HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Moto g9 Power - šampión vo výdrži

5

Prívlastok Power u tejto značky už tradične naznačuje veľkú kapacitu batérie, v tomto prípade až 6 000 mAh, čo v praxi znamená až štvordňovú výdrž na jedno nabitie.

Plastová zadná stena má matnú povrchovú úpravu s jemnou štruktúrou, takže sa dobre drží v ruke a neuľpievajú na nej odtlačky prstov. Dominantným dizajnovým prvkom je mierne vyčnievajúca štvorcová platforma so zaoblenými rohmi, ktorá obsahuje tri objektívy a LED svetlo. V hornej štvrtine v strede je okrúhly snímač odtlačkov prstov. Na môj vkus je trochu vysoko. Odomykanie nie je najrýchlejšie, ale zato spoľahlivé. Samozrejme môžete nastaviť aj odomykanie pomocou zosnímanie tváre.

Klasické tlačidlá, čiže zapnutie/uspatie a regulácia hlasitosti sú na pravej strane v ergonomickom dosahu palca. Na ľavej strane je samostatné tlačidlo na aktiváciu Google Asistenta. V balení vás poteší praktické priehľadné puzdro.

Na stlačenie ceny pod 200 eur výrobca niekde musel urobiť kompromis. Displej má rozlíšenie 1640 x 720 pixelov. Vzhľadom k uhlopriečke 6,9 palcov by mu lepšie pristalo rozlíšenie FullHD+. Najlepšie zobrazenie farieb dosiahnete v prirodzenom režime. Implicitne nastavený režim má síce sýtejšie farby, avšak trochu do modra posunuté farebné spektrum. Automatická regulácia preferuje vyšší jas, než by som v danej situácii nastavil manuálne.

Procesor Snapdragon 662 poskytne dostatok výkonu nielen pre väčšinu aplikácií, ale aj pre stredne náročné hry. Aplikácie bežia plynulo, avšak vzhľadom k použitiu takmer natívneho Androidu som očakával vyššiu svižnosť používateľského rozhrania,  avšak v danej cenovej triede nemožno očakávať používateľskú skúsenosť typickú pre vlajkové modely. V niektorých hrách bude treba v záujme dosiahnutia maximálnej plynulosti znížiť rozlíšenie, či úroveň detailov. Zvuk je monofónny, avšak zrejme vďaka rozmerom smartfónu bolo možné zabudovať väčší reproduktor, takže s kvalitou som bol spokojný. Konzervatívnejších používateľov poteší Jack konektor na pripojenie slúchadiel.

Ako už bolo spomenuté, pri bežnom používaní batéria vydrží až štyri dni. Pri intenzívnom používaní počítajte s výdržou 3 – 4 dni.  V balení je 20 W nabíjačka schopná nabiť batériu na plnú kapacitu približne za dve a pol hodiny.

Zadný fotoaparát má síce tri objektívy, avšak nečakajte ani širokouhlý objektív ani teleobjektív. Druhý objektív je určený na makrofotografiu a tretí na detekciu priestorových dispozícií záberu potrebných na rozmazanie pozadia. Preto aj aplikácia Fotoaparát má len dve základné voľby – fotenie hlavným objektívom a režim makro. K dispozícii je síce možnosť nastavenia priblíženia, avšak zoom je len digitálny, takže ho radšej nepoužívajte a skúste sa podľa možnosti k fotografovanému objektu viac priblížiť.

Napriam rozlíšeniu 2 megapixely ma príjemne prekvapila kvalita makrozáberov. Potreboval som odfotiť malé mikrokontrolérové dosky a makroobjektív s automatickým zaostrovaním ma pri fotení zblízka príjemne prekvapil

Záber hlavným objektívom

Zábery makroobjektívom 

Zábery makroobjektívom z rôznej vzdialennosti

Snímač hlavného fotoaparátu má 64 MPx, avšak pri implicitnom nastavení sa spájajú štyri pixely do jedného, aby sa pri večernom a nočnom fotení takto dala získať vyššia citlivosť na svetlo.

Večerný záber pri osvetlení 10 W LED svetlom

K dispozícii je aj nočný režim, ktorý dáva dobré výsledky, avšak kvalita zberov za niekoľkonásobne drahšími vlajkovými smartfónmi logicky zaostáva, pre bežné účely je dostatočná.

Porovnanie normálneho (vľavo) a nočného režimu (vpravo)

Pri dobrom osvetlení získate kvalitné zábery. Pri nakrúcaní videa z ruky citeľne chýba optická stabilizácia, tú však v tejto cenovej triede očakávať nemôžeme, takže odporúčam použiť statív, alebo aspoň smartfón o niečo pevné oprieť.

Vpravo je záber s umelým rozostrením pozadia

Takmer natívny Android 10 nezaťažuje používateľa ani hardvér zbytočnými doplnkami a je zárukou rýchleho upgrade na vyššiu verziu operačného systému Samozrejmosťou pre túto značku sú obľúbené „moto“ akcie. Napríklad fotoaparát aktivujete dvojitým rýchlym otočením zápästia a LED svetlo zas potrasením.

Verdikt. Výborná voľba pre používateľov preferujúcich dlhú výdrž na batériu a veľký displej

Technické údaje Procesor: Osemjadrový Qualcomm  Snapdragon 662 s frekvenciou jadier 4 x 2 GHz Kryo 260 Gold + 4 x 1,8 GHz Kryo 260 Silver,  11 nm technológia, grafika Adreno 610;  Displej: 6,8 palcový IPS (720 x 1640 px); RAM: 4 GB, úložný priestor 128 GB; alternovaný micro SD slot  Fotoaparát zadný:  64 MPx, f/1.8, 26 mm (full frame ekvivalent), 2 MPx makro objektív f/2,4 a 2 MPx „depth“ objektív ; predný fotoaparát: 16 MPx, f/2.2; Operačný systém Android 10;  konektivita LTE, WiFi 802.11ac, bluetooth 5.0 LE; Batéria: 6 000 mAh; Rozmery: 172.1 x 76.8 x 9.7 mm, hmotnosť: 221 g.  Cena 179 eur

+ výdrž na batériu, dobrý zvuk, matná zadná stena

- nízke rozlíšenie displeja, pomalšie reakcie používateľského rozhrania

Hodnotenie: 7

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
moto G9 power

5 komentárov

perfektný fón, dobrá cenovka reakcia na: Moto g9 Power - šampión vo výdrži

10.2.2021 13:02
super cena, kúpiť fajn fón za stosedemdesiat evri je dnes majstrovstvo, díky za recenziu, tento fón sa oplatí, aj keď za túto cenu by som išla radšej do android one od nokie, aby som to mala aktualizované dva roky od kúpy
Reagovať

reakcia na: Moto g9 Power - šampión vo výdrži reakcia na: Moto g9 Power - šampión vo výdrži

10.2.2021 10:02
...no,jóóóó....si šampion ty aj tvoj tablet...
Reagovať

. reakcia na: Moto g9 Power - šampión vo výdrži

10.2.2021 03:02
Moj tablet je vacsi sampion redaktori! Vydrzi 10 hodin v zatazi s cca rovnakou velkostou ako tato tehla.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

10.2.2021 13:02
*10 dni zapnuty a pouzivany (PS: podla metodiky pcrevue). Zvatsenie telefonu na nemobilne rozmery umozni pouzit vacsiu bateriu. Ale je to na plac, nie na chvalu. Prakticky mobily uz nechcu vyrabat a robia mini tablety. Co je od 5,5” hore by sa malo volat tablet, nie mobil.
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

16.2.2021 16:02
veru, ani mne sa nepáčia veľké mobily, nemáš to ako strčiť do vačku a len to zavadzia, takže u mňa to vyhráva zatiaľ iphone se 2 s jeho 4.7 palcovou obrazovkou
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať