ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Harman Kardon Citation Oasis DAB / Dizajnový reproduktor s digitálnym rádiom

2

Prvý pohľad na dizajn navodzuje dojem, že ide o elegantný rádiobudík, prípadne reproduktor do kuchyne, ktorý má na hornej strane plochu umožňujúcu bezdrôtové nabíjanie smartfónov či iných zariadení podporujúcich štandard Qi. Prívlastok DAB prezrádza podporu príjmu digitálneho rozhlasu DAB/DAB+ a značka Harman Kardon je záruka kvalitného zvuku. Aby som bol vo výpočte funkcionality úplný, Citation Oasis DAB je zároveň aj smart reproduktor s podporou hlasového asistenta Google Assistant a technológií Apple AirPlay 2 a Google Chromecast.

Materiálovo dominuje hrubé plátno po celom obvode, takže tento multifunkčný reproduktor bude elegantným doplnkom akéhokoľvek interiéru. Ovládanie je účelne umiestnené na hornej a zadnej strane. Dominantný ovládací prvok na hornej strane je tlačidlo Play/Snooze, ktoré má aj funkciu odloženia budíka, a menšie dotykové prvky na ovládanie hlasitosti, prepínanie skladieb, zdrojov zvuku a predvolieb rozhlasových staníc. Displej na prednej strane je konzervatívny, ale maximálne účelný. Na zadnej strane sú okrem konektorov aj dva posuvné prepínače a tlačidlo. Prvý prepínač umožňuje vypnutie Wi-Fi počas noci, teda v implicitne prednastavenom čase od polnoci do šiestej hodiny ráno. Druhým prepínačom môžete hardvérovo odpojiť mikrofón na prijímanie povelov hlasového asistenta, takže máte istotu, že vaše súkromie je v tomto ohľade stopercentne chránené. Tlačidlo umožňuje nastavovať jas displeja. Na spodnej strane je resetovacie tlačidlo a slot na batériu CR2032, ktorá zabezpečuje uchovanie nastavených parametrov aj pri prípadnom výpadku napájania.

Aby ste mohli využiť všetky funkcie, musíte zariadenie pripojiť do domácej siete Wi-Fi. Na tento účel použijete aplikáciu Google Home. Konfigurácia zaberie približne 5 minút. Na rozdiel od hlasového asistenta aplikácia ­Google Home slovenčinu podporuje. Angličtinu či iný podporovaný svetový jazyk si však môžete precvičiť pri nastavovaní budíka. Ten sa dá nastaviť buď hlasovým povelom, alebo v aplikácii, ale nie pomocou tlačidiel. Citation Oasis umožňuje počúvať digitálne rozhlasové vysielanie a prehrávať zvuk z rôznych zdrojov vrátane pripojenia káblom cez konektor jack. Klasické FM rádio nie je podporované. Kvalitný digitálno-analógový prevodník podporuje všetky populárne zvukové formáty, konkrétne HE-AAC, LC-AAC, MP3, Vorbis, WAV (LPCM), FLAC a Opus. Na počúvanie DAB rozhlasu musíte do konektora na zadnej strane pripojiť vhodne umiestnenú drôtovú anténu, ktorá je súčasťou balenia. Bezdrôtové nabíjanie s výkonom 5 W je v tomto prípade sekundárna funkcia, takže počítajte s tým, že nabíjanie bude v porovnaní s rýchlonabíjačkami trvať trochu dlhšie. Rýchlejšia alternatíva je nabíjanie zariadení z portu USB na zadnej strane.

Milo ma prekvapila kvalita zvuku, hlavne v oblasti výšok a stredných tónov. Basy sú skôr príjemné než dunivé. Zvuk je v súlade s predpokladaným používaním optimálne vyladený na relaxačné počúvanie. Veľmi príjemne znie nielen hudba, ale aj hovorené slovo – či už z rozhlasového vysielania, podcastov, alebo ak si do reproduktora streamujete audioknihy. Aj napriek malým rozmerom je hlasitosť dostatočná nielen na ozvučenie tichej spálne, ale aj hlučnejšej kuchyne. Aj pri vyššej hlasitosti je zvuk čistý a bez náznakov skreslenia. Ak chcete trochu zvýrazniť basy, odporúčam umiestniť reproduktor do rohu miestnosti. Reproduktor si môžete kúpiť u vybraných predajcov v sivej a čiernej farbe.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, dizajn, bezdrôtová nabíjačka, podpora streamovacích služieb a hlasového asistenta
- Menej výrazné basy

PARAMETRE:

Výkon 2 × 6 W RMS, odstup signál/šum 80 dB; bluetooth 4.2; Wi-Fi 802.11ac (2,4 GHz/5 GHz), rozmery: 218 × 66 × 148 mm, hmotnosť 1,2 g 

www.harmankardon.sk

HODNOTENIE: 8/10


                                         

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

2 komentáre

Harman Kardon... reakcia na: Harman Kardon Citation Oasis DAB / Dizajnový reproduktor s digitálnym rádiom

17.6.2021 08:06
... ako môže mať v plusoch "výborný zvuk", keď v mínusoch má "menej výrazné basy"..?
Reagovať

Harman Kardon... reakcia na: Harman Kardon Citation Oasis DAB / Dizajnový reproduktor s digitálnym rádiom

17.6.2021 08:06
... ako môže mať v plusoch "výborný zvuk", keď v mínusoch má "menej výrazné basy"..?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať