NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Niceboy PARTY Boy 100W / Na grilovačku ako stvorený

0

Letná sezóna sa pomaly končí, ale taká jesenná grilovačka má takisto svoje čaro. A k nej, samozrejme, nejaká tá muzika. Presne tam niekde si viem predstaviť nový prírastok v ponuke značky Niceboy, model Party BOY 100W. Plastový box so zaoblenými hranami a bokmi má na vrchnej strane umiestnený ovládací panel s veľkými tlačidlami a masívnu rukoväť na prenášanie. Na vrchnej strane je aj stavový LED displej a dvojica gumových krytiek, ktoré ukrývajú porty USB-A a USB-C, dvojicu 6,5 mm jackov na pripojenie mikrofónov, prípadne elektrickej gitary a jeden 3,5 mm jack audiovstupu. Predná strana pod kovovou mriežkou ukrýva dvojicu meničov – 6,5" stredobasový a 2,25" výškový. Väčší z meničov má okolo RGB LED kruh, ktorý sa stará o rôzne svetelné efekty. Tie možno prepínať jedným z tlačidiel na vrchnej strane. Vpredu v spodnej a hornej časti sú aj dve zábleskové svetielka, ktoré efekty dopĺňajú. Na zadnej strane nájdete otvor basreflexu, ktorý sa stará o posilnenie basov a rozprestretie zvukového poľa.

Základný režim práce je bluetooth, do ktorého sa reproduktor po zapnutí prepne. Pri prvom zapnutí sa automaticky spustí párovanie, možno ho však spustiť kedykoľvek podržaním zapínacieho tlačidla. Okrem bluetooth môžete využiť aj audiovstup alebo USB kľúč. V súprave s reproduktorom dostanete aj jeden ručný mikrofón, ktorý môžete využiť na karaoke, prípadne si k druhému vstupu pripojiť aj gitaru a môžete zaspievať vašim priateľom. Oba vstupy majú elektronické nastavenie vstupnej úrovne. Výstupný zvuk môžete upraviť niekoľkostupňovým echom a dvojstupňovým nastavením basov. Keby vám reproduktor nestačil, pomocou funkcie True Wireless si môžete pripojiť ďalší. Výrobca myslel aj na to, že prehrávate hudbu z mobilu alebo tabletu, takže ho môžete uložiť do drážky na vrchnej strane. Zo zvukovej stránky nie je veľmi čo vyčítať. Party BOY 100W má dostatočný výkon aj na použitie vonku. Zvuk si zachováva kvalitu bez skreslenia v celom rozsahu hlasitostí. Basy možno posilniť v dvoch úrovniach tlačidlom EQ. Zaujímavé je, že pri pripojení cez bluetooth sa nastaví určitá referenčná úroveň hlasitosti, a ak chcete využívať maximálny výkon, musíte pridať hlasitosť priamo na reproduktore. Považujem to za dobré riešenie, aspoň vás pri zapnutí nevystraší, ak ho predtým používali vaše ratolesti.

O napájanie zariadenia sa stará vstavaná batéria, ktorá zabezpečí až 8 hodín prevádzky. Cez priložený kábel USB-A – USB-C ju nabijete asi za 5 hodín. Zdôrazňujem, že cez priložený kábel. Ten má na strane USB-C totiž dlhší konektor, takže s bežným konektorom neuspe­jete. Použiť môžete ľubovoľnú nabíjačku 5 V/2 A. Reproduktor má certifikáciu IP55, takže prežije aj menšie zmoknutie či pošpliechanie.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ponuka funkcií, výdrž, USB-C, IP55, mikrofón v balení
- Pribalený mikrofón by mohol byť lepší

PARAMETRE:

• Niceboy Party Boy 100W, verzia bluetooth: 5.0, výkon: 100 W, meniče: stredobasový 6,5", 4 Ω, výškový 2,25", 6Ω, frekvenčný rozsah: 75 Hz – 14 kHz, batéria: 4× Li-ion 2200 mAh, výdrž: 8 hodín, vodotesnosť: IP55, vstupy: 3,5 mm jack, 2× 6,5 mm jack, USB-C, USB-A, rozmery: 348 × 269 × 268 mm, hmotnosť: 4,2 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať