ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Laserové impulzy sú proti superbaktériam účinnejšie ako antibiotiká

2

V poslednom čase účinnosť antibiotík prudko klesá, pretože baktérie si proti nim vytvárajú rezistenciu. Výskumníci z Washingtonskej univerzity v St. Louis však ukázali, že aj ultrakrátke impulzy laserového svetla môžu zabíjať baktérie a vírusy, a to bez poškodenia ľudských buniek. Podľa niektorých štúdií rozmach „superbaktérií“, ktoré sú odolné proti viacerým liekom, si môže do roku 2050 vyžiadať až 10 miliónov životov ročne. Pritom niektoré kmene baktérií sú už teraz rezistentné proti všetkým používaným antibiotikám. Preto vedci hľadajú ďalšie metódy zabíjania baktérií, proti ktorým si nedokážu vyvinúť odolnosť.

Výskumníci z Washingtonskej univerzity už predtým skúmali, ako môžu ultrakrátke impulzy laserového svetla zabiť vírusy a bežné baktérie. V novej štúdii sa však zamerali na dva špecifické druhy superbaktérií – zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus) a Escherichia coli – a na spóry Bacillus cereus, čo sú patogény prenášané potravinami, ktoré môžu prežiť tepelnú úpravu.  Ukázalo sa, že laserové impulzy zničili viac ako 99,9 percenta každého z týchto mikróbov. Lasery excitujú proteínové štruktúry vo vírusoch a baktériách, čo spôsobuje prerušenie niektorých ich molekulárnych väzieb. Funkcia proteínu vnútri mikróbov sa tak vypne, čo ich zabije.

Dôležité je, že laserové impulzy nepoškodzujú ľudské bunky. Tím hovorí, že by museli byť o niekoľko rádov výkonnejšie, aby pre nás predstavovali hrozbu. To by z nich mohlo urobiť bezpečnejšiu dezinfekčnú alternatívu k agresívnym chemikáliám, žiareniu alebo teplu. Napríklad pred uzavretím operačnej rany by lekári mohli vyslať cez miesto laserový lúč a ešte viac znížiť pravdepodobnosť infekcie. Táto technológia by sa v budúcnosti dala použiť dokonca aj na liečbu infekcií krvného riečiska tým, že pacienti podstúpia “laserovú” dialýzu,. Výskum bol publikovaný v časopise Journal of Biophotonics

Zdroj: newatlas.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Objavili teplú vodu, komunisti mali ich horské uv slnko, ktorým si vypaľovali domy a títo to zopakovali a šíria senzáciu? reakcia na: Laserové impulzy sú proti superbaktériam účinnejšie ako antibiotiká

25.11.2021 19:11
Objavili teplú vodu, komunisti mali ich horské uv slnko, ktorým si vypaľovali domy a títo to zopakovali a šíria senzáciu? Jasné, že ú véčko ničí baktérie a vírusy, preto ho za socíku predávali ľuďom. Aj dnes vypaľujú ú véčkom nemocnice a ich chodby proti kovidu. To ste ešte nevideli?
Reagovať

staré, potlačované vedomosti reakcia na: Laserové impulzy sú proti superbaktériam účinnejšie ako antibiotiká

25.11.2021 10:11
Léčba rakoviny, která fungovala! https://www.martinus.sk/?uItem=151631

Dr. Royal Raymond Rife a jeho svět převratné elektro medicíny.Kniha je celá věnována faktům a ověřeným informacím ohledně života a geniální práce Dr.Royala Raymonda Rifa. Jsou zde uvedeny přímo hrozivá fakta, která zapříčinila zastavení rozšiřování poznatků a výzkumů Dr.Rifa k veřejnosti. Součástí knihy budou též nové informace z knihy "Rife's world of Electromedicine" a nejnovější poznatky léčení pomocí EM pulsů.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať