ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Štúdia: Vírus SARS-CoV-2 bude v budúcnosti vyvolávať iba bežné prechladnutie

8

Podľa novej štúdie vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, bude po tom, čo sa stane endemickým, pripomínať ostatné koronavírusy spôsobujúce prechladnutie. Modelová štúdia zverejnená v časopise Science je založená na výskume štyroch bežných koronavírusov prechladnutia a SARS-CoV-1. Vedci hovoria, že štyri bežné koronavírusy cirkulujú medzi ľuďmi už dlho a takmer každý je nimi infikovaný už v mladom veku.

Analýzy imunologických a epidemiologických údajov o týchto vírusoch pomohli vedcom vyvinúť model na predpovedanie trajektórie SARS-CoV-2, keď sa stane endemickým. Prirodzená infekcia v detstve poskytuje imunitu, ktorá chráni ľudí v neskoršom veku pred závažným ochorením, ale nezabráni pravidelnej reinfekcii, uviedla Jennie Lavine z americkej Emory University, hlavná autorka štúdie.

Výskum naznačuje, že endemický SARS-CoV-2 môže spôsobiť ochorenie už v ranom detstve, pričom k prvej infekcii dôjde medzi tretím až piatym rokom a ochorenie by malo mať mierny priebeh. Starší jedinci sa takisto môžu nakaziť, ale infekcie v detstve im poskytnú imunitnú ochranu pred ťažkým ochorením. Ako rýchlo k tomuto posunu dôjde, závisí od toho, ako rýchlo sa bude vírus šíriť a aký druh imunitnej odpovede vyvolajú vakcíny.

Predplatné NEXTECH 2020

Model naznačuje, že ak vakcíny poskytnú krátkodobú ochranu pred opätovnou reinfekciou, ale znížia závažnosť ochorenia, SARS-CoV-2 sa môže stať endemickým rýchlejšie. Model takisto predpovedá, že miera úmrtnosti na infekciu SARS-CoV-2 môže klesnúť pod mieru sezónnej chrípky (0,1 %), len čo sa dosiahne endemický rovnovážny stav. Preto by bolo treba vynaložiť maximálne úsilie na nasmerovanie pandémie na cestu k endemicite.

Zdroj: firstpost.com.

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

Hmm reakcia na: Štúdia: Vírus SARS-CoV-2 bude v budúcnosti vyvolávať iba bežné prechladnutie

20.1.2021 18:01
Vsak to uz sposobuje uz teraz. Umrtia na covid su skor vynimocne (do 65r. je to 0,2%). To len by sa okolo toho nemalo tolko saskovat.
Reagovať

openeyes reakcia na: Štúdia: Vírus SARS-CoV-2 bude v budúcnosti vyvolávať iba bežné prechladnutie

20.1.2021 09:01
takže nakoniec pomôže rúška dolu? A hlavne deti do škôl, ne sa čím skôr "endemitujú".
Reagovať

RE: openeyes reakcia na: openeyes

20.1.2021 12:01
ale po zaočkovaní, ak si správne čítal
Reagovať

RE: RE: openeyes reakcia na: RE: openeyes

20.1.2021 20:01
To očkovanie nemusí byť prospešné. Pretože je to len veľký experiment a netreba zabudnúť,že nieje zrejme čo spôsobí deťom a tehotným.
Reagovať

"To co za IQ = 0 hovori" reakcia na: RE: RE: openeyes

25.1.2021 11:01
Ty si teda jasny ignorant!
Toto povedz niekomu do oci, komu na vakcinu umreli pribuzni!!
A take pripady uz realne su!!!
Len sa o tom nehovori aby ludi nevyplasili.
Dufam, ze budes vzorom a pojdes sa zaockovat medzi prvymi...

RE: RE: RE: openeyes reakcia na: RE: RE: openeyes

21.1.2021 16:01
"Jak funguje mRNA Covid-19 vakcína? - Vědecké kladivo" https://www.youtube.com/watch?v=ZGPyyAza-LA&feature=share&fbclid=IwAR1UENVlXhVRat7gfjN17XhyPOiU4DwQjhtT2fu1Q2gmElPU3m3vgVRJoTE

RE: RE: RE: openeyes reakcia na: RE: RE: openeyes

20.1.2021 23:01
To co za IQ = 0 hovori, ze ockovanie nemusi byt prospesne? Nevies uplne nic o covide, ani o vakcinach, ale pises halucinacie vytvorene v tvojej hlave. Ockovanie proti covidu neni ani trosku skodlive a nema absolutne ziadne zle ucinky. Vakcina neobsahuje virus, ako bezne vakciny, takze nemoze nic nikomu sposobit. Moze jedine tak pomoct.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať