovať), môžete si stiahnuť prvé zostavenie Windows 11 Insider Preview. Je však dôležité si uvedomiť, že beta verzie mávajú chyby, a tak by ste nemali sťahovať beta verziu na svoje primárne zariadenie. Ak to predsa chcete vyskúšať, tu je postup.

  1. Uistite sa, že vo svojom zariadení používate licencovanú verziu systému Windows 10 a že ste správcom zariadenia. Ak ste to ešte neurobili, zaregistrujte sa a zapojte sa do programu Windows Insider. Alebo sa prihláste do svojho účtu Windows Insider. Kliknite na položku Start flighting.

  2. Prejdite do Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Program Windows Insider. Kliknite na položku Začíname.

  3. V časti Vyberte účet (Pick an account) vyberte +, čím sa spojíte s kontom Microsoft, v ktorom ste sa zaregistrovali, a budete môcť pokračovať.

  4. Podľa pokynov vyberte prostredie a kanál, prostredníctvom ktorého chcete získavať zostavenia Insider Preview: kanál Dev (pre vývojárov), kanál beta (pre prvých používateľov) alebo kanál release preview (pre tých, ktorí chcú získať verziu tesne pred jej všeobecným vydaním). Upozorňujeme, že táto zostava prichádza do kanála pre vývojárov.

  5. Prečítajte si Vyhlásenie o ochrane osobných údajov a podmienky a kliknite na Potvrdiť. Kliknite na položku Reštartovať teraz.

  6. Po reštarte sa uistite, že sú vaše údaje správne, aby ste si mohli stiahnuť ukážky zostáv. Ak to chcete urobiť, prejdite do časti Nastavenia > Ochrana osobných údajov > Diagnostika a spätná väzba a uistite sa, že prepínač Voliteľné diagnostické údaje (Optional Diagnostic Data) je prepnutý do polohy Zapnuté.

  7. Prejdite do Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows Update. Kliknite na tlačidlo Skontrolovať aktualizácie. Mali by ste vidieť najnovšiu zostavu Insider Preview na základe vybratých nastavení.

SME konferencia_092021

Keď bude systém Windows 11 na jeseň dostupný pre všetkých používateľov systému Windows s kompatibilnými počítačmi, budete si môcť stiahnuť ho rovnako ako akúkoľvek novú verziu systému Windows. Väčšina používateľov prejde na položku Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows Update a klikne na položku Skontrolovať aktualizácie. Ak je k dispozícii, zobrazí sa Aktualizácia funkcií systému Windows 11. Kliknete na položku Stiahnuť a nainštalovať.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať