Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Hackeri nabúrali spravodajské weby a umiestnili na ne falošné správy o vojenskej agresii USA

Bezpečnosť
4

V posledných rokoch šírenie dezinformácií zaznamenalo veľké pokroky. Nedávno východná Európa čelila širokej kampani, ktorá posunula falošné správy na ďalšiu úroveň – išlo o hackovanie legitímnych spravodajských serverov na nasadenie vymyslených správ a urýchlenie ich šírenia po sociálnych sieťach skôr, ako budú odstránené. Bezpečnostná spoločnosť FireEye uverejnila správu o skupine Ghostwriter zameranej na dezinformácie, ktorá šíri minimálne od marca 2017 dezinformácie zamerané na podlomenie jednotiek NATO a USA v Poľsku a Pobaltí.

Spočiatku na to využívala e-maily a sociálne siete, no potom nasadila odvážnejšiu taktiku: hackovanie systémov spravodajských webových stránok a zverejňovanie vlastných falošných správ o vojenskej agresii USA, vojakoch NATO šíriacich koronavírus, NATO plánujúcom inváziu do Bieloruska, nemeckých vojakoch NATO znesväcujúcich židovský cintorín a pod. Spoločnosť FireEye nevykonala analýzy reakcií na incidenty a nevie presne, ako hackeri získali prístup k systémom na správu obsahu, ktoré umožňujú uverejňovanie a zmenu správ. Takisto nevie, kto stojí za touto kompromitáciou webových stránok a či ide o súčasť širšej dezinformačnej kampane. 

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
internet web

4 komentáre

Tragikomédia reakcia na: Hackeri nabúrali spravodajské weby a umiestnili na ne falošné správy o vojenskej agresii USA

12.8.2020 08:08
Aj ja som sa iba zasmial, treba vôbec hackovať vojenskú agresiu USA? Ani netušíme kde všade vo svete "agresorujú" a to denno-denne.
Reagovať

Je jasne komu to pomoze reakcia na: Hackeri nabúrali spravodajské weby a umiestnili na ne falošné správy o vojenskej agresii USA

1.8.2020 19:08
v tom regione. Komu to moze pomoct ten v tom ma pravdepodobne prsty.
Reagovať

.......................... reakcia na: Hackeri nabúrali spravodajské weby a umiestnili na ne falošné správy o vojenskej agresii USA

31.7.2020 17:07
hehe tak to moc daleko od pravdy neboli :D
Reagovať

RE: .......................... reakcia na: ..........................

6.8.2020 15:08
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať