Inovatívny koncept dronu sa zmestí aj do vrecka

1

Rozmach fotografií a videí zhotovených dronmi otvoril dvere k množstvu technologických a dizajnových zlepšení, siahajúcich od vyhýbania sa prekážkam až po kvalitu a rýchlosť kamery. Priemyselný dizajnér Kendal Toerner sa pri svojom koncepte Xenon Drone zameral okrem toho aj na prenosnosť. Jeho modulárny dron je určený pre tvorcov videí, ktorí hľadajú odolný a prenosný model, určený na najnáročnejšie dobrodružstvá.

Xenon Drone, ktorý sa dá rozobrať na tri časti, je vyrobený z recyklovateľného termoplastu na rastlinnej báze a disponuje magnetickou štartovacou podložkou zakliesnenou medzi dvoma modulmi dronu. Každá z dvoch oddelených častí dronu sa pripája k magnetickému stredu. Po spojení dvoch modulov sa pripevnia vrtule, aby Xenon mohol letieť.

Predplatné NEXTECH 2021

Elastický joystickový ovládač umožňuje používateľom vybrať si trasu dronu pomocou smartfónu. Ovládač sa dokáže prispôsobiť takmer každému smartfónu a zobrazuje v smartfóne nadmorskú výšku, vzdialenosť a rýchlosť dronu, obsahuje aj haptický joystick a ďalšie ovládacie prvky. Vďaka integrovanému transceiveru, GPS a bluetooth je presná poloha dvoch častí dronu vždy známa, aj keď sa oddelia.

Kamera s trojosovým kardanovým závesom umožňuje optickú stabilizáciu obrazu a manuálne panorámovanie. Vo výbave je aj širokouhlý objektív a teleobjektív. Toerner nezabudol ani na dôležitosť bezpečného pristátia. Xenon Drone má zabudované ultrazvukové senzory závislé od magnetickej pristávacej paličky, ktorá zaistí bezpečný zostup.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

to su mi novinky reakcia na: Inovatívny koncept dronu sa zmestí aj do vrecka

31.7.2021 23:07
dron co sa zmesti do vrecka som z aliexpresu kupil tak pred 3ma rokmi.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať