Samsung predstavuje budúcnosť gamingu, nesie meno Odyssey Neo G9

Tlačové správy
1

Prvý zakrivený herný monitor s panelom Mini LED a technológiou Quantum Matrix ponúka špičkové herné zážitky.

Samsung Electronics, výrobca špičkových herných monitorov*, predstavuje zakrivený model novej generácie Odyssey Neo G9 (modelové označenie G95NA) s technológiou Quantum Mini LED. Nový prírastok do modelového radu Odyssey posúva latku kvality v hernom svete predovšetkým vďaka technológii Quantum Matrix, panelu Quantum Mini LED a systému Quantum HDR 2000. Užívatelia sa tak môžu tešiť na skutočne mimoriadne zážitky. Na Slovensku bude tento monitor dostupný v priebehu augusta a začiatkom augusta si ho budete môcť predobjednať so zaujímavým darčekom v e-shope Samsung.sk a v sieti vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 2 149 €.

Keď v roku 2020 prišla na trh predchádzajúca verzia Odyssey G9, priniesla do herného sveta nevídanú kvalitu obrazu s mimoriadne plynulým prekreslením pohybu. Teraz prichádza prvý zakrivený monitor s technológiou Quantum Mini LED a hráči sa môžu tešiť na bezkonkurenčnú kresbu detailov, nech už hrajú čokoľvek v akomkoľvek žánri. Odyssey Neo G9 tak znamená zásadný prelom v celej kategórii herných monitorov. Vďaka technológii Quantum Matrix Technology v kombinácii s bleskovou odozvou a obnovovacou frekvenciou získava obraz nevídanú dynamiku a hráča nesklame ani v najnáročnejších tituloch.

„Minuloročnými modelmi Odyssey reagoval Samsung na požiadavky a očakávania tých najnáročnejších hráčov,“ hovorí Hyesung Ha, hlavný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Nový typ Odyssey Neo G9 s panelom Quantum Mini LED opäť ponúkne našim zákazníkom ešte lepšie herné zážitky a potvrdí naše pretrvávajúce dominantné postavenie na trhu.“

Odyssey Neo G9 využíva rovnakú prevratnú technológiu Mini LED ako najnovšie televízory Samsung Neo QLED. Stojí za ňou nový svetelný zdroj Quantum Mini LED, ktorého veľkosť je len 1/40 konvenčnej LED diódy[1]. Tým pádom je panel Quantum Mini LED vybavený nesmierne tenkou mikrovrstvou s oveľa väčším množstvom diód.

K ďalším novinkám patrí technológia Quantum Matrix s 12bitovou tonálnou gradáciou, čo znamená podstatne lepšiu prácu s kontrastom. S panelom Quantum Mini LED sú teda tiene temnejšie a jasy žiarivejšie, k dispozícii je 2048 stmavovacích zón a diváci vidia obraz v kvalite, akú si tvorcovia predstavovali. Systém Quantum HDR 2000 sa vyznačuje maximálnym jasom 2000 nitov s certifikáciou VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) a pomerom kontrastu 1 000 000:1. Okrem toho sa v monitoroch uplatní aj pokročilá technológia úpravy obrazu, ktorá tiež prispieva k bezkonkurenčnému kontrastu a špičkovému zobrazeniu detailov.

V ďalších parametroch nadväzuje Odyssey Neo G9 na osvedčené vlastnosti predchádzajúcej verzie Odyssey G9. Sem patrí napríklad ultraširoké prevedenie s uhlopriečkou 49 palcov (124 cm), pomerom strán 32:9 a rozlíšením Dual Quad High-Definition čiže DQHD (5 120 × 1 440 bodov), ale tiež obnovovacia frekvencia 240 Hz a odozva 1 ms**. Futuristické zakrivenie 1000R získalo certifikát Eye Comfort od poprednej medzinárodnej certifikačnej inštitúcie TÜV Rheinland.

Odyssey Neo G9 ponúka funkcie Adaptive Sync na DP1.4 a HDMI2.1 VRR (Variable Refresh Rate) prostredníctvom portu HDMI 2.1. Samozrejmosťou sú ďalej funkcie NVIDIA G-SYNC Compatibility a AMD FreeSync Premium Pro, slúžiace predovšetkým bleskurýchlemu a plynulému prekreslenie pohybu - to je pri hraní často nutnosť.

Nový monitor výborne ladí s akýmkoľvek prostredím a akoukoľvek hráčskou výbavou - zásluhu na tom má predovšetkým lesklé biele prevedenie a futuristický svetelný systém na zadnej strane, ktorý ponúka 52 farieb a päť rôznych svetelných efektov. Vo výbave nechýba ani funkcia CoreSync, vďaka ktorej si hráči môžu nastaviť vlastné farebné režimy.

Monitor Samsung Odyssey Neo G9 s technológiou Quantum Mini LED bude k dispozícii v priebehu augusta.

Ďalšie informácie: https://displaysolutions.samsung.com/gaming-monitor/odyssey

* Zdroj: IDC Worldwide Gaming Tracker, Q1/21, 16,9% podiel na trhu na základe tržieb (nad 100 Hz)

** Podľa odborového štandardu Gray to Gray

 

Technické špecifikácie herného monitora Odyssey Neo G9

Model

G95NA

 

 

 

 

 

 

Displej

Uhlopriečka

49” / 124 cm

Plochá / zakrivená konštrukcia

Zakrivená, 1000R

Pomer strán

32:9

Jas (typická hodnota)

420 cd/㎡

Maximálny jas (typická hodnota)

2000 cd/㎡

HDR

Áno

HDR 10+

Áno

Pomer kontrastu

1 000 000 : 1

Rozlíšenie

5120 x 1440

Odozva

1 ms (GTG)

Obnovovacia frekvencia

240 Hz

Pozorovací uhol

178° (horizontálny) / 178° (vertikálny)

 

 

Herné funkcie

FreeSync

FreeSync Premium Pro

G-Sync

G-Sync Compatible

Auto Source Switch +

Áno

Ďalšie funkcie

Screen Size Optimizer, Black Equalizer, Low Input Lag Mode, Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX

 

Konektory

Display Port

Display Port 1.4 (1EA)

HDMI

HDMI 2.1 (2EA)

Slúchadlá

Áno

USB porty

2EA

 

 

Design

Farba

Čierna

Typ stojanu

HAS

Naklápacia konštrukcia

Áno

Otočná konštrukcia

Áno

Možnosť pripevnenia na stenu

Áno (100x100)

 

[1] Každá dióda Quantum Mini LED meria na dĺžku 1/40 štandardnej diódy použitej v televíziách Samsung UHD pre rok 2020.

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

1 komentár

To si robia srandu, že dá niekto za monitor 2149€ :-D reakcia na: Samsung predstavuje budúcnosť gamingu, nesie meno Odyssey Neo G9

8.8.2021 14:08
To si robia srandu, že dá niekto za monitor 2149€ :-D Na Slovensku...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať