ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Honor Band 6 - štýlový fitnes náramok s veľkým displejom a meraním saturácie kyslíka

2

Nový náramok od Honoru má veľký dotykový AMOLED displej v tvare pretiahnutého obdĺžnika. V porovnaní s predchádzajúcou verziou má 2,5 x viac pixelov, takže dokáže zobraziť viac informácií a umožňuje presnejšie ovládanie. Displej má aj mierne zaoblené hrany v štýle 2.5 D, takže dotykové ovládanie je príjemné. Okrem displeja slúži na ovládanie ešte podlhovasté tlačidlo na pravej strane.  Náramok spolupracuje s aplikáciou Health v smartfóne a okrem monitorovania pohybových aktivít, spánku, stresu, zobrazovania notifikácií a merania srdcového tepu umožňuje aj meranie saturácie krvi kyslíkom. Veľmi príjemne vás prekvapí veľmi dlhá výdrž batérie - 14 dní pri bežnom používaní , prípadne 10 dní pri intenzívnom používaní a športovaní. Pri mojom režime používania so zapnutými upozorneniami a každodennými prechádzkami, cvičeniu s ručnými činkami a práci v záhrade, ktorú náramok pri zapnutom rozpoznávaní fyzickej aktivity občas vyhodnotil ako veslovanie mi batéria vydržala 12 dní. Nabíjanie je vyriešené pomocou káblika, ktorý má na jednom konci klasický USB-A konektor a na druhom konci konektor s dvojicou pozlátených kontaktov, ktorý sa k náramku polohuje a fixuje magneticky. Na plnú kapacitu sa batéria nabije za 80 minút a 10 minútové nabíjanie stačí na tri dni používania.

Vďaka nízkej hmotnosti prestanete náramok na ruke po niekoľkých minútach nosenia vnímať. Potešil ma drobný konštrukčný detail v podobe výstupku vo vnútri posuvného pútka, ktorý zapadne do otvorov v silikónovom náramku a pútko fixuje v príslušnej polohe. Náramok sa dodáva vo farebných variantoch Meteorite Black, Coral Pink a Sandstone Grey. K dispozícii je veľa variant atraktívnych dizajnov ciferníkov, ktoré sú väčšinou navrhnuté tak, aby vám okrem aktuálnych hodnôt počtu krokov, kalórií, či ďalších parametrov ukazovali v grafickej podobe aj stav plnenia denných cieľov. Ďalšie ciferníky si môžete nastaviť v aplikácii Health, prípadne môžete ako ciferník použiť vhodnú fotku z vášho smartfónu.

Zdroj: Honor

Jas displeja s uhlopriečkou 1,47“sa dá regulovať v piatich stupňoch a implicitne nastavená hodnota 3 je dostatočná na bežné používanie a pri maximálnej hodnote 5 je displej veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnečnom svetle. Na obdĺžnikovom displeji sa naraz zobrazí aj text dlhšej správy.  Pri kúpaní si náramok môžete pokojne nechať na ruke, je vodotesný a znesie tlak 5 atmosfér. Takýto tlak je v hĺbke 50 metrov, avšak tento údaj prakticky znamená, že s náramkom môžete plávať, pretože pri pohybe rúk pri plávaní vznikajú pomerne veľké hydrodynamické rázy.  

Zdroj: Honor

Náramok má implementovaných 10 tréningových režimov vrátane vonkajšieho a vnútorného behu, reálnej cyklistiky aj cvičenia na cyklotrenažéri, plávania, či veslovania. Počas chôdze, či cvičenia máte k dispozícii údaje o počte krokov, prejdenej, či prebehnutej vzdialenosti, spálených kalóriách, tepovej frekvencii a taktiež či cvičenie prebieha v aeróbnom, alebo anaeróbnom režime. Náramok spoľahlivo meral počet krokov aj napriek tomu že mierne krívam a taktiež aj pri rýchlejšej chôdzi s palicami.  

Tepovú frekvenciu dokáže náramok merať aj pri plávaní, čo som však vzhľadom k zatvoreným bazénom a chladnej vode na prírodných vodných plochách nemohol otestovať. Ak počas tréningu hodnota vášho tepu prekročí akceptovateľné hodnoty, náramok vás upozorní vibrovaním. Kedykoľvek si môžete zmerať percento okysli ale aj o okysličení krvi (SpO2).

Funkcie náramku oceníte nielen pri pohybových aktivitách, ale aj v osobnom a pracovnom živote. Veľmi užitočné sú notifikácie na správy, či prichádzajúce hovory, či ovládanie prehrávania hudby. K dispozícii máte aj predpoveď počasia, stopky, funkciu vyhľadania telefónu, alebo baterky, kedy sa na displeji zobrazí biela plocha s maximálnym jasom podsvietenia. Majitelia smartfónov Honor a Huawei môžu priamo z náramku ovládať fotoaparát. K pohode doma aj v práci prispeje aj identifikovanie stresu, teda aby som bol presný nie samotné identifikovanie, ale možnosť využitia jednoduchých dychových cvičení na jeho odbúranie. Keď spíte, náramok sleduje fázy vášho spánku vrátane plytkého a hlbokého REM spánku. Testoval som to počas niekoľkých nocí a hodinky vždy spoľahlivo rozpoznali, kedy som zaspal a kedy som sa prebudil.  Dievčatá a ženy určite ocenia monitorovanie menštruačného cyklu a možnosť predikcie plodných dní.

Najdôležitejšiu informáciu som si nechal na záver, počas mesačného testovania náramku som schudol 6 kg. Aby som bol objektívny, tak polovica by sa dala pripísať zvýšeniu pohybových aktivít súvisiacich s príchodom jari a polovica, čiže 3kg motivačnému vplyvu náramku.

Technické údaje: displej AMOLED 1,47", 194 × 368 px (282 PPI); výdrž batérie: 10 - 14 dní; rozmery 43 x 25,4 x 11,5; hmotnosť: 18 g. Cena 49 eur.

Verdikt: Atraktívny náramok s veľkým displejom nielen pre ľudí s aktívnym životným štýlom.

+ dizajn, výdrž na batériu, podpora viacerých druhov cvičení,  vodotesnosť

-  nič podstatné,

Hodnotenie: 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor Band 6 Fitness náramok saturácia kyslíka v krvi SPO2

2 komentáre

otras reakcia na: Honor Band 6 - štýlový fitnes náramok s veľkým displejom a meraním saturácie kyslíka

13.5.2021 11:05
Preco plastovo skleneny tvar zapalkovej krabicky volate stylove? To ste uz dochodcovia bez rozumu, co to pisete? Hodiny su otrasne, stylove mozu byt iba klasicke rucickove!
Reagovať

Odomikanie BT reakcia na: Honor Band 6 - štýlový fitnes náramok s veľkým displejom a meraním saturácie kyslíka

13.5.2021 07:05
Dá odomknúť telefón s náramkom cez bluetooth? Bez zadávania hesla alebo otlacku.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať