Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Nové živé roboty majú aj schopnosť samoliečenia

9

Biologické stroje s názvom xenoboty boli prvýkrát predstavené minulý rok. Vedci z Tuftsovej univerzity a Vermontskej univerzity ich vytvorili z buniek žiab. Malé stroje mohli vykonávať veľa úloh a akcií vrátane vlastného pohybu, hýbania inými vecami a demonštrácie kolektívneho správania v rámci roja takýchto robotov. Ich nová verzia teraz obsahuje obrovské množstvo upgradov. Nové xenoboty sú rýchlejšie a schopnejšie ako prvá verzia a majú dlhšiu životnosť.

Dokážu sa zostaviť do telesa pozostávajúceho z množstva jednotlivých buniek, nepotrebujú na pohyb svalové bunky a majú pamäť, pomocou ktorej môžu zaznamenávať veci, ktoré sa s nimi dejú. Rovnako ako prvá verzia môžu spolupracovať ako kolektív a majú aj schopnosť samoliečenia. Vedci hovoria, že xenoboty sú svojím spôsobom skonštruované podobne ako tradičný robot.

Ibaže namiesto umelých komponentov sa používajú bunky a tkanivá na vytvorenie tvaru a predvídateľného správania.  Z biologického hľadiska nám tento prístup pomáha pochopiť, ako bunky komunikujú, keď sa navzájom ovplyvňujú počas vývoja, a ako by sme ich mohli lepšie ovládať. Vďaka pridaniu ďalších schopností by sa tieto roboty dali využiť na zlepšenie životného prostredia alebo v zdravotníctve.

No mohli by takisto pomôcť objasniť, ako presne sa bunky vrátane tých ľudských spájajú a vytvárajú celok, ktorý funguje ako systém. Pomohli by nám aj pochopiť, ako sa jednobunkové organizmy zmenili na zložité organizmy, ktoré nás obklopujú. Práca na nových xenobotoch je opísaná v článku publikovanom v časopise Science Robotics.

Zdroj: independent.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Možno že to bol plán reakcia na: Nové živé roboty majú majú aj schopnosť samoliečenia

8.4.2021 15:04
Možno, že to bol plán: V 2012 nejaká armáda na slovenskom študentovi skúšala nanotechnológie (komentáre zive_sk): nemohol zaspať brnelo to na temene hlavy, potom mu visel na želanie šťukala prostata roztiahnutá, stiahnutá. A keď to mali odskúšané na chudobnom Slovákovi, zrazu vypustia do sveta korona vír a bác: všetci sa musia dať očkovať a vo vakcínach sú xenoboty. Jednoduché ako facka. Pravdu sa už asi nikdy nedozvieme, ale je isté že tie chemikálie sa dali ovládať elektromagnetickým poľom wifi, mobilná sieť, satelitná sieť. A zrazu prídu Rusi a musíme od nich nakúpiť SputnikV bez dokumentácie. Kde je pravda? Skutok sa nikdy nestal?
Reagovať

RE: Skutok sa stal, len to nemá kto skontrolovať reakcia na: Možno že to bol plán

8.4.2021 16:04
Ja som zasa čítala, že oni to aj nahlásili polícií, ale tá sa tým nezaoberala. Povedali, že nejaké xenoboty, nanoboty sú výmysel a zaviezli dotyčného na psychiatriu ako drbnutého človeka, čo si vymýšľal bludy. Takže ho niekto vnútorne mučí a nik mu to neverí: parádny scénár. Ak to nevieme vyriešiť, spravíme z teba blázna na psychiatrií. Možno ide o najväčšiu genocídu, akú si vieme predstaviť, ak toto svinstvo má v tele veľa ľudí a ak to vakcínami ešte rozšíria. Nikto nevie, čo je v nich. A tie tromby to je len dôsledok zhlukovania sa krvi ako na youtube, keď na nanity kvapli vodu, ihneď sa zhlukla do kvapky, tak isto aj zrazeniny krvi z astra zeneca sa zhlukli do guličiek a zabili ťa - sú tam asi nanity, keď vzniká trombóza zhluky krvi.
Reagovať

RE: RE: To nemusíš ani na youtube chodiť, si kúp čistič okien s nanotechnológiou a hneď ako to tam strekneš bum kvapky zhluknuté reakcia na: RE: Skutok sa stal, len to nemá kto skontrolovať

8.4.2021 16:04
To nemusíš ani na youtube chodiť, si kúp čistič okien s nanotechnológiou a hneď ako to tam strekneš bum kvapky zhluknuté, guličky vody stekajú.
Reagovať

RE: RE: RE: A čo ak to na astra zeneca niekto našil? A čo ak to niekto našil na SputnikV? reakcia na: RE: RE: To nemusíš ani na youtube chodiť, si kúp čistič okien s nanotechnológiou a hneď ako to tam strekneš bum kvapky zhluknuté

8.4.2021 17:04
Možno to na astra zeneca/SputnikV našili, aby ich poškodili. Nie všetky vakcíny totiž spôsobovali tromby zrazeniny po tele. Do niektorých šarží sa to skrátka dostalo a do niektorých nie ;) Aj to je možnosť. Akoby tam niekto prilial čistič okien s nanitmi - ten čo zaguľatí kvapky na okne. Hmm, tak ako to bolo? Pravda je vo hviezdach... Každopádne máme tu ľudí, ktorí v sebe majú to svinstvo, aj keď zvyškové? Tajní sa už postarali? A ide o genocídu, či nie? Niekto mohol vraždiť nanotechnológiami? :) Čo keby nie len visel, ale vyplo by sa srdce miechou?

Sklamem Vás, armáda tu nimi mučila už v roku 2012, takže tak sa volajú: xenoboty (; reakcia na: Nové živé roboty majú majú aj schopnosť samoliečenia

8.4.2021 15:04
Videla som komentár jedného študenta v roku 2012 na zive_sk v diskusií, že jeho niečo mučilo vnútri tela. Vraj to cítil ako preskupovanie sa a jemné brnenie v tkaniváh, orgánoch. Napríklad na temene a nezaspal, dostal silné lieky na spanie alebo mu visel na želanie, prostata sa sama zrazu roztiahla a stiahla, urológ povedal, že penis je zdravý. Takže priatelia armáda nimi mučila už v roku 2012. Takže tak sa volajú: xenoboty :) A vy ste ich priniesli teraz? 2021? Desať rokov po tom, čo ich zneužili?
Reagovať

RE: To čo najponižujúcejšie ťa xenobotmi mučia, aby sa ti ostatní smiali, že si impotent a pritom je to na šťuknutie reakcia na: Sklamem Vás, armáda tu nimi mučila už v roku 2012, takže tak sa volajú: xenoboty (;

9.4.2021 13:04
To čo najponižujúcejšie ťa xenobotmi mučia, aby sa ti ostatní smiali, že si impotent a pritom je to na šťuknutie a na želanie

RE: Sklamem Vás, armáda tu nimi mučila už v roku 2012, takže tak sa volajú: xenoboty (; reakcia na: Sklamem Vás, armáda tu nimi mučila už v roku 2012, takže tak sa volajú: xenoboty (;

8.4.2021 18:04
Ten študent im to čiastočne obišiel, máme čiastočné riešenie: Vraj, keď mu rozťahovalo prostatu a visel mu, tak zobral silný magnet a behal ním po tele v daných miestach, čím si spôsobil vírivým magnetickým poľom elektrolýzu krvi a podal si infúziu, čiastočne to v tej chvíli vraj ustúpilo. Je teda jasné, že xenoboty sa ovládajú elektromagnetickým poľom a mnohí ich máme v sebe - pravdepodobne ide o genocídu!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať