Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

JBL XTREME 3 / Prenosný a odolný reproduktor s vynikajúcou reprodukciou basov

0

Rozmery, hmotnosť a v neposlednom rade aj atraktívny dizajn navodzujúci pocit robustnosti naznačujú, že tento prenosný reproduktor dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť, prípadne outdoorovú párty. Preto má zvýšenú odolnosť proti vode na úrovni štandardu IP67.

LENOVO_062021

V praxi to znamená, že bez úhony prežije aj hustý dážď či pád do vody, samozrejme, iba s dobre uzatvoreným krytom konektorov. Konštrukcia reproduktora umožňuje jeho zavesenie na plece, pričom oká na popruhy sú dizajnovo veľmi dobre zakomponované. Na popruhu je umiestnený aj praktický otvárač na fľaše. Odolný textilný materiál a robustný gumový kryt zaručujú, že reproduktor vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie, ktorému sa pri outdoorovom nasadení nedá vyhnúť. Ovládacie prvky sú na hornej strane. Tlačidlá na zapnutie a párovanie sú klasické, ďalšie štyri sú tvarované ako ikony funkcií prehrávania, nastavovania hlasitosti a funkcie Party Boost, ktorá umožňuje bezdrôtovo prepojiť viac reproduktorov na pokrytie väčšieho priestoru alebo na stereofónnu reprodukciu s väčšou bázou.

Rozmery prístroja umožnili zabudovať dve dvojice reproduktorov, takže aj na takejto pomerne úzkej báze čiže vzdialenosti medzi ľavou a pravou sústavou akustických meničov si môžete vychutnať stereofónnu reprodukciu. Každý z dvojice basových reproduktorov má priemer 7 cm a výškové reproduktory 2 cm. Po stranách sú pasívne akustické žiariče, ktoré prispievajú k dobrej reprodukcii nízkych tónov. Je to vlastne basreflexový otvor zakrytý membránou. Samozrejme, ako prvú som pustil skladbu Totem Wolf od mongolskej heavymetalovej kapely The Hu s dunivými basmi a hlbokými hrdelnými vokálmi. Basy boli skutočne dunivé a pripomínali zvuk veľkej stĺpovej reproduktorovej sústavy. Meranie ukázalo toleranciu – 6 dB na frekvencii 53 Hz, takže aj v tomto ohľade je údaj od výrobcu maximálne seriózny. JBL v spolupráci so špecialistami od Harman Kardon stavili na basy, pretože na párty, zumbe či iných tanečných a fitnes aktivitách na nich veľmi záleží. Frekvenčný priebeh je navyše fyziologický, takže pri komornej hlasitosti si vychutnáte ­kvalitný zvuk.

SWAN_042021

O výkone nepriamo svedčí aj pribalený 60 W zdroj s konektorom USB-C. Keby ste chceli naplno využiť jeho maximálny výkon 2 × 50 W RMS, netreba veľa matematiky na to, aby ste zistili, že batéria s kapacitou 36 W by to dlho neutiahla. Keď už spomínam matematiku, podľa parametrov zdroja sa dá predpokladať trvalý výkon 2 × 27 W, pretože musíme do 60 W započítať aj straty, ktoré sú pri zosilňovači triedy D s vysokou účinnosťou relatívne malé. Batéria však môže dodať energiu v špičkách, takže aj výkon RMS 50 W na kanál je reálny údaj. Ide však o maximálny výkon. Treba si uvedomiť, že hlasitosť zvuku vnímame ako logaritmickú veličinu a na každé 3 decibely hlasitosti treba dvojnásobný výkon. Inak povedané, ak trochu stiahneme hlasitosť, niekoľkonásobne sa zníži potrebný výkon, a teda aj spotreba energie. Aj pri pomerne vysokej hlasitosti vám teda batéria vydrží 12 – 15 hodín. Reproduktor môže fungovať aj ako powerbank, z portu USB môžete nabíjať iné zariadenie, typicky smartfón, z ktorého prehrávate hudbu.  Reproduktor je dostupný v troch farbách - čiernej, modrej a maskáčovej.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, kvalita zvuku, robustná konštrukcia, odolnosť proti vode
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Akustické meniče: 2 × 70 mm basové + 2 × 20 mm výškové; frekvenčný rozsah: 53,5 Hz – 20 kHz, výkon 2 × 25 W RMS woofer + 2 × 25 W RMS tweeter, odstup signál/šum > 80 dB; bluetooth 5.1, profily A2DP 1.3, AVRCP 1.6; batéria 36,3 Wh, výdrž 15 hodín; rozmery: 136 × 134 × 298,2 mm, hmotnosť 1,97 kg 

 www.jbl.sk


                                         

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať