Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

9

Máte vlhký byt, alebo nemáte balkón a potrebujete sušiť prádlo, prípadne máte problémy s parou pri varení? Riešením pre tieto a ďalšie podobné scenáre je odvlhčovač vzduchu. Recenzovaný prístroj dokáže zo vzduchu odobrať až 12 litrov vody za deň.

Videorecenzia

Vďaka kolieskam ho môžete jednoducho presúvať tam, kam potrebujete. Odvlhčovač má nádobku na zachytenie skondenzovanej vody s objemom 2,5 l vody. Ak chcete vysúšať vlhké priestory a mať odvlhčovač v prevádzke nepretržite, k dispozícii je hadička, ktorou môžete vodu zachytenú zo vzduchu odviesť napríklad do odtoku v podlahe. Z vlastnej skúsenosti neodporúčam používať na tento účel nádoby, napríklad nízke vedro, pretože po jeho naplnení začne voda vytekať von. Môžem potvrdiť, že údaj výrobcu o zachytení 6 až 12 litrov vody na 24 hodín v závislosti od okolitej teploty a vlhkosti je reálny, takže malé vedro sa vo vlhkých priestorovh naplní cez noc.  Naproti tomu vstavaná nádobka má plavák a keď je plná prístroj to signalizuje a vypne sa.

Ovládací panel.

Odvlhčovač sa ovláda pomocou dotykového displeja a má aj funkciu časovača a nočného režimu. monitoruje hodnoty vlhkosti vzduchu v miestnosti, ktorú zobrazuje na displeji. Pomocou tlačidla je možné nastaviť ako rýchlo chcete aby vzduch odvlhčovačom prúdil. K dispozícii je aj špeciálny režim na sušenie prádla, ktoré inak vlhkosť vzduchu výrazne zvyšuje. Prádlo vám bude schnúť oveľa rýchlejšie Po založení filtra prístroj funguje aj ako čistička vzduchu, eliminuje víry a baktérie v ovzduší a zlepšuje jeho celkovú kvalitu.

Zdroj: TrueLife

Odvlhčovač pracuje tak, že vzduch sa privádza na voštinovú mriežku, ktorá je ochladzovaná na približne 12 stupňov. Na tejto mriežke vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a steká do zbernej nádoby.

Princíp fungovania je podobný ako u kompresorovej chladničky, ale v tomto prípade sa ochladzuje kondenzačná mriežka a na druhej strane ohriaty vzduch s teplotou približne 38 stupňov je vyfukovaný do miestnosti.

Táto recenzia si vyžaduje aj trochu fyziky. Začneme prvoplánovým laickým nápadom, že ak by sme mali v byte suchší vzduch, tak by sme sa pri danej teplote cítili príjemnejšie, pretože by nebolo tak dusno a telo by sa mohlo lepšie ochladzovať potením a následným odparovaním potu. To je síce pravda, avšak odvlhčovač pri svojej činnosti produkuje pomerne veľa tepla, čo je v zime príjemné, ale v lete kontraproduktívne. Inak povedané v miestnosti sa síce zníži vlhkosť, ale stúpne teplota, takže tepelná pohoda zostane približne rovnaká. Poviete si, že prístroj s príkonom 210 W až tak veľa tepla nevyprodukuje, avšak v tomto prípade odvlhčovač pracuje podobne ako tepelné čerpadlo a teplo odobraté kondenzujúcej vode odovzdá vzduchu v miestnosti.  Pri zmene skupenstva 1 kg pary na vodu sa odovzdá 2 200 kJ tepla. Skúšal som porovnávať subjektívny pocit tepelnej pohody počas dusného letného dňa, keď vonkajšia teplota dosahovala 32 stupňov. Pri prechode z miestnosti bez odvlhčovača do miestnosti, v ktorej bol niekoľko hodín zapnutý odvlhčovač som cítil vyššiu teplotu a „suché“ teplo, ale necítil som sa nepríjemne. Pri odvlhčovaní miestností teda musíte počítať so zvýšením teploty, čo je príjemné v chladnejších mesiacoch a vďaka tomu, že sa tepelná pohoda nezmení je odvlhčovanie akceptovateľné aj v lete   

Verdikt: Účinné riešenie na vysušenie vlhkých priestorov, miestností v ktorých sa varí a kde sa suší prádlo 

Technické parametre: výkon odvlhčovania: 12 l/deň, kapacita zásobníku: 2,5 l, príkon 210 W, rozmery 250 × 250 × 460 mm, hmotnosť: 11 kg; Cena 199 eur.

Hodnotenie: 9

Tip redakcie: Konštrukcia

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

9 komentárov

Haug Tu Bp reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

9.8.2021 19:08

• Nextech,

We'd like to let you know that we have listed  • Nextech on  DIRECTORIA directory (for free).

This is an excerpt of the listing:

"Ak to zosumarizujeme, zamestnanec pri práci z domu potrebuje prístup k internetu, firemnému e-mailu, mal by mať možnosť pripojiť sa k videokonferencii a podnikovým aplikáciám, prípadne aplikáciám typu SaaS (Software-as-a-Service), ..."

You can take a look at the full listing  here: -- https://d-pages.cc/nextech-2

If you want to remove it click here: https://d-pages.cc/remove?ppc=WlYwL2hrRktTSDZa

If you want to  make any changes, please, "claim your listing"  by clicking on widget on the right sidebar of your listing.

Thanks.
Reagovať

Čo som kurva sprostá platiť dvesto euro za toto?Si kúpim síran amónny po 6€/1kg a položím vrecko do suterénu a vlhkosť je v piči reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

31.7.2021 20:07
Čo som kurva sprostá platiť dvesto euro za toto? Si kúpim síran amónny po 6€/1kg v poľnohospodárskych potrebách a položím vrecko do suterénu a vlhkosť je v piči. Keď síran amónny pocicia vlhkosť, tak ho jebnem na pole a ešte pohnojím zemiaky. Vy ste kurva fyzici a chemici ako moja riť!
Reagovať

Iný názor reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

26.7.2021 08:07
Nezmysel - v byte možno nie je vlhko, ale v staršom rodinnom dome ktorý nie je práve najlepšie odizolovaný ako mám ja, sa vlhkosť vždy nájde. Navyše dom je obkolesený zeleňou /staršie vysoké stromy a 1/3 domu je v zemi /, takže teplota ani v týchto teplách nepresahuje 24 stupňov. Týždenne vylievam z absorbérov vlhkosti cca 1 - 1,5 l vody. Takže pre mňa je to dobrá vec.
Reagovať

RE: Iný názor reakcia na: Iný názor

26.7.2021 08:07
Presne tak. Ja mám odvlhčovač umiestnený v suteréne rodinného domu a presúvam ho z miestnosti do miestnosti. Keď začínam vysúšanie tak z absorbéra vylievam 2,5 l vody za 6 hodín, takže je nepomerne účinnejší než tabletkové absorbéry.
Reagovať

Iný názor reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

26.7.2021 08:07
Nezmysel - v byte možno nie je vlhko, ale v staršom rodinnom dome ktorý nie je práve najlepšie odizolovaný ako mám ja, sa vlhkosť vždy nájde. Navyše dom je obkolesený zeleňou /staršie vysoké stromy a 1/3 domu je v zemi /, takže teplota ani v týchto teplách nepresahuje 24 stupňov. Týždenne vylievam z absorbérov vlhkosti cca 1 - 1,5 l vody. Takže pre mňa je to dobrá vec.
Reagovať

Neekonomicke reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

26.7.2021 01:07
Spotreba elektriny min. 13 eur mesacne len kvoli zbytocnemu suseniu.
Reagovať

Nezmysel reakcia na: Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch

26.7.2021 00:07
Kontraproduktivny nezmysel. V byte nikdy neni vlhko, ale opacne, vzdy sucho. Do bytu nikdi nie je susicka, ale opacne, treba zvlhcovac. Spotreba cez 200W je vtip, to akoze kto ma platit? Nie je dost emisii a este ich zvysovat tymto nezmyslom, co nie je do bytu a nie je riesenie problemu? Ale diky za info, ze to zvysuje vyrazne teplotu, dalsie negativum.
Reagovať

RE: Nezmysel reakcia na: Nezmysel

26.7.2021 08:07
trochu nešťastný je prvotný text . samozrejme , že na sušenie prádla je to v podstate v našich zemepisných šírkach hlúposť . Ale napr. na vysušenie suterénu po zatopení alebo vniknutí zemnej vlhkosti ( prerazená izolačná vrstva domu ) alebo prvotné vysušenie nového domu po výstavbe ( pred pokladaním plávajúcich podláh ) sa mne veľmi osvedčilo . Tiež , ak Vám praskne nejaká vodovodná hadica a zatopí celé podlažie . A vtedy nepozeráte na spotrebované kWh , keď hrozia plesne .
Reagovať

RE: RE: Nezmysel reakcia na: RE: Nezmysel

26.7.2021 20:07
Ano, ale to je klasicke pouzitie odvlhcovaca. Princip je na co ho pouzit a nie kde.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať