ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Používatelia WhatsAppu, ktorý “nepodpíšu” nové pravidlá budú potrestaní

Bezpečnosť
0

WhatsApp nedávno predstavil nové zásady ochrany osobných údajov pre svojich používateľov, ktoré ako podmienku používania určujú zdieľanie údajov s Facebookom. Teraz chce WhatsApp zakázať niektoré funkcie aplikácie, kým používatelia neprijmú nové podmienky ochrany osobných údajov. Po kontroverziách, ktoré nové pravidlá vyvolali, sa Facebook rozhodol odložiť zmeny týkajúce sa zdieľania údajov medzi týmito dvoma sociálnymi sieťami.

WhatsApp dokonca spomenul, že nevymaže a nedeaktivuje účty tých, ktorí nové podmienky neprijmú. Stále však platí, že týchto používateľov do istej miery potrestá. WhatsApp nedávno aktualizoval na svojej webovej stránke podpory podrobnosti týkajúce sa pripravovaných zmien v ochrane osobných údajov. Hoci opätovne potvrdzuje, že používateľom nebudú odstránené ich účty, ale tí, ktorí odmietnu nové podmienky, budú mať vo svojich účtoch „obmedzenú funkčnosť“.

SWAN_042021

Od 15. mája teda títo používatelia stratia prístup k niektorým funkciám aplikácie. V zásade teda platí, že ak nesúhlasíte s tým, ako bude spoločnosť zdieľať vaše údaje, urobí vám aplikáciu takmer nepoužiteľnou.

Zdroj: 9to5mac.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať