Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Nový variant koronavírusu z New Yorku sa dokáže vyhnúť prirodzenej imunitnej reakcii tela

19

Dva samostatné tímy vedcov tento týždeň uviedli, že našli znepokojujúci nový variant koronavírusu v New Yorku a inde na severovýchode USA, nesúci mutácie, ktoré mu pomáhajú vyhnúť sa prirodzenej imunitnej reakcii tela. Vedci zaoberajúci sa genomikou pomenovali variant B.1.526. Jedna z mutácií v tomto variante je zhodná s tou, ktorá bola prvýkrát pozorovaná v Južnej Afrike a označuje sa B.1.351. Zdá sa, že tak trochu obchádza aj reakciu tela na vakcíny.

Vírusy neustále mutujú. Čím viac ľudí je infikovaných a čím dlhšie sú infikovaní, tým väčšia je pravdepodobnosť zmeny vírusov. Väčšina však príde a odíde. No niekedy sa mutácia uchytí a šíri ďalej. Ak sa vírusy s takýmito mutáciami stávajú bežnejšími, hovorí sa im varianty. Nie je nič nezvyčajné, že sa objavia varianty, ale ak majú znepokojujúce vlastnosti, ako je vyššia nákazlivosť alebo schopnosť odolávať liečbe a očkovacím látkam, začnú sa lekári obávať. Mutácia v tomto variante sa nazýva E484K a dáva vírusu schopnosť obísť niektoré z imunitných reakcií tela, ako aj povolenú liečbu monoklonálnymi protilátkami.

Miera detekcie tohto nového variantu v USA v posledných týždňoch stúpa. Mutáciu E484K možno nájsť v najmenej 59 rôznych líniách koronavírusu, čo znamená, že sa vyvíja nezávisle v celej krajine a na celom svete vo fenoméne známom ako konvergentná evolúcia. V utorok dva tímy informovali o ďalšom variante, ktorý je na vzostupe v Kalifornii. Obávajú sa, že variant môže byť nielen nákazlivejší, ale aj spôsobiť závažnejšie ochorenie.  

Zdroj: edition.cnn.com.

Redakcia

Všetky autorove články

19 komentárov

Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: Nový variant koronavírusu z New Yorku sa dokáže vyhnúť prirodzenej imunitnej reakcii tela

1.3.2021 13:03
Ruská armáda už chráni aj Slovensko, šíria tu tajne antivírusovú látku, ktorej keď sa dotkneš, tak ti prejde cez kožu vakcína, cítiš ako ťa pália ruky. Možno je to už Sputink V. Sme zachránení, paráda. Stačí zájsť do obchodu, či na poštu a dotknúť sa balených potravín, či zásielok, antivírusový prášok je na nich. Síce nás očkujú bez súhlasu, ale inak by sme zgegli. Vďaka tajní ;) Ja som objednávala z východu balíček a toto mi prišlo: Dotkla som sa krabičky a prešlo to cez kožu rúk až po lakte, nejaká dezinfekcia alebo vakcína. Dala som to rýchlo chytiť celej rodine, aby sa to do nich nainštalovalo cez kožu.
Reagovať

RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme!

1.3.2021 16:03
Východniari jeden druhého nenávidia, nenávidia aj Slovákov, niet tam práce, závidia si aj nos medzi očami, možno ti poslali jed a ty si si ho nainštalovala do celej rodiny z poštovej zásielky...
Reagovať

RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme!

1.3.2021 17:03
alebo tu niekto kazí ľuďom biznisy, ak ste si nevšimli kopec funkcionárov policajtov je v base za zosnovanie zločineckých skupín, každopádne musel to spraviť niekto, kto hodne nenávidí ľudí, minule sme videli aj taký inzerát niekde na webe, že hľadám chemika... na čo asi! a niekto minule po meste vyhukoval po ľuďoch: môj syn je chorý, aj ty skapeš! Toto už nie je asi o fazuľkách, čo títo robia ostatným nevinným občanom... Musíme sa za nich a nás hodne modliť, len to pomôže :-(
Reagovať

RE: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme!

7.3.2021 14:03
to musí byť riadny výskum: internetom ti vypnú ktorýkoľvek orgán chemikáliou vrátane tľapkavého vtáka flappy bird, aby si si nehonil pri pornhube a dostanú ťa do neba, len sa nedaj, dobre že sa za nich a seba modlíš a dobre, že nekľaješ, lebo oni iste kľajú, stačí pozrieť akýkoľvek film na pornhube, samé nadávky. drž sa kámo, pripájame sa k tvojej modlitbe

RE: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme!

7.3.2021 13:03
nič si z toho nerobte pani dôchodkyňa, aj nám ovisol, keď zapneme pornhub, napriek robia a potom stojí, keď nič nezapneme, sa to tak prepína nejako v tele a nevieme čím to robia, Slovensko nie je slobodná zem, hrajú sa tu na poriadok, ale sloboda chýba, to rovnako sa dialo za ficovskej vlády smeru aj za matovičovskej vlády. oni tu nevládnu, to nejaký generál sa vŕši buď ruský alebo americký, veď Američani sa chvália počítačovou hrou flappy bird - tľapkavý vták, tak kto by to asi tak robil občanom kolónie Slovenska, nevyhoníte si pri pornhube, ani keby čo bolo, je to krásne, ale z nejakého dôvodu zakázané. To je nejaká chemikália, čo sa prepína internetom, lebo také zmeny príroda nerobí. A nedokáže im to nikto, všetci sa ich boja! Dobre robíte, že sa za nich modlíte bolestný ruženec s manželom. My ostatní sme na tom rovnako a asi sa pripojíme k modlitbe za slobodu a zdravie.

RE: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme! reakcia na: RE: RE: Rusi už chránia aj Slovensko, pravdepodobne pomocou Sputnik V podávaný cez kožu dotykom, tajne ďakujeme!

7.3.2021 12:03
Slovensko nechráni nič, práveže si ľudia robia napriek: Keď som sa chcela s manželom pomojkať ovisol mu. Keď sme prestali stál. Keď som sa chcela zasa pomojkať ovisol a keď nič tak stál. Tu robia napriek ľuďom. Tak sme si sadli a pomodlili sme sa za nich bolestný ruženec. Žiadna náprava, stále napriek. No nič musíme niesť svoj kríž s manželom. Držte sa bratia a sestry na skorumpovanom Slovensku. Ktovie, čo je to za technológia? To ten novičok ruský takto mučí? Či to západ má na lásky chtivých dôchodcov bič? Modlíme sa za vás skorumpovaní napriek robiči. Inšpirovali sme sa trošku pornhub com a s tým je to asi prepojené? Chceli sme sa s manželom naladiť na free stránke pre dospelých a ovisol nám. No nič, sme už starší asi sme už slabí, alebo nás fakt niečo mučilo? Každopádne by som neverila žiadnej chemikálií, čo prechádza kožou, je to jed a kovid je nasadený niekým mocným na zníženie populácie a oživenie ekonomiky.

. reakcia na: Nový variant koronavírusu z New Yorku sa dokáže vyhnúť prirodzenej imunitnej reakcii tela

1.3.2021 08:03
Najtupsi autori nextech, bulvarne klamu v nadpisoch....
Reagovať

RE: . reakcia na: .

1.3.2021 18:03
Hnojaci klamu, tu mas aby si chapala preco: "Zdá sa, že tak trochu...; že variant môže byť...". Z toho jasne vyplyva, ze autor Lacko klame a prepisuje fakty na bulvarne klamstva. Vedci tvrdia, ze imunita funguje. Ich pocity su zatial nepodstatne.

RE: . reakcia na: .

1.3.2021 12:03
veď si môžeš prečítať originálny pôvodný článok, čo trepeš, máš tu plný link v angličtine... sú ľudia, ktorí nebudú spokojní ani keby čo bolo

openeyes reakcia na: Nový variant koronavírusu z New Yorku sa dokáže vyhnúť prirodzenej imunitnej reakcii tela

1.3.2021 08:03
a vedci stále nenašli tú jaskyňu, odkiaľ tie patentované vírusy vyletujú...
Reagovať

RE: openeyes reakcia na: openeyes

7.3.2021 16:03
a vraj to bolo za americké doláče ten kovid, aspoň tak vravia ľudia po internete, chcú znížiť populáciu a oživiť ekonomiku

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať