SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

EÚ spustila cezhraničné sledovanie kontaktov pre COVID-19

Bezpečnosť
2

Európska únia zapla cezhraničnú interoperabilitu pre prvú várku aplikácií na sledovanie kontaktov, ktoré používajú bluetooth na zisťovanie blízkosti a výpočet rizika vystavenia používateľov smartfónov novému koronavírusu. Pilotná skúška bola uskutočnená minulý mesiac. Medzi národné aplikácie, ktoré sú v súčasnosti prepojené prostredníctvom brány, patria nemecká aplikácia Corona-Warn-App, írsky COVID tracker a talianska aplikácia Immuni.

Ak používateľ jednej z týchto aplikácií pocestuje do ktorejkoľvek z ďalších krajín, jeho národná aplikácia bude posielať príslušné oznámenia o expozícii rovnakým spôsobom, ako by posielala doma, a to bez nutnosti sťahovania ďalšieho softvéru. Spomínané tri národné aplikácie si stiahlo zhruba 30 miliónov ľudí. Očakáva sa, že ďalšie národné aplikácie získajú interoperabilitu, keď budú pridané do služby v najbližších týždňoch.

V tejto fáze sa ráta so zapojením minimálne 18 kompatibilnejších národných aplikácií. Do druhej skupiny patria české eRouška, dánska aplikácia Smitte|stop, lotyšská Apturi COVID a španielska Radar Covid. Ďalšie kompatibilné aplikácie majú byť pridané v novembri. Brána bola navrhnutá tak, aby v prvom rade fungovala s oficiálnymi koronavírusovými aplikáciami, ktoré majú decentralizovanú architektúru. To znamená, že aplikácie, ktoré používajú centralizovanú architektúru, ako napríklad francúzska aplikácia StopCovid, nie sú v súčasnosti kompatibilné.

Cezhraničný systém pre aplikácie EÚ funguje pomocou gateway servera, ktorý vytvorili spoločnosti T-Systems a SAP a ktorý je prevádzkovaný z dátového centra Európskej komisie v Luxemburgu. Brána bude spracúvať informácie, ktoré sú pseudonymizované, šifrované, obmedzené na minimum a uložené iba tak dlho, ako je potrebné na vysledovanie infekcií. Neumožňuje identifikáciu jednotlivých osôb ani sledovanie polohy alebo pohybu zariadení.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

ничего такого reakcia na: EÚ spustila cezhraničné sledovanie kontaktov pre COVID-19

22.10.2020 00:10
Интересная новость
_________________
[url=https://topgameslist.xyz/iddaa-kupon-sorgulama-bilyoner/]iddaa programı canlı sonuç [/url]
Reagovať

RE: ничего такого reakcia na: ничего такого

23.10.2020 17:10
zaujimave, takze Rusi uz dokazu prejst aj Captchu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať