SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Mikrorobot na prepravu chemoterapie plávajúci priamo v tele

11

Dodávanie chemoterapeutických liekov priamo na rakovinový nádor by mohlo pomôcť znížiť vedľajšie účinky. Čoskoro by túto prácu mohli vykonávať malé robotické mechanizmy  vyrobené na 3D tlačiarni. Tieto mikroroboty sú riadené magnetmi a svoj liek uvoľňujú len vtedy, keď sa stretnú s kyslým prostredím okolo nádoru. 

Nové mikroroboty sú vyrobené z 3D tlačeného hydrogélu, majú tvar rôznych zvierat, ako sú ryby, krab či motýľ, a obsahujú dutiny, ktoré môžu niesť častice. Tím upravil hustotu tlače v špecifických oblastiach, ako sú konce krabích klepiet alebo rybie ústa, aby sa mohli otvárať alebo zatvárať v reakcii na zmeny kyslosti. Nakoniec boli mikroroboty umiestnené do roztoku obsahujúceho nanočastice oxidu železa, aby boli magnetické. 

Výsledkom boli mikroroboty, ktoré možno naplniť nanočasticami liečiva a nasmerovať ich pomocou magnetov k cieľovému miestu, kde by automaticky v dôsledku zmien pH uvoľnili svoje užitočné zaťaženie. V laboratórnych testoch výskumníci viedli pomocou magnetov robotickú rybu cez simulované krvné cievy smerom k zhluku rakovinových buniek. V tejto oblasti tím urobil roztok mierne kyslejším a ryba otvorila ústa a na povel “vypľula” lieky. Výskum bol publikovaný v časopise ACS Nano.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

11 komentárov

Dejú sa tu čudné veci s týmito nano dronmi: reakcia na: Mikrorobot na prepravu chemoterapie plávajúci priamo v tele

28.11.2021 13:11
Dejú sa tu čudné veci s týmito nano dronmi: Mne zasa brní v prostate, keď držím v ruke ruženec a modlím sa aspoň týždeň, tak ma začne akoby štekliť pol miliardy drobučkých podnetov v prostate a pýta ma na honenie. Keď si to uvolním a na wc vyhoním, tak to zasa pol miliardy drobučkých podnetov zatvrdí až to stiahnutie prostaty trochu naťahuje a akoby bolí. Tak toto mi robia nanitmi: Freudove ovládanie pudmi, sú to nejakí psychológovia alebo čo v tej armáde, ktorá toto robí ľuďom. Dejú sa tu čudné veci s naším telom a nanitom. :(
Reagovať

RE: Pche, no a čó... Keď pýta vyhoň na wc a je to. To prejde, keď budeš starší a vyhasnú ti smenníky trošku. reakcia na: Dejú sa tu čudné veci s týmito nano dronmi:

28.11.2021 14:11
Mne už sa aj stalo, že tým nanitom mi dráždili prostatu a keď som išiel vyhoniť, že ma pýta, tak to dám von preč do wc, no a oni mi v zápätí vypli prostatu, takže ju stiahlo a nešiel som dosiahnuť koitus, takže som honil a nešlo to. Potom po nejakom čase ju zasa zapli a vyšlo to zo mňa do záchoda. Veru šťukajú s nami ako s pokusnými králikmi. Blahoslavená Anka Kolesárová je len slabý odvar toho, čo robia títo :-D Ale väčšinou ťa nechajú, nech to smeno vyhodíš do záchoda honkou, keď si plný alebo ťa šteklí pýta ;-D Boli však aj takí, čo ťa nechali s visiacim vtákom. To bolo pred rokmi hlavne za vlád smeru a červených kmérov. Normálne ťa pýtalo a keď si išiel vyhoniť, že to dáš von a preč, tak nechali visieť. Títo modrí kméri za vlád oľano ťa len robia a robia, pýta a pýta alebo si plný. To vyzerá, akoby sa všetci chceli robiť so všetkými, keď nás takto robia nano dronmi v prostate :-) Každý týždeň musíš raz. Alebo keď sa modlíš, vydržíš mesiac a si plný a zasa musíš a medzi tým ťa ešte šteklí, pýta v prostate, kým vydržíš ten mesiac a potom dosiahnu aj tak svoje. Myslíte si, že to nás takto robia nejaké ženičky? :-D Baby, tak riadna jazda počúvajte, riadne ste nás dali s tým nanitom v guľkách/prostate... A nevraví sa, že všetkého moc škodí? Baby dajte pauzu, lebo nás uhoníte na smrť :-D Čo sa už tuná robí? Niekto nás robí nanitom a chce nám dopriať čo najviac orgazmu, koitusu. :-) Divné, nie? Baby nás dali vlastnou rukou nanitom.
Reagovať

RE: RE: Neboj sa, len pros ďalej Pannu Máriu, ona pomôže. Svätá Katarína Labouré vraví, že je jej milé, ak ju prosíš o milosti: reakcia na: RE: Pche, no a čó... Keď pýta vyhoň na wc a je to. To prejde, keď budeš starší a vyhasnú ti smenníky trošku.

28.11.2021 16:11
https://www.vincentini.sk/vincentinska-rodina/vincentky/zazracna-medaila
Reagovať

RE: RE: Dobre, že sa modlíte. Nebojte sa Boh pomôže. Už by chceli všetkých predať s orgazmom na pornhub-com :-D reakcia na: RE: Pche, no a čó... Keď pýta vyhoň na wc a je to. To prejde, keď budeš starší a vyhasnú ti smenníky trošku.

28.11.2021 16:11
Veď sa oni zobudia, keď im ženy povedia, že hľadajú zákazníkov, nie manželov. To je podľa mňa len príprava na to, aby ťa dobre predali na pornhube a potom ťa vyhodia do koša ako odpad. Toto nie sú kresťania, čo toto robia. Smutné. Tak oni tu robia ľudí šteklením v prostate? To neveští nič dobré, mňa takto minule šteklením bolelo v srdci naľavo. Asi tými nanitmi budú čoskoro vraždiť. Len si vytvoria dostatok otrokov a uvidíte, čo bude. :(
Reagovať

RE: Hej, vieme: Najskôr prostata akoby brní, šteklí a pýta na vyhonenie a potom zatvrdne a sťahuje až bolí, akoby sa vŕšili reakcia na: Dejú sa tu čudné veci s týmito nano dronmi:

28.11.2021 13:11
Hej, vieme: Najskôr prostata akoby brní, šteklí a pýta na vyhonenie a potom zatvrdne a sťahuje až bolí, akoby sa vŕšili tí druhí na tebe, že prečo si bol na wc vyhoniť, keď pýtalo. Choré mozgy toto. Len sa modli, ty si jeden z tých anonymných svätých, o ktorých nevedeli, že ich mučia. Alebo, keď sa dlho modlíš, potom sú gule akoby plné a pýta ťa vyprázdniť ich na wc, poznáme to a zasa sťahuje nanitom, aby si nešiel odpustiť na wc, ale ty musíš, lebo praskneš z toho semena, čo je v guliach preplnené. Si druhá blahoslavená Anka Kolesárová, ktorú zavraždili, lebo im nechcela dať, tak ti toto robia napriek. Len sa modli, Boh ti pomôže a veď sa nie nadarmo vraví: Pomôž si sám a pomôže ti aj Boh! Kľudne odpusti na wc, keď treba a potom umy a je to hotovo. To ti robia naschvál, aby ťa zosmiešňovali, mučili a aby sa na tebe niekto vŕšil neustále. Hlupáci mučia slobodných ľudí. Za slobodu! Amen.
Reagovať

RE: RE: Sme na prahu humanitárnej katastrofy. Slovensko nemá, kto kompetentný chrániť. Zostali tu sociálne slabší ľudia reakcia na: RE: Hej, vieme: Najskôr prostata akoby brní, šteklí a pýta na vyhonenie a potom zatvrdne a sťahuje až bolí, akoby sa vŕšili

28.11.2021 14:11
Sme na prahu humanitárnej katastrofy. Slovensko nemá, kto kompetentný chrániť. Zostali tu sociálne slabší ľudia a lekári v dôchodkovom veku. Nejakí zločinci to zneužívajú a dali nám pojesť a vypiť, či vdýchnúť nano drony. A kto zkontroloval zahraničné vakcíny, či to nebolo aj v nich??? Teraz môžu šťukať s našimi telami. Veru, kľudne choďte odpustiť na wc, keď pýta, alebo ste už plní. Pomôž si sám a pomôže ti i Boh. Boli by ste somár, aby ste si nasilu hľadali ženu, ktorá vás nechce, len preto že vás pýta. Kto by to zaplatil? Dobre, že odpúšťate z penisu na wc, ste inteligentný. Iba by nás tu zadlžovali. Za slobodu! Amen.

Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým,že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme reakcia na: Mikrorobot na prepravu chemoterapie plávajúci priamo v tele

25.11.2021 19:11
Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým, že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme. Skrátka ti vidia do hlavy po hypnóze. Ty to vravíš a nepočuješ sa, ale oni vyvolení ťa počujú. Niektorí na webe to považujú za formy otroctva. Nanity sú dávno v nás a môžu vám nimi ovládať orgány bolí nebolí. Len by ma zaujímalo, ktorý politik toto dovolil. Dávajte si bacha, čo kde zjete a vypijete a kde vám dajú aké vakcíny, lebo je to možno v nich a je to štátne tajomstvo. Nikto to neprizná, ale je to tak.
Reagovať

RE: Nevylepšujte mi orgazmus. Odinštalujte to zo mňa preč. Nechcem sa robiť pri pornhube. Ja sa chcem modliť ruženec. reakcia na: Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým,že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme

29.11.2021 12:11
Nevylepšujte mi orgazmus. Odinštalujte to zo mňa preč. Nechcem sa robiť pri pornhube. Ja sa chcem modliť ruženec. Vďaka za pochopenie. A keď som plný v guľkách tak mi dajte pocit, že mi netreba, hééj? Ja to nechcem. Chcem byť dobrý kresťan, ale nedarí sa mi prestať, lebo buď ma šteklí v prostate, alebo som po mesiaci modlitby plný a ešte ma zašteklí, tak musím to dať von do wc, záchoda. Vážne to nechcem, odinštalujte si to preč a vyliečte ma z mesačnej honky na wc, nech nie som plný, hééj? No, tak díky za pomoc, držte sa.

RE: To som teda nevedela, na čo to zneužijú. Oni to dali týpkovi do prostaty a robia mu krajší orgazmus :D reakcia na: Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým,že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme

28.11.2021 21:11
To som teda nevedela, na čo to zneužijú. Oni to dali týpkovi do prostaty a robia mu krajší orgazmus :D Táák aspoň viete na čo tu sme: Aby sme sa poriadne dali s babami z pornhubu rukou a zadarmo. Samé kontá samé ičá, zostala nám holá piča :D Veľa šťastia prajem s dobrým orgazmom, vraj je to ľudská potreba už vravia sociológovia na vysokých školách, asi tak. Teda, to by ma vo sne nenapadlo, že oni sa budú robiť nano dronmi, nanitmi v guľkách. A na baby ste nezabudli? Kto vylepší orgazmus babám?

RE: Vylepšili sme ti orgazmus, koitus, šteklí v prostate? Tak užívaj, kým nás nechytia :-DApozri si nás na pornhube, spravíme sa reakcia na: Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým,že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme

28.11.2021 20:11
Vylepšili sme ti orgazmus, koitus, šteklí v prostate? Tak užívaj, kým nás nechytia :-D A pozri si nás na pornhube, spravíme sa ;-) Póóď, bude to krásne :-)

RE: Veru, býva nám zle, ako keby niekto s nami šťukal :( reakcia na: Toto už dávno majú v naších telách a je to štátne tajomstvo spolu s tým,že sme všetci štátom hypnotizovaní a vedia na čo myslíme

28.11.2021 12:11
Veru, býva nám zle, ako keby niekto s nami šťukal :( Ľudkovia dávajte si pozor na jedlo, vodu a vakcíny/lieky. Odkiaľ by sa to z inakadiaľ v nás vzalo? Čudné veci sa tu dejú.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať