SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Radian odhalil projekt vesmírneho lietadla s netradičným štartom

2

Startup Radian Aerospace oznámil, že zabezpečil počiatočné financovanie vo výške 27,5 milióna USD na vývoj vesmírneho lietadla s názvom Radian One, ktoré je navrhnuté tak, aby vzlietalo a pristávalo horizontálne. Radian Aerospace hovorí, že plánuje vyvinúť vesmírne lietadlo s delta krídlom vo veľkosti malého komerčného prúdového lietadla, ktoré bude štartovať horizontálne pomocou raketovo poháňaných saní, aby loď mohla ušetriť čo najviac paliva.

Po vzlete tri raketové motory vynesú kozmickú loď na obežnú dráhu pre misie s posádkou trvajúce až päť dní. Potom bude môcť pristáť na akejkoľvek dráhe dlhej 3000 metrov. Spoločnosť tvrdí, že Radian One môže byť následne do 48 hodín pripravený na návrat do vesmíru. Technické podrobnosti o lietadle neboli zverejnené. Startup hovorí, že sa nechce zapojiť do podnikania v oblasti vesmírnej turistiky, ale sa zameria na výskum, výrobu vo vesmíre, pozemné pozorovanie a rýchle globálne dodávky do pozemských destinácií.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

A kde je týpek, čo tu stále vypisuje, že píšete bludy a klamete? Už mi ten ujo chýba, je tak trocha úchylný :D reakcia na: Radian odhalil projekt vesmírneho lietadla s netradičným štartom

29.1.2022 19:01
Kde je náš dobrý kamarát, ktorý píše vždy, že píšete bludy a ako klamete ľudí? :) Už nám tu chýbal!
Reagovať

RE: A kde je týpek, čo tu stále vypisuje, že píšete bludy a klamete? Už mi ten ujo chýba, je tak trocha úchylný :D reakcia na: A kde je týpek, čo tu stále vypisuje, že píšete bludy a klamete? Už mi ten ujo chýba, je tak trocha úchylný :D

30.1.2022 23:01
ja sa ho pokusim zastupit. spaceship velkosti maleho prudove lietadla ktory umozni stravit 5 dni vo vesmire? bezne male prudove lietadlo ma dolet 2-3 tisic kilometrov. nieje stavane na extremne podmienky vo vesmire a nema abiciu dostat sa na obeznu drahu. Bezna raketa ktora zasa nema ziadnu ambiciu vratit sa spat na zem ma 80% svojej hmotnosti palivo, ak budu kozmonauti v tejto vesmirnej ludi zaplaveny palivom tak sa na obeznu drahu mozno dostanu a mozno sa mylim. Kazdopadne tento platok uz davno neriesi vedu a pokrok ale kopiruje farebne 3D obrazky z kadej pr*dele internetu. Mam silne pochybnosti o obsahu. ale to ma netrapi. chodim sem len tak zo zotrvacnosti aj ked viem ze toto je skorej omalovanka ako relevantny zdroj informacii.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať