Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

TP-Link Tapo C200 / Domáci strážca za pár drobných

0

Domáce kamery prešli v poslednom čase búrlivým vývojom a potešiteľné je, že dnes takéto zariadenie môžete kúpiť za pár desiatok eur. Takáto je aj novinka od TP-Link, model Tapo C200. Napriek tomu, že kamera z istého pohľadu plní aj bezpečnostnú funkciu, viac poslúži pri dohľade na vášho domáceho miláčika či na dieťa hrajúce sa vo vedľajšej izbe, alebo ak si z dovolenky chcete skontrolovať váš byt. Kamera sa pripojí k domácej sieti Wi-Fi a vďaka tomu k nej môžete pristupovať aj vzdialene cez smartfón. Vyžaduje to inštaláciu aplikácie Tapo Camera. Pripojenie je veľmi rýchle a jednoduché a aplikácia vás pomocou sprievodcu bude navigovať. Na rozdiel od iných riešení je výhodou kamery, že záznam sa uskutočňuje iba na internú kartu microSD, ktorá môže mať až 128 GB. Pravda, v prípade, ak vás vykradnú, veľmi vám to nepomôže, ale ako som spomínal, Tapo nie je typická bezpečnostná kamera. Na druhej strane sa vaše dáta nepohybujú po žiadnych, neraz i pochybných cloudoch.

Kameru môžete pomocou aplikácie aj ovládať, zvládne otočenie o 360° a sklon o 114°. Vďaka tomu ju môžete pokojne umiestniť na strop alebo položiť na nábytok. Otáčanie sa dá aj naprogramovať a môžete takisto určiť záujmové zóny, v ktorých bude detegovať pohyb. Pri zaznamenaní pohybu vám príde na mobil notifikácia a vy si môžete naživo pozrieť, čo sa u vás deje. Kameru možno prepnúť do privátneho režimu, keď sa vypnú všetky funkcie okrem napájania. Dá sa s ňou komunikovať obojsmerne. Má mikrofón aj reproduktor, takže počas dňa môžete upokojiť svojho domáceho miláčika, aby vám neničil zariadenie bytu. Môžete si vytvoriť vlastný text nad zaznamenávaný obraz. Normálne sa tam zobrazuje dátum a čas, pridať však môžete doplnkový text. Užitočné je takisto nočné videnie a automatické prepínanie medzi klasickým režimom a režimom s prisvietením cez infračervené diódy. Viditeľnosť je v tomto režime asi 9 metrov. Obraz sa zaznamenáva vo full HD režime, ale dá sa prepnúť do nižšej kvality. Prehliadanie živého obrazu, ako aj záznamov je možné diaľkovo cez mobil. Aplikácia umožňuje spravovanie viacerých kamier, ktoré si môžete používateľsky pomenovať napríklad podľa umiestnenia.

Tapo C200 je veľmi dobrá voľba na domácu kameru. Za jej funkcie by ste ešte pred 2-3 rokmi dali asi 10-násobok ceny. Páčila sa mi kvalita obrazu, nehlučná prevádzka a možnosti ovládania.

Parametre:

• Snímač 1/2,9", rozlíšenie full HD, kompresia H.264, snímková rýchlosť 15 sn./s, detekcia pohybu, nočné videnie, rozsah polohovania 360° horizontálne, 114° vertikálne, dvojcestné audio, Wi-Fi 2,4 GHz, WPA/WPA2-PSK, šifrovanie 128-bit. AES s SSL/TLS, rozmery 86,6 × 85 × 117,7 mm, napájanie adaptér 9 V/0,6 A

• Cena: 39 EUR

Parametre:

• Snímač 1/2,9", rozlíšenie full HD, kompresia H.264, snímková rýchlosť 15 sn./s, detekcia pohybu, nočné videnie, rozsah polohovania 360° horizontálne, 114° vertikálne, dvojcestné audio, Wi-Fi 2,4 GHz, WPA/WPA2-PSK, šifrovanie 128-bit. AES s SSL/TLS, rozmery 86,6 × 85 × 117,7 mm, napájanie adaptér 9 V/0,6 A 
• Cena: 39 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný obraz, široká ponuka funkcií, ovládanie, záznam na internú kartu
- Nič podstatné

Celkovo: 95 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať