NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Samsung HW-Q800A / Urobte zvuk väčším

0

Samsung v tohtoročnej ponuke predstavil s novými modelmi televízorov aj celú paletu soundbarov k jednotlivým modelovým radom televízorov. Testovaná novinka je modernizáciou modelu HW Q800T z minulého roka. Soundbar v základnej zostave pozostáva z dvoch kusov – soundbaru a subwoofera. Soundbar má klasickú koncepciu s hranatými tvarmi a jemnou mriežkou v prednej a hornej časti. Za ňou sa ukrýva spolu 8 reproduktorov, ktoré majú za úlohu vytvoriť homogénne zvukové pole s priestorovými efektmi. To napomáha technológia Acoustic Beam, ktorá prostredníctvom radu tvarovaných otvorov smeruje zvuk pre efektové kanály smerom hore do strán, čím pomocou odrazov od stien vytvára priestorový zvuk. Zostava ôsmich reproduktorov emuluje pravý, ľavý a centrálny kanál. Dodávaný aktívny subwoofer obsahuje 6,5" basový menič a k zariadeniu je pripojený bezdrôtovo. Rovnako ako soundbar vyžaduje napájanie. Novinkou je možnosť dokúpenia zadných efektových reproduktorov Samsung Wireless Rear Speaker Kit (model SWA-9500S), ktoré zostavu z konfigurácie 3.1.2 rozšíria na 5.1.4 kanálov.

SAMSUNG_07M1 Advertisement

Soundbar má viacero možností pripojenia, priebežný HDMI s kanálom ARC, optický S/PDIF, bluetooth a Wi-Fi. Ovládanie je možné dodávaným One Remote Control, prípadne priamo pomocou diaľkového ovládača televízora alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pomocou nej možno soundbar aj nastaviť, ale možnosti sú pomerne obmedzené. Vďaka pripojeniu cez bluetooth sa dá zariadenie využiť ako kvalitný bezdrôtový reproduktor a môžete na ňom prehrávať hudbu z mobilných zariadení. Pri pripojení cez HDMI je podporovaný kanál ARC, teda spätný kanál audia z TV. Signál HDMI je prenášaný bezstratovo a bez úpravy, takže môžete využiť aj HDR video. Sound­bar podporuje technológiu Q-symphony, ktorá umožňuje synchronizáciu so zvukovým dielom televízora na vytvorenie výborného priestorového zvuku. Podporované sú zvukové formáty Dolby Atmos aj DTS:X. Je kompatibilný aj s technológiou SpaceFit Sound z najnovšieho radu televízorov, počínajúc modelmi Q70, ktorá pomocou premerania parametrov priestoru nastaví parametre zvukové výstupu.  Soundbar som testoval s televízorom 65QN800A, čo je druhý najvyšší 8K model v ponuke. Jeho zvukový diel je veľmi kvalitný sám osebe, ale so soundbarom naberie úplne inú úroveň. Kvalita zvuku je vynikajúca a sledovanie filmov je skutočnou lahôdkou. Dokonalá súhra oboch zariadení sa zaslúži o výbornú lokalizáciu a kvalitný prednes. Dialógy sú čisté a zrozumiteľné aj vďaka adaptívnemu zvuku. Veľmi dobre je využitý priestor, ktorý poskytuje ďalšiu úroveň zvukovej scény.  Ak práve nepozeráte televízor, soundbar poslúži v úlohe kvalitnej audiosústavy, či už s pripojením bluetooth, alebo Wi-Fi.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, konektivita, jednoduché ovládanie a inštalácia, ovládanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Meniče: 8 ks, subwoofer 1× 6,5" reproduktor, výkon 330 W, napájanie elektrickou energiou: 230 V, konektivita: 2× HDMI s ARC + CEC, 1× HDMI Out, optický S/PDIF, USB, bluetooth, Wi-Fi, dekodéry: Dolby Digital, DTS:X, hmotnosť: 3,6 + 9,8 kg, príkon max.: 28 + 28 W

Cena: 699 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať