Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Stierač z nanorúrok a grafénu udrží vaše čelné sklo čisté od kvapiek, prachu aj škrabancov

Technológie
0

Spoločnosť Kimblade využila revolučné materiály a osvedčený dizajn, aby vytvorila stierač, ktorý je odolnejší a oveľa lepšie udržuje čisté sklo aj počas dažďa. Najdôležitejším prvokom produktu Kimblade Nano sú uhlíkové nanorúrky (CNT – Carbon Nano Tubes) v stieracích lištách. Samotné lamely sú vyrobené zo silikónu, ale na konci majú tenkú vrstvu CNT, ktorá umožňuje stieraču vyčistiť sklo dokonale a s minimálnou degradáciou.

Stierače zo silikónu a CNT vydržia oveľa dlhšie ako bežné gumové a majú obdĺžnikový okraj, ktorý oveľa účinnejšie zachytáva a odvádza vodu z čelného skla. Obdĺžniková hrana je v Kimblade Nano azda najvýznamnejšia inovácia. Na rozdiel od iných stieračov, ktoré využívajú plochý povrch, obdĺžnikový profil Kimblade Nano umožňuje tesnejší kontakt s čelným sklom. Nepremiestni teda vodu tak, ako to robia iné stierače, ale ju úplne zotrie.

SWAN_042021

Navyše sa stierač pohybuje plynule a ticho, nevydáva nepríjemný gumový zvuk, keď sa šúcha po skle. Kimblade Nano je kompatibilný so širokou škálou automobilov. Dodáva sa dokonca so súpravou čistiacich a ošetrovacích vlhčených obrúskov, ktoré pomáhajú odstraňovať jemné nečistoty a vypĺňajú škrabance, vďaka čomu sklo stále vyzerá ako nové. Na financovanie produktu teraz beží kampaň na Kickstarteri. Prispievatelia môžu stierače získať za 65 eur, dodávky by sa mali začať v júni 2021.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať