ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Lenovo Thinkpad X1 ANC / Elegantné slúchadlá k vášmu notebooku

0

Keď sa povie Lenovo ThinkPad X1, každému, kto značku Lenovo trocha pozná, sa vybaví v prvom rade špičkový notebook. Slúchadlá Lenovo ThinkPad X1 ANC sú teda neočakávaným, ale atraktívnym predstaviteľom radu Lenovo ThinkPad X1. Prichádzajú s kombináciou spoľahlivého a pohodlného rozloženia, príjemného dizajnu, kvalitného systému aktívneho potlačenia hluku a s vynikajúcou výdržou. Medzi užitočné bonusy patria možnosť pripojenia k dvom zariadeniam, podpora väčšiny súčasných kodekov vrátane aptX a voliteľné káblové pripojenie k PC.

SAMSUNG_07M1 Advertisement

Slúchadlá sa dodávajú vo veľkej čiernej škatuli so štylizovaným logom produktového radu X1. Vnútri sú slúchadlá umiestnené v pevnom puzdre so zipsom a tvarovanou vložkou, do ktorej presne zapadnú, a kábel USB typu C – A na nabíjanie. Lenovo ThinkPad X1 ANC sú polouzavreté slúchadlá, ktoré sa nosia na ušiach, takže sú kompaktnejšie a ľahšie ako uzavreté modely. Použité materiály v kombinácii plastu, kovu a umelej kože vytvárajú veľmi efektný dizajn, ktorý posúva tento model o kategóriu vyššie. Kryt slúchadiel a vonkajšie kryty mušlí sú vyrobené z kovu. Logo X1 vpravo je jediný dekoratívny prvok. Po obvode mušieľ sú otvory na ďalšie mikrofóny pre aktívny systém potlačenia hluku. Hlavový most je potiahnutý umelou kožou s perforáciou a penovou výplňou, mechanizmus nastavenia je štandardný, slúchadlá možno zložiť a pootočiť o 90° na uloženie do puzdra. Všetky funkčné prvky sú umiestnené na obvode mušlí a je ich tu pomerne dosť. Vľavo sa nachádza konektor USB-C s LED na nabíjanie, prepínač zapnutia/vypnutia a multifunkčné tlačidlo. Vpravo je prepínač stlmenia mikrofónu, tlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo na výber režimu potlačenia hluku. Všetky materiály a spracovanie sú veľmi dobré, slúchadlá vyzerajú pekne a štýlovo. Vďaka hrubým vankúšom na uši a umelej koži je pasívna zvuková izolácia vcelku dobrá, aj keď je, samozrejme, nižšia ako pri uzavretých modeloch. Prítlak je dostatočný na dobrú fixáciu slúchadiel na hlave aj počas chôdze. Nosenie je príjemné, pri vyššej teplote sa vám však budú potiť uši.

Na pripojenie sa používa bluetooth 5.0 a slúchadlá sa dajú pripojiť k dvom zariadeniam. To je výhodné napríklad pri práci v kancelárii: môžete pripojiť PC a smartfón. Využiť môžete aj pripojenie cez kábel USB-C/USB-A k počítaču, ktorý ich rozpozná ako zvukové zariadenie. Pre Lenovo ThinkPad X1 ANC neexistuje žiadna aplikácia, všetko sa ovláda pomocou tlačidiel na slúchadlách. Okrem počúvania hudby ich môžete využiť aj v role hands-free.

Slúchadlá majú vstavaných až 6 mikrofónov a okrem aktívneho potlačenia vonkajšieho hluku (ANC) sú vybavené aj elektronickým potlačením hluku ENC, ktoré je určené na čistý prenos hlasu používateľa počas hovoru. Pri testovaní sme si potvrdili, že reč sa skutočne prenáša zreteľne, aj keď hlas je trochu skreslený, to je však typické pre podobné riešenia. Potlačenie hluku pracuje veľmi dobre, aj keď v porovnaní s konkurenciou od Sony či Bose ťahá za kratší koniec. Na druhej strane zase slúchadlá kúpite podstatne lacnejšie.

Predplatné NEXTECH 2021

Zo zvukovej stránky sa model Lenovo ThinkPad X1 ANC najviac uplatní pri počúvaní modernej hudby, kde vyniknú výrazné, nie však predunené basy a čisté výšky. Stredy sú trocha rozmazané a plochejšie. Pre zvukových puristov to teda nie je, ale na bežné používanie je kvalita zvuku nadštandardná.

Kapacita zabudovanej batérie je 800 mAh a nabije sa za menej ako 3 hodiny. K dispozícii je podpora rýchleho nabíjania, ktoré dodá energiu na 2 hodiny práce po 15 minútach nabíjania. Slúchadlá vydržia podľa používania v chode až 14 hodín s vypnutým potlačením šumu a asi na 50 % hlasitosti. Maximálna úroveň potlačenia hluku a hlasitosť boli vždy použité výrazne nadpriemerne. Výkon je teda veľmi pôsobivý.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, ovládanie, ANC, rozmery
- Nevyrovnané stredy

PARAMETRE:

Špecifikácie: 40 mm menič, hmotnosť: 214 g, Li-ion batéria, čas dobíjania: < 3 ho­diny, výdrž s vypnutým ANC: až 14 hodín, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impe­dancia: 32 ohmov, citlivosť: 111 dB SPL @ 1 kHz, bluetooth verzie 5.0, verzia bluetoothového profilu: A2DP, HFP, AVRCP, ­podpora bluetoothových kodekov: SBC, AAC, aptX, aptXLL, HP1.7, mSBC 

Cena: 136 EUR

HODNOTENIE: 9/10

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať