SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Mobilný dom ako zo sci-fi

Technológie
3

Futuristický koncept mobilného domu od Encha Encheva je schopný prekonávať nerovný terén na mechanických nohách, ktoré dom a jeho obyvateľov dopravia v budúcnosti aj na tie najodľahlejšie miesta. Budúcnosť patrí mobilite. V posledných rokoch sa mení spôsob, ako pristupujeme k práci, bývaniu a cestovaniu. Práca z domu a cestovné obmedzenia inšpirovali mnohých z nás na mobilnejší životný štýl, ktorý nám umožňuje pracovať na cestách a cestovať podľa vlastných predstáv. Dizajnéri inšpirovaní týmto smerovaním k mobilite ukázali vlastné interpretácie mobilných domov a pracovných priestorov.

Patrí medzi nich aj 3D vizuálny umelec Encho Enchev, ktorý predstavil futuristickejšie poňatie mobility, navrhol mobilný dom spočívajúci na mechanických nohách, ktoré umožňujú prekonávať všetky druhy terénu. Enchevov mobilný dom je umiestnený v kubickom ráme a spája sci-fi aj retro prvky dizajnu s futuristickými možnosťami prepravy. Ponúka tak známy priestor pri pohybe po novom území. Mechanické nohy môžu zostať zdvihnuté, čím sa dom vyvýši nad terén, alebo sa zložiť, takže dom spočinie na zemi.

Mechanické nohy sú obratné a spevnené 5 cm vrstvou nešmykľavej gumy a dvoma nasaditeľnými hrotmi na spodnej časti každej nohy, ktoré zabezpečujú, že každý krok mobilného domu je zaručene spojený s určitým trením. Enchev svoj mobilný domček vybavil aj štyrmi nasaditeľnými harpúnami, ktoré mu poskytujú dodatočnú oporu, aby zostal na mieste aj v nerovnom teréne. V interiéri chcel Enchev dosiahnuť high-tech usporiadanie prostredníctvom zakrivených dizajnových prvkov a farebných odtieňov na pozadí inak bieleho interiéru.

Okná vybavil inteligentnou sklenenou technológiou, ktorá by fungovala ako neviditeľné zatemňovacie závesy. Mobilný dom je naplnený množstvom domácich spotrebičov, ako je automatizovaný nábytok a inteligentné technológie, ktoré sa majú postarať o pohodlie. Zatiaľ čo dom je nabitý futuristickými technológiami, interiérový dizajn je skôr ovplyvnený nadčasovou utopickou estetikou, ktorá sa zrodila okolo roku 1960, keď sa zdalo, že seriály ako Star Trek ukazujú všetko, čo by mohla priniesť budúcnosť.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Wów, ste super, dom na kuracej nôžke :-D reakcia na: Mobilný dom ako zo sci-fi

28.11.2021 11:11
Wów, ste super, dom na kuracej nôžke :-D
Reagovať

Vam nakopletku reakcia na: Mobilný dom ako zo sci-fi

22.11.2021 07:11
mekne mozog. Toto nieje uz ani lifestyle, su to len same hluposti. Mimochodom som hrdym presplatitelom tlacenej verzie nextechu kvoli zlavam na software. V poslednom cisle sa nedalo citat vobec nic
Reagovať

RE: Vam nakopletku reakcia na: Vam nakopletku

23.11.2021 23:11
Cista pravda.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať