HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Čínska spoločnosť je kritizovaná za použitie „inteligentných“ vankúšov na špehovanie zamestnancov

Bezpečnosť
0

Spoločnosť Hebo Technology v čínskom meste Chang-čou sa dostala pod paľbu kritiky zamestnancov za to, že pomocou zákernej metódy kontrolovala ich aktivity počas úradných hodín. Pod zámienkou monitorovania ich zdravia a životných funkcií distribuovala zamestnancom „inteligentné“ vankúše vybavené senzormi. Vankúše boli vyvinuté vo vlastnej réžii a údajne išlo o prototyp, ktorý by sa mal v budúcnosti uviesť na trh.

Vankúše mali sledovať srdcovú frekvenciu, dýchanie, držanie tela a úroveň únavy používateľov. Takisto mali schopnosť vyzvať ich, aby vstali a natiahli sa, ak sedeli už pridlho. Zamestnanci však čoskoro pochopili, že sa využívali na špehovanie ich činnosti v pracovnom čase, takže ich nadriadení presne vedeli, kedy a na ako dlho sa vzdialili od svojho stola. Zhromaždené údaje sa dostávali do rúk šéfov, navyše ich kontrolovalo aj oddelenie ľudských zdrojov. 

SWAN_012021

Zamestnanci sa pýtajú, či sa na základe týchto informácií bude hodnotiť ich pracovný výkon. Sťažujú sa, že sú v očiach šéfov len nástrojom bez súkromia alebo rešpektu. Spoločnosť sa bráni tým, že vankúše používané na monitorovanie zamestnancov boli súčasťou testu o ich využitie na zber údajov pred ich uvedením na trh. „Zámerom poskytnutia vankúšov našim zamestnancom je zhromaždiť viac testovacích údajov, a nie dohliadať na nich,“ uviedol hovorca spoločnosti.

 Zdroj: sea.mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať