ANTIK ANTIK ANTIK

Nové počítače HP určené pre prácu z domova i v kancelárii

Tlačové správy
1

V roku 2020 muselo veľa podnikov staviť na prístup umožňujúci „prácu odkiaľkoľvek“, aby v novej situácii obstálo. Zamestnanci a IT tímy sa nielen prispôsobili novým spôsobom práce, ale zvykli si aj na nové miesta, odkiaľ možno pracovať - z rôznych miest doma, opäť z kancelárie, alebo využívajú hybridný model, keď obe možnosti rôzne striedajú. Zistili sme, že 53 % koncových používateľov preferuje hybridný pracovný model, pri ktorom striedajú prácu z domova s dochádzaním do kancelárie,[i] a IT tímy teraz odhadujú, že 27 % zamestnancov bude hybridný pracovný model používať už natrvalo.[ii]

V dnešnej dobe tiež premýšľame o domácnosti trochu iným spôsobom - skôr na ňu pozeráme z hľadiska usporiadania umožňujúceho mikromobilitu. Vzhľadom na to, že v súčasnej dobe pracuje z domu 47 % zamestnancov,[iii] musíme sa vysporiadať s mnohými novými okolnosťami, ktoré nespočívajú len v tom, že sa o pracovný priestor doma musíme deliť s ostatnými. Realita o. i. definuje, že ak nás niekto z práce vyruší, môže trvať až 23 minút, než sa na svoju pracovnú úlohu opäť sústredíme.[iv]

Spoločnosť HP predstavila nové firemné počítače a ultraširoký monitor, ktoré ľuďom pomáhajú zostať v spojení, sústrediť sa a byť produktívni prakticky kdekoľvek.

Nový rad HP EliteBook 805 G8 poháňajú mobilné procesory AMD Ryzen™ PRO radu 5000.[v] Tieto počítače ponúkajú dlhú výdrž batérie, umožňujúcu naplno pracovať odkiaľkoľvek. Notebooky radu EliteBook 805 sú k dispozícii vo verziách s uhlopriečkou 13,3, 14 a 15,6 palca a ponúkajú nové funkcie, ktoré zamestnancom aj IT tímom umožňujú nasledujúce:

  • Byť produktívni kdekoľvek. Zostaňte pripojení a pracujte s vysokorýchlostným gigabitovým pripojením, o ktoré sa postará Wi-Fi 6[vi] a voliteľná podpora sietí 4G LTE.[vii] Rýchlo a bezpečne prenášajte fotografie, videá aj súbory medzi počítačom HP a telefónom pomocou aplikácie HP QuickDrop.[viii] Funkcia HP Sound Calibration[ix] dokáže upraviť zvuk slúchadiel podľa predstáv používateľa a ponúka pohlcujúci zvukový zážitok, zatiaľ čo funkcia HP Dynamic Audio[x] vie upraviť nastavenie hovorenej reči, hudby i zvuku pri sledovaní filmov a potlačiť pritom okolité ruchy.
  • Pracovať pokojne. Počítače HP Elite sa radia k najlepšie zabezpečeným počítačom na svete s najľahšími možnosťami správy.[xi] Nová technológia detekcie napadnutia od spoločnosti HP, ktorou je HP Tamper Lock, uzamkne počítač, ak bol fyzicky otvorený alebo bola porušená jeho ochrana.[xii] Zariadenie možno ľahko dezinfikovať bežnými čistiacimi obrúskami pre domácnosť a pred čistením je možné využiť funkciu HP Easy Clean, ktorá deaktivuje dotykovú obrazovku, klávesnicu a Clickpad, aby nebolo nutné počítač vypínať.[xiii] Funkcia HP Sure View Reflect umožňuje používateľovi pracovať diskrétne, pretože pri pohľade zo strany sa na obrazovke odráža iba medený reflexný povrch.[xiv]
  • Mať dobrý pocit z toho, že použité materiály pochádzajú z udržateľných zdrojov. Vďaka snahe o väčšiu šetrnosť k životnému prostrediu sú tieto zariadenia súčasťou najudržateľnejšieho portfólia počítačov na svete,[xv] pretože kryt reproduktora je vyrobený z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch,[xvi] a vonkajší obal takisto kompletne pochádza z udržateľných zdrojov.[xvii]

Vďaka východiskovej hmotnosti pod 1 kg[xviii] je HP ProBook 635 Aero G8 ideálny pre používateľov, ktorí sú ochotní pracovať odkiaľkoľvek. Jeho elegantný dizajn, silné zabezpečenie spĺňajúce požiadavky firemných zákazníkov a dlhá výdrž batérie prispievajú k udržaniu produktivity zamestnancov, nech sa nachádzajú kdekoľvek, a pri použití aplikácie HP QuickDrop ho možno bezproblémovo prepojiť s mobilným telefónom.[xix]

Notebooky HP ProBook 445 G8, HP ProBook 455 G8 a HP ProBook 435 x360 G8 sú určené pre profesionálov v rastúcich spoločnostiach - či už pracujú pri stole, v zasadacej miestnosti alebo doma. Zásluhou vylepšeného dizajnu a najnovších voliteľných mobilných procesorov AMD Ryzen™ radu 5000[xx],[xxi] poskytujú notebooky ProBook 405 G8 i naďalej výkon, zabezpečenie a odolnosť, ktoré zamestnanci počas pracovného dňa od komerčných zariadení vyžadujú. HP ProBook X360 435 G8 je vybavený kĺbom pre otáčanie v rozsahu 360 stupňov, ktorým ho nastavíte do niektorého zo štyroch dostupných režimov, aby ste mohli pohodlne tvoriť, prezentovať a spolupracovať.

Priaznivcom multitaskingu ponúka zakrivený monitor HP P34hc s rozlíšením WQHD a uhlopriečkou veľkosti 34 palcov impozantné pracovné prostredie doma aj v kancelárii. Ultraširoký displej prispieva k zvýšeniu produktivity až o 33 %[xxii] a používateľ si môže vychutnať pracovný priestor na viacerých obrazovkách bez rušivých rámčekov. Vďaka jedinému káblu USB-C® pre prenos videosignálu a dát a pre napájanie notebooku až do príkonu 65 W sa tento elegantný ultraširoký monitor stane stredobodom všetkého diania na vašom stole. Celkovo 56 % spoločností uvádza, že sa teraz viac zameriavajú na pohodlie a ergonómiu,[xxiii] každý teda určite ocení možnosť nastavenia výšky a náklonu, čo uľahčuje nájdenie ergonomicky najvhodnejšej polohy obrazovky.

Ceny a dostupnosti

  • Notebooky HP EliteBook 835 G8HP EliteBook 845 G8HP EliteBook 855 G8 budú v predaji od apríla za ceny od 1179 Eur.
  • Notebook HP ProBook 635 Aero G8 bude v predaji od apríla za ceny od 899 Eur.  
  • Notebooky HP ProBook 445 G8 a HP ProBook 455 G8 budú v predaji od apríla za ceny od 690 Eur.  
  • Notebook HP ProBook x360 435 G8 bude v predaji od apríla za ceny od 790 Eur.
  • Zakrivený monitor HP P34hc WQHD bude v predaji od februára za ceny od 404 Eur.

 

[i] Proprietárny prieskum spoločnosti HP, jún 2020

[ii] Prieskum IT Pulse, november 2020

[iii] Proprietárny prieskum spoločnosti HP medzi zamestnancami na plný úväzok v USA, Veľkej Británii, Japonsku, august 2020

[iv] Prieskum Glorie Markovej (výskumníčka z oblasti psychológie), Kalifornská univerzita v Irvine https://www.researchgate.net/publication/300918076_Focused_Aroused_but_so_Distractible

[v] Viacjadrový procesor je navrhnutý tak, aby zlepšoval výkon niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nevyhnutne prospech. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a na konfigurácii hardvéru a softvéru.

[vi] Vyžaduje bezdrôtový prístupový bod a internetovú službu, ktoré sa predávajú samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú návrhové špecifikácie a nie sú konečné. Ak sa konečné špecifikácie líšia od návrhov špecifikácií, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s inými zariadeniami WLAN 802.11ax. K dispozícii iba v krajinách, kde je podporovaný štandard 802.11ax. Podporuje gigabitovú rýchlosť prenosu dát pri prenose súborov medzi dvomi zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. Vyžaduje bezdrôtový smerovač (predáva sa samostatne), ktorý podporuje kanály 80 MHz a vyššie.

[vii] Modul 4G LTE je voliteľný a musí byť nakonfigurovaný vo výrobe. Modul vyžaduje aktiváciu a samostatne zakúpenú servisnú zmluvu. Spätne kompatibilný s HSPA 3G technológiami. Poraďte sa s poskytovateľom služieb o pokrytí a dostupnosti vo vašej oblasti. Rýchlosť pripojenia, nahrávanie a sťahovanie sa bude líšiť v závislosti od siete, umiestnenia, prostredia, podmienok siete a iných faktorov. 4G LTE nie je k dispozícii  pri všetkých produktoch vo všetkých oblastiach.

[viii] Vyžaduje prístup k internetu a počítač so systémom Windows 10 s predinštalovanou aplikáciou HP QuickDrop - buď zariadenie Android (telefón alebo tablet) so systémom Android 7 alebo vyšším s aplikáciou Android HP QuickDrop, alebo zariadenia iOS (telefón alebo tablet) so systémom iOS 12 alebo vyšším s aplikáciou HP HP QuickDrop pre iOS.

[ix] HP Sound Calibration bude čoskoro k dispozícii a bude dodávaná automaticky prostredníctvom aktualizácie systému Windows alebo si ju môžete stiahnuť z adresy https://support.hp.com/us-en/drivers, ak je k dispozícii. Vyžaduje Windows 10, analógovú náhlavnú súpravu a nastavenie.

[x] Technológia HP Dynamic Audio bude čoskoro k dispozícii a bude dodávaná automaticky prostredníctvom aktualizácie systému Windows alebo si ju môžete stiahnuť z adresy https://support.hp.com/us-en/drivers, ak je k dispozícii. Vyžaduje Windows 10, kompatibilný s internými reproduktormi počítača a s analógovými náhlavnými súpravami.

[xi] Založené na jedinečných a komplexných bezpečnostných schopnostiach spoločnosti HP bez ďalších nákladov a na správe HP Manageability Integration Kit pre všetky aspekty počítača, vrátane správy hardvéru, BIOSu a softvéru pomocou nástroja Microsoft System Center Configuration Manager na počítačoch HP Elite s Windows a procesormi 8. generácie a vyššími Intel® alebo procesormi AMD Ryzen™ 4000 a vyšších; HP ProDesk 600 G6 s procesormi Intel® 10. generácie a vyššími; a HP ProBook 600 s procesormi AMD Ryzen™ 4000 alebo Intel® 11. generácie a vyššími. Zákazník alebo správca musí povoliť HP Tamper Lock.

[xii] Používateľ alebo správca musí povoliť HP Tamper Lock.

[xiii] HP Easy Clean 2.0 vyžaduje Windows 10 RS3 a deaktivuje iba klávesnicu, dotykovú obrazovku a Clickpad. Porty nie sú deaktivované. Pokyny na čistenie nájdete v používateľskej príručke.

[xiv] Integrovaná obrazovka ochrany osobných údajov HP Sure View Reflect je voliteľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe, a je navrhnutá tak, aby fungovala v orientácii na šírku.

[xv] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Na základe väčšiny zlatých a strieborných registrácií EPEAT® splnením všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutím 50 – 74 % voliteľných bodov pre EPEAT® Silver a 75 – 100 % voliteľných bodov pre EPEAT® Gold podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie nájdete na www.epeat.net.

[xvi] Súčasť puzdra reproduktora, vyrobená z 5 % z plastu, ktorý by inak skončil v oceáne.

[xvii] 100 % vonkajšieho krabicového obalu vyrobeného z udržateľných a certifikovaných zdrojov a recyklovaných vlákien. Vláknové vankúše vyrobené zo 100 % recyklovaného dreveného vlákna a organického materiálu. Všetky plastové vankúše sú vyrobené z viac ako 90 % z recyklovaného plastu.

[xviii] Hmotnosť sa bude líšiť podľa konfigurácie. 250nitový panel, HP Sure View Reflect, viac modulov SODIMM, WWAN, batérie 53 Whr a podsvietená klávesnica nie sú k dispozícii v konfiguráciách pod 1 kg váhy.

[xix] Vyžaduje prístup k internetu a počítač so systémom Windows 10 s predinštalovanou aplikáciou HP QuickDrop a buď zariadenie Android (telefón alebo tablet) so systémom Android 7 alebo vyšším s aplikáciou Android HP QuickDrop, alebo zariadenie iOS (telefón alebo tablet) so systémom iOS 12 alebo vyšším s aplikáciou HP HP QuickDrop pre iOS.

[xx] Viacjadrová technológia bola vyvinutá za účelom zlepšenia výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nevyhnutne prospech. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfiguráciu hardvéru a softvéru. Číslovanie, branding a/alebo pomenovanie AMD nie je meradlom vyššieho výkonu.

[xxi] Štvorjadrový procesor sa predáva samostatne alebo ako voliteľná funkcia.

[xxii] Kvalita zobrazenia HP, zvažovanie a nákup, február 2018

[xxiii] Covid19 Insights Update, prieskum spoločnosti HP, 2020

Zobrazit Galériu

HP

Všetky autorove články

1 komentár

od hp už nič nechcem, slabá životnosť reakcia na: Nové počítače HP určené pre prácu z domova i v kancelárii

21.1.2021 14:01
počítač hp g0 sa mi pokazil po siedmych rokoch, talčiareň sa pokazila po štyroch rokoch, podľa mňa má hp slabú životnosť, keďže môj asus eee funguje už štrnásť rokov, očakávala by som od hp za sedemsto eurový notebook niečo viac v životnosti
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať