NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

SwitchBot Curtain: Automatizované ovládanie závesov v domácnosti

0

SwitchBot Curtain je veľmi jednoduché ale pritom šikovné zariadenie. Obsahuje úchytný modul a pohonnú jednotku. Po jednoduchom nainštalovaní na vodiacu lištu pre závesy sa prepojí cez diaľkové ovládanie priamo s mobilným telefónom. Následne môžete jedným ťuknutím zadať povel na roztiahnutie závesov, prípadne naopak. SwitchBot Curtain zvládne utiahnuť až 8 kg. Dobrou správou je že zariadenie je možné nainštalovať asi na takmer akýkoľvek bežný typ úchytu závesov v domácnosti. Pred kúpou je však dobré priamo na stránkach produktu si pozrieť podporované typy závesových tyčí.

Inštalácia je veľmi jednoduchá, zariadenie stačí pripevniť na už existujúce garniže či záclonové tyče a behom chvílky sa z nich stanú moderné smart závesy, ktorých otváranie možno naprogramovať alebo ovládať hlasom či cez smartfón.

Pri ručnej manipulácii stačí závesom trocha potiahnuť a SwitchBot už potom sám dokončí celý proces otvorenia či zatiahnutia závesov.

Na prepojenie s mobilom slúži Bluetooth modul, ale vďaka zariadenia SwitchBot Hub ho možno napojiť aj na smart asistentov ako sú Siri, Google Assistant alebo Alexa. Sú podporované aj služby ako IFTTT a SmartThing. Zaujímavosťou pre technicky zdatnejších majstrov je API, takže si ktokoľvek môže vytvoriť vlastnú aplikáciu.

SwitchBot Curtain obsahuje batériu s kapacitou 3400 mAh a podľa spoločnosti by to malo vystačiť na niekoľko mesiacov používania. K dispozícii je aj solárny modul, ktorý môže celé zariadenie nabíjať. Súčasťou ponuky je aj jednoduché diaľkové ovládanie, ktoré môžete umiestniť napríklad na stenu či ďalšie zariadenia na meranie teploty a vlhkosti vzduchu.

SwitchBot Curtain sa dokáže vďaka integrovanému svetelnému senzoru postarať o závesy úplne sám tak že závesy roztiahne počas ranného svitania alebo zatiahne, keď slnko večer zapadne.

SwitchBot Curtain má moderný minimalistický dizajn vďaka ktorému vyhralo cenu Good Design 2020. Aktuálne sa predáva na stránke výrobcu switch-bot.com v zľave za 79 USD.

Ak zadáte pri objednávke tento kupónový kód: SWITCHBOT15OFF získate 15% zľavu. Platné do 31. mája 2021.

Tovar príde z lokálneho skladu v EU: DE/ES/IT/FR/NL (free tax).

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať