SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Philips TAT5505 / Na nerušené počúvanie

0

Slúchadlá majú štupľovú koncepciu s krátkymi tyčinkami nesúcimi mikrofóny. Obsahujú 8 mm menič, ktorý zabezpečuje výbornú reprodukciu aj v oblasti basov až do 20 Hz. Slúchadlá sa zasúvajú do zvu­kovodu, preto v balení nájdete až 4 veľkosti silikónových koncoviek, ktoré by mali postačiť pre každú veľkosť ucha. Sú uložené v dodávanom nabíjacom puzdre, ktoré okrem nabíjania slúchadiel zabezpečuje aj páro­vanie s ostatnými zariadeniami vrátane mobilu. Puzdro má na prednej strane štvoricu indikačných LED diód a vzadu nabíjací port USB-C.

Veľmi užitočný pomocník k slúchadlám je aplikácia Philips Headphones, ktorú je dobré nainštalovať ako prvú. Slúchadlá majú totiž dotykové ovládanie, pričom na každej mušli možno ovládať iné funkcie a bez návodu budete dlho tápať. Aplikácia obsahuje okrem iného aj rýchleho sprievodcu, ktorý vás prevedie celým pripojením aj ovládaním. Prostredie aplikácie je prehľadné a jednoduché na obsluhu. Môžete si tu pozrieť úroveň nabitia jednotlivých slúchadiel aj puzdra, ale aj to, aký formát zvuku sa prehráva. Máte takisto niekoľko predvolieb na aktívne potlačenie hluku, ktoré môžete celkom vypnúť, zapnúť, nastaviť na monitorovanie hlasov, pri ktorom si môžete nastaviť úroveň zvýraznenia hlasov, alebo zapnúť adaptívny režim, ktorý prispôsobuje potláčanie hluku analýzou okolia a vykonávanej činnosti.

Po otvorení puzdra sa slúchadlá zapnú, a ak ich dlhšie nevyberiete, prejdú do režimu párovania. Po zasunutí do ucha sa automaticky spustí prehrávanie, respektíve pri vybratí zasa vypne. To možno v aplikácii vypnúť. Zaujímavá funkcia aplikácie je ekvalizér, ktorý umožňuje výber z niekoľkých ekvalizačných kriviek alebo vytvorenie vlastnej. Ten môže mať pomerne veľké množstvo bodov, takže máte veľký priestor na hranie. Aplikácia, samozrejme, umožňuje aj klasické ovládanie prehrávania, nastavenie hlasitosti a aktualizáciu firmvéru.

Slúchadlá zaujmú výbornou kvalitou zvuku. V porovnaní s vyšším modelom TAT8505 je reprodukcia basov trocha zastretejšia, ale ináč vyhovie na široké spektrum žánrov. Veľmi prepracované je aj potlačenie hluku, ktoré fungovalo výborne. Slušné je i potlačenie hluku pri odchádzajúcich hovoroch, ktoré dokáže neuveriteľne potlačiť všetky ruchy okolia. Puzdro sa dá nabíjať pomocou USB-C, ale aj bezdrôtovým štandardom Qi, takže stačí, ak máte mobil s bezdrôtovým zdieľaním nabíjania, a môžete si slúchadlá nabiť aj v teréne.

Slúchadlá dokážu hrať až 5 hodín, pričom celkový hrací čas aj s dobíjaním z puzdra dosahuje až 20 hodín. Pri bežnom nosení sú slúchadlá pohodlné a vydržíte ich používať dlhší čas. Ak chcete prioritne využívať iba hands-free, možno ich používať aj samostatne. Podporovaný je aj Google Assistant.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, ANC, výbava, bezdrôtové nabíjanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• 8 mm dynamický menič, hmotnosť: 57 g kombinácia, čas dobíjania: 2 hodiny, výdrž/so zapnutým ANC: až 5 hodín (+ 15 h nabíjanie z puzdra), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 105 dB, bluetooth verzie 5.0

Hodnotenie: 9/10


                                         

 

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať