SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Koniec jazykovým bariéram. Google má AR okuliare, ktoré zobrazujú okamžitý preklad hovorenej reči

3

Na konferencii Google I/O spoločnosť predstavila množstvo budúcich produktov, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji. Patria medzi ne aj nové okuliare s rozšírenou realitou (augmented reality – AR), ktoré sú skutočne inovatívnym a užitočným konceptom. V krátkom demonštračnom videu Google ukazuje, ako dokážu okuliare prekladať hovorenú reč zobrazovať výsledok pomocou AR.

Vo videu vidieť čínsku matku, ktorá hovorí mandarínskou čínštinou, a jej dcéru hovoriacu po anglicky. Matka síce rozumie dcérinej angličtine, ale nedokáže jej odpovedať. Dcéra si nasadí okuliare a mandarínčina sa jej priamo pred očami preloží do angličtiny. Medzi ukážkami je aj žena so sluchovým postihnutím, ktorá komunikuje v posunkovej reči, pričom si môže nasadiť okuliare a vidieť titulky, keď s ňou hovorí jej dcéra. V uplynulých rokoch Google usilovne pracoval na prekladači Google Translate. Tvrdí, že veľkú časť práce vložil do týchto okuliarov, ktoré sú zatiaľ bez mena.

Zaujímavé je aj to, že prototyp okuliarov sa veľmi podobá na verziu Enterprise Glass, ktorá bola vydaná pred tromi rokmi. Ide o veľmi zaujímavú technológiu, ktorá môže byť skutočne užitočná. Mohla by priniesť prielom v komunikácii medzi ľuďmi či poslúžiť pri cestovaní do zahraničia. Predstavte si, že by ste sa mohli jednoducho pozerať na nápisy a mať ich v zornom poli s titulkami. Alebo by ste sa mohli jednoducho dorozumieť so zahraničnými taxikármi či predavačmi. Google zatiaľ neuviedol veľa podrobností o okuliaroch, takže nevedno, kedy prídu na trh a koľko budú stáť.

Zdroj: extremetech.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

tie reakcia na: Koniec jazykovým bariéram. Google má AR okuliare, ktoré zobrazujú okamžitý preklad hovorenej reči

16.5.2022 22:05
oslovenia he/him nech si strcia do riti...skrachuju na tomto tak isto ako vsetok liberalny odpad.
Reagovať

RE: tie reakcia na: tie

17.5.2022 12:05
to tam preto pisu, aby si vedel, v akom rode o nich hovorit. moze byt nejaka biologicka zena, ktora sa identifikuje ako muz. takto sa clovek nepomyli, ako ma inu osobu oslovit. v pripade chyba sa odporuca rychlo opravit so spravnym pouzitim zamena.
Reagovať

RE: RE: tie reakcia na: RE: tie

17.5.2022 18:05
lenze oni nevedia definovat, ze co je zena a co je muz, tak ako mozu urcovat rod?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať