NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

MSI Modern 14 s Core i3 Tiger Lake. Lacný, odolný, svižný notebook

1

Ak hľadáte cenovou dostupný notebook s nízkou hmotnosťou, ale pritom stále s odolným telom, mali by ste spozornieť. MSI má totiž svoje Modern 14 dostupné už aj s najnovšími procesormi Intel triedy Core i3.

Notebooky Modern 14 v ponuke MSI predstavujú vhodnú možnosť pre používateľov, ktorým záleží okrem funkčných parametrov aj na decentnom vzhľade. Celokovové hliníkové šasi s brúsenou úpravou povrchu pôsobí naozaj dobre. Jeden z ranných modelov Modern 14 sme už kedysi testovali a robustné vyhotovenie bol a stále je jeden z plusov tohto zariadenia. Jedna z najvýraznejších zmien v rozložení je u nových notebookov Modern 14 v pozícii reproduktorov. Tie bývali nad klávesnicou, ale už zospodu. Pre takéto formátovanie sa mohla klávesnica posunúť vyššie (bližšie k displeju) a tým pádom vznikol väčší priestor okolo clickpadu. Práca tak bude pohodlnejšia.

Klávesnica sa príliš nezmenila, formátovanie zostalo rovnaké – rovnako dobré. Šípky majú štandardnú výšku, znaky a obrysy klávesov sú podsvietené a po novom je takto (dvoma čiarkami stredom) zvýraznený aj medzerník. Ergonómiu notebooku zlepšuje aj spôsob otvárania veka s displejom. Od určitého uhla totiž spodná hrana plní funkciu nožičky a zväčšuje uhol klávesnice na pohodlnejšie písanie.

Výbava konektorov z pravej strany zahŕňa dva rýchly porty USB 3.2 gen. 1 (s 5 GB/s), zľava je potom 10 Gb USB-C s podporou DP, čítačka kariet microSD (UHS-I), výstup HDMI a konektor na napájanie. Cez USB-C si môžete v prípade potreby k notebooku pripojiť dokovacie stanice. Notebook je inak štíhly (16.9–18.1) a s 1,3 kg aj ľahký, teda vhodný aj na pohodlné prenášanie.


Notebook MSI Modern 14

Vstavaný displej používa panel IPS s výbornými pozorovacími uhlami a takmer plným pokrytím farebného priestoru sRGB. Rozlíšenie má Full HD (1920 × 1080 px), takže jemná je aj mriežka rastra, respektíve PPI. Na obraz by ste si teda sťažovať nemali. Na prípadne rozšírenie pracovnej plochy je možné k notebooku pripojiť druhý monitor. Medzigeneračne si navyše polepšilo i HDMI, to je teraz v štandardu 2.1, takže je možné zobrazovať aj rozlíšenie 4K (3840 × 2560 px) pri 60 Hz.

Použitý procesor je v rámci najlacnejšej konfigurácie (B11MO-059CZ) použitý Intel Core i3-1115G4. Ten v štyroch vláknach dve jadrá a hlavne vysoký jednovláknový výkon, ktorý je pre svižnú jednoduchej kancelárskej prácu kľúčový. Notebook je dodávaný s 8 GB pamäte DDR4 a s 512-gigabajtovým SSD. Takto veľké SSD v kombinácii s Core i3 sú v tejto cenovej kategórii (okolo 550 eur) pomerne raritné a veľa ekvivalentných notebookov za podobné peniaze nenájdete.

Modern 14 s Core i3 (TDP 28 W) je pre nízku spotrebu procesora i tichý, zahrieva sa iba symbolický a na batérii vydrží dlhšie aj pri intenzívnejšej záťaži. Vstavaná batéria je, mimochodom, 3-článkova s 52 Wh. Okrem najnižšej konfigurácie sú dostupné aj varianty s výkonnejšími procesormi do triedy Core i7 (takisto Tiger Lake). Notebooky sú dostupné vo viacerých farebných vyhotoveniach – s Carbon Gray (Sivá), Blue Stone (bledomodrá) a Beige Mousse (béžová).

Neprehliadnite: Od 1. do 30. novembra má MSI v rámci Black Friday na vybrané notebooky zľavy až 20 %. Viac podrobností o akcii nájdete v tomto odkaze.

Zobrazit Galériu

1 komentár

Radšej ryzen5 8gb ram 512gb ssd a lenovo, je kvalitnejšie vraj. reakcia na: MSI Modern 14 s Core i3 Tiger Lake. Lacný, odolný, svižný notebook

26.11.2021 17:11
Tento: https://datacomp.sk/lenovo-ideapad-5-15are05-81yq000nck-sivy_d397202.html
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať