SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Nový Microsoft Office 2021 príde 5. októbra a nebude vyžadovať predplatné

Technológie
5

Nová verzia kancelárskeho balíka Office, softvéru Microsoftu na zvýšenie produktivity, príde 5. októbra, teda v ten istý deň, ako sa podľa firemného blogu má uviesť Windows 11. Spoločnosť už predtým zdôraznila, že hoci hlavným zameraním zostáva ponuka predplatného na Microsoft 365, umožní aj jednorazový nákup balíka Office 2021 pre tých, ktorí nie sú pripravení prejsť na cloud. 

SME konferencia_092021

Office 2021 prichádza v dvoch verziách: jedna pre komerčných používateľov, nazývaná Office LTSC (Long Term Servicing Channel – dlhodobý servisný kanál) a jedna na osobné použitie. Office LTSC je už všeobecne dostupný a obsahuje zlepšené funkcie aj výkon v programoch Word, Excel a PowerPoint a vizuálne zlepšenia, napríklad podporu tmavého režimu v aplikáciách. Je určený pre špeciálne situácie, napríklad pre zariadenia na riadenie výrobných procesov, ktoré nie sú pripojené k internetu.

Office 2021 na osobné použitie bude uvedený 5. októbra, aj keď Microsoft zatiaľ neoznámil informácie o cenách. Obe verzie balíka Office budú podporované v systémoch Windows a Mac a budú sa dodávať s aplikáciou OneNote. Podľa blogového príspevku budú k dispozícii 32- aj 64-bitové verzie. Softvér bude podporovaný päť rokov.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

To zas bude dražoba 100€ ak nie 200€, som študentka, tak radšej siahnem po Open office,vraj je zdarma a napíšeš v tom aj prácu;) reakcia na: Nový Microsoft Office 2021 príde 5. októbra a nebude vyžadovať predplatné

25.9.2021 18:09
To zas bude dražoba 100€ ak nie 200€, som študentka, tak radšej siahnem po Open office, vraj je zdarma a napíšeš v tom aj prácu ;)
Reagovať

Ahojte, som študent VŠ, s vyučujúcimi som sa dohodol, že im práce budem posielať v *.odt formáte z Libre Office, úplne stačí reakcia na: Nový Microsoft Office 2021 príde 5. októbra a nebude vyžadovať predplatné

25.9.2021 17:09
Ahojte, som študent VŠ, s vyučujúcimi som sa dohodol, že im práce budem posielať v *.odt formáte z Libre Office, úplne stačí.
Reagovať

To je reakcia na: Nový Microsoft Office 2021 príde 5. októbra a nebude vyžadovať predplatné

21.9.2021 13:09
Takže by chýbali prachy od tých, čo si software chcú kúpiť natrvalo a neplatiť každý mesiac vypalne...
Reagovať

RE: A kto by ho kupoval, keď google docs je zdarma, obdobne libre office reakcia na: To je

24.9.2021 13:09
A kto by ho kupoval ten MS office, keď google docs je zdarma už v cloude, obdobne libre office v Linuxe. Študenti majú v hlavách, nepreplácajú blbosti, keď všetko dražie. A z tohoto kroku je jasné, že 365ka sa nepredáva. Mali by ho ten office začať pribaľovať k počítačom ako windows už v základnej výbave, jedine tak by sa presadili :)
Reagovať

RE: RE: Nemôžu ho pribaľovať k počítačom, predražili by ich a nikto nechce drahý komp, radšej si tam dá Linux reakcia na: RE: A kto by ho kupoval, keď google docs je zdarma, obdobne libre office

25.9.2021 13:09
A čo tak bežný človek robí na kompe? Internetuje (Firefox) a sem tam upraví dajakú fotku (Gimp, Inkscape, Krita), či pozrie film (vlc)? A keď chce písať, stiahne Libre office a napíše? My máme u nás v škole (VŠ) v skupine 15 študentov a z nich 12 prešlo na Linux, keď sme ich naučili ako ho používať a hlavne ako ho nainštalovať. Na hodinách sa vyučuje PYthon, C++ a Java, či php. To všetko pod Linuxom beží ihneď po nainštalovaní. Niektorí majú po dva stroje, kde na jednom majú windows a na druhom Linux, nechápem síce načo, ale aj tak dobre.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať