SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Takmer 30 % nového kódu na GitHube je napísaný s pomocou AI

Výskum a vývoj
2

Umelá inteligencia a strojové učenie sú čoraz rozšírenejšie. Spoliehajú sa na ne aj programátori. Od vydania webového nástroja Copilot v júni bolo takmer 30 percent nového kódu napísaných s pomocou AI. Copilot je v podstate ekvivalent prediktívnych textových systémov, ktoré nájdete v Gmaile alebo aj vo svojom telefóne. Začnete písať riadok kódu a Copilot ho môže automaticky doplniť – alebo sa o to aspoň pokúsi. 

Viac ako 50 percent programátorov, ktorí sa rozhodli vyskúšať Copilot, ho po prvom použití aj naďalej používajú. Mnohí z nich hovoria, že odkedy využívajú tento nástroj, ich kódovacie postupy sa zmenili. A nie je ťažké pochopiť, prečo je to tak. Copilot dokáže automaticky dopĺňať veľké časti kódu, a hoci sa tu a tam pravdepodobne vyskytnú chyby, z dlhodobého hľadiska to je stále obrovská úspora času.

Programátor je ušetrený od písania opakujúceho sa štandardného kódu a môže sa sústrediť viac na jeho doľadovanie. Funkcia Copilot na GitHube je momentálne dostupná len pre niekoľko programovacích jazykov vrátane Ruby, TypeScriptu a JavaScriptu. Plánuje sa však pridanie podpory aj pre ďalšie jazyky, aspoň tie najpopulárnejšie. Hoci funkcia, samozrejme, nie je dokonalá, čím viac používateľov ju používa, tým bude časom sofistikovanejšia.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Nieco pre autora o copilotovi reakcia na: Takmer 30 % nového kódu na GitHube je napísaný s pomocou AI

26.11.2021 09:11
https://www.fast.ai/2021/07/19/copilot/
Podpriemerny kod, vela chyb, trenovany na starom kode
Reagovať

Toto znie ako reakcia na: Takmer 30 % nového kódu na GitHube je napísaný s pomocou AI

26.11.2021 09:11
Silna sprostost a klamliva reklama
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať