Lenovo predstavilo ultrabooky Yoga Slim 9i, Yoga 9i a herný notebook Legion Slim 7i

0

Lenovo na virtuálnej tlačovej konferencii predstavilo nové notebooky a konvertibilné zariadenia s procesormi Intel Core novej generácie. Niektoré modely sme už predstavili v článku V predstavovaní pokračujeme ultrabookom Yoga Slim 9i, novým konvertibilným zariadením Yoga 9i, a elegantným herným notebookom Legion Slim 7i.

Lenovo Yoga Slim 9i

Atraktívny 14-palcový ultrabook Yoga Slim 9i vyniká hrúbkou iba 13.9mm a hmotnosťou  1.26kg. Povrch krytu displeja pokrýva kožený poťah, ktorý umocňuje prémiový charakter zariadenia. M dotykovú obrazovku s rozlíšením (podľa modelu) až do 4K, 500 nitmi jasu, 90 percentným pokrytím farebného priestoru DCI-P3, 500 nitmi jasu a podporou VESA DisplayHDR 400 a Dolby Vision. Na kvalite zvuku sa podieľa technológia Dolby Atmos. Model s UHD displejom ponúka aj 3D displej so zakriveným okrajom inšpirovaný mikrorámikmi na smartfónoch.

Atraktívny ultratenký dizajn

Porty a ovládanie zaslepenia webovej kamery

Kvalitná klávesnica s progresívnym priebehom chodu klávesov

Lenovo Yoga 9i 

Toto konvertibilné zariadenie sa dodáva nielen vo verzii s uhlopriečkou displeja 14 palcov, ale aj 15 palcovej verzii s mobilným procesorom Intel Core i9 HK-Series až do 10. generácie, posilneným grafikou NVIDIA GTX 1650 Ti s technológiou Max-Q Design. Výkonné procesory a grafické čipy je potrebné adekvátne chladiť preto pribudli tepelné vetracie otvory na spodnej strane klávesnice, čo znižuje teplotu zariadenia v priemere o dva stupne Celzia oproti predchádzajúcej generácii. Takisto sa zväčšil otvor za rotujúcim pántom v Yoga 9i a zoštíhlili sa lopatky ventilátora.

15-palcový Yoga 9i s pamäťou až do 16GB DDR4 a úložiskom 2TB PCle SSD6 má diskrétnu grafiku a dva porty Thunderbolt 3 na napájanie, rýchle prenosy dát a podporu externého displeja Obe zariadenia prichádzajú s podporou Windows Ink a vstavaným aktívnym perom, ktoré pohodlne sadne do ruky a v zariadení sa rýchlo dobije, keď ho práve nepoužívate na skicovanie, kreslenie či robenie poznámok. A ak patríte k tým, ktorí radšej používajú klasické pero, nová špička pera z elastoméru replikuje príjemnejší, hladší dojem z písania. Výrobca deklaruje výdrž batérie až do 20 hodín

Vylepšený je aj touchpad, k dispozícii je priestor od kraja ku kraju na položenie dlaní Glass Palm Rest,. Vstavaný Smart Sensor Touchpad vibruje, keď ho stlačíte, aby priniesol známy pocit z reálneho kliknutia; tento posun k haptickej odozve umožnil zvýšiť aktívnu klikateľnú zónu o takmer polovicu a navyše je potiahnutá vrstvou odolnou voči odtlačkom prstov. A na urýchlenie funkčnosti v týchto časoch opakovaného umývania či dezinfekcie rúk, určite oceníte oveľa presnejšie prihlasovanie s novou ultrazvukovou čítačkou odtlačkov prstov, ktorá je odolná voči poliatiu a spolupracuje aj s vlhkými alebo čerstvo umytými prstami.

Krytka Privacy Shutter sa ovláda spínačom na boku zariadenia, čo umožnilo zmenšiť horný rámik. Okrem toho získavate aj upozornenia na narušenie súkromia, ak vám niekto nazerá cez plece a automatické zamknutie obrazovky, keď odídete od notebooku, vďaka softvéru na snímanie pozornosti Glance by Mirametrix. Váš notebook vás dokonca upozorní zvukovým alarmom, ak ho niekto premiestni bez vášho povolenia, keď si sa mu v kaviarni otočíte chrbtom.

Vylepšená zvuková lišta Sound Bar v pánte je zárukou kvalitnej reprodukcie.

Lenovo Legion Slim 7i

Tento model s hrúbkou 17.9 mm a hmotnosťou 1,86 kg je v dobe uvedenia najľahším 15-palcovým herným notebookom s grafikou GeForce RTX na svete, takže je ideálny nielen na hranie, ale je prenosný, čo ocenia nielen študenti, ale aj manažéri, ktorí občas relaxujú pri hrách. 

Herný notebook je (podľa konfigurácie) vybavený mobilným procesorom až Intel Core i9 HK-series 10. generácie, ktorý dovoľuje aj gamerské vylaďovanie. Notebook disponuje grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060 s grafickým procesorom Max-Q Design GPU na simuláciu svetelných lúčov v hre v reálnom čase. 

Synergiu výkonu a spotreby zaisťuje technológia Advanced Optimus, ktorá umožní spravovať systémovú grafiku intuitívnym prepínaním medzi diskrétnou a integrovanou grafikou. Technológia Max-Q Dynamic umožňuje  systému dynamicky presúvať výkon z CPU do GPU počas náročných aktivít ako gaming. Inteligentným vyhodnocovaním potrebného výkonu systému snímku za snímkou sa presun výkonu deje iba vtedy, keď je potrebný, čo prináša vyššie zobrazovacie frekvencie a hladší priebeh hry pri až 10 percentom zvýšení výkonu.

GeForce RTX GPU má aj vylepšenú technológiu DLSS 2.0 (Deep Learning Super Sampling), ktorá využíva umelú inteligenciu na zvýšenie zobrazovacej frekvencie až na dvojnásobnú rýchlosť oproti pôvodnej popri zachovaní ostrého obrazu pri polovičných pixeloch so zapnutým sledovaním svetelných lúčov. Vylepšený bolo aj chladiaci systém, ktorý k CPU a GPU privádza o 115 % viac chladiaceho vzduchu ako v predchádzajúcich generáciách hlavne vďaka zvýšenému počtu lopatiek ventilátorov. Na prihlásenie sa  môžete použiť biometrickú čítačku odtlačkov prstov, zabudovanú do tlačidla napájania a pre viac súkromia vstavanú krytku Privacy Shutter na webkamere. A keďže každý hráč má iné potreby a túžby, k dispozícii je úložný priestor až do 2TB M.2 NVMe PCIe SSD (RAID 0), pamäť až do 32GB 3200 MHz DDR4, a viacero konfigurácií 15,6-palcového displeja, vrátane displeja 4K IPS VESA DisplayHDR 400 so 100 percentným pokrytím Adobe RGB, a obnovovacou frekvenciou 60Hz, a svetelnosťou 600 nitov — ideálnou pre streamerov. Alebo, ak ste fanúšikom e-športov a radšej by ste mali zobrazovaciu frekvenciu 144Hz na Full HD IPS displeji so 100 percentným sRGB farebným gamutom. Dolby Vision dokáže priniesť farby a detaily, ktorú sú žiarivejšie s tmavšou čiernou. Výsledkom je dokonalý, takmer živý obraz, pri ktorom zabudnete, že sa pozeráte na obrazovku notebooku.

Lenovo Legion Slim 7i má vo výbave vylepšenú klávesnicu TrueStrike. S klávesmi novej generácie prináša uspokojujúcejší, hlbší pocit zo stláčania kláves. Užite si všetky výhody hernej klávesnice v plnej veľkosti v ultratenkom šasi, vrátane 100 percentného anti-ghostingu, samostanej numerickej klávesnice, klávesmi navigácie plnej veľkosti a veľkým skleneným trackpadom – dokonca si môžete vybrať aj podsvieteni individuálnych klávesov so štýlovým Corsair iCUE RGB.

Na zvýšenie grafického výkonu môžete použiť externý modul Lenovo Legion BoostStation eGPU do ktorého sa dá umiestniť grafická karta pre stolné herné počítače. 

Pre prístup k ďalším herným nastaveniam a ovládacím prvkom nového Lenovo Legion Slim 7i a všetkých vašich obľúbených počítačov a notebookov Lenovo Legion, vyskúšajte softvér Lenovo Vantage for Gaming, aby ste mohli prispôsobovať svoj herný zážitok. 

Ceny (s DPH) a dostupnosť

14- palcový notebook Lenovo Yoga Slim 9i začína na cene 1899 eur vrátane DPH a očakáva sa, že bude dostupný začiatkom decembra 2020.

14-palcový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 9i začína na cene 1799 eur za kožou potiahnutý model; ma byť k dispozícii začiatkom novembra 2020.

15-palcový Lenovo Legion Slim 7i začína na cene 1299 eur a dostupnosť sa očakáva začiatkom novembra  2020.26 

Lenovo Legion BoostStation eGPU začína na cene 349 eur. Je k dispozícii aj  v balíku s NVIDIA GeForce RTX 2060  6GB GPU  

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Lenovo Yoga 9i

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať