SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

ThinkCentre Tiny-In-One – modulárna koncepcia počítača v monitore od Lenova

0

Napriek miniaturizácii desktopových počítačov a ich čoraz atraktívnejšiemu dizajnu, umiestniť skrinku takého počítača v modernej kancelárii aby nezaberala miesto a harmonizovala so zariadením kancelárie nie je jednoduchá záležitosť.  Riešením sú zariadenia typu All-in-one, čiže počítač zabudovaný v monitore. Nevýhodou takejto koncepcie je, že ak by ste chceli časom výkonnejší počítač, musíte meniť aj monitor. Lenovo to vyriešilo koncepciou Tiny-In-One, kde sa modul počítača vkladá do monitora. 

VideorecenziaK monitoru ThinkCentre TI027 27” s rozlíšením QHD (2560 x 1440) si môžete vybrať vhodný počítač z produktovej rady Tiny, vrátane ThinkCentre M90n Nano.

K dispozícii sú modely s procesormi Intel Core I3 až i7, ktoré majú 4 –až 16 GB RAM a 128 až 1 000 GB SSD disku. Koncepcia modulárneho počítača zabudovaného do monitora má aj ďalšie výhody. Napriek kompaktným rozmerom skrinky desktopu sú v nej ďaleko lepšie podmienky na chladenie komponentov, než v notebooku, ktorý má síce rovnaký objem, no priestor v ňom zaberá batéria, displej a klávesnica.    

Počítač jednoducho vložíte do pripraveného priestoru v zadnej časti monitora, pričom konektory počítača sa zasunú do protikusov v monitore. Pre počítače rady Tiny Nano sa použije dodávaná mechanická redukcia.

Na prepojenie je potrebný USB port, Display Port a konektor na pripojenie napájacieho zdroja. Tieto sa zasunú do proti kusov v slote monitora, takže nie sú potrebné žiadne káble.

Konštrukčne je zadná stena slotu vyriešená tak, že zvyšné konektory, čiže v prípade ThinkCentre M90n Nano sú to porty USB-C, USB-A a Ethernet zostanú naďalej dostupné pod odklopným krytom. Súčasťou dodávky je aj malá anténa na WiFi, ktorá sa zaskrutkuje do konektora na zadnej strane skrinky. Po zasunutí do slotu v monitore sa anténa ocitne pod odklopným plastovým krytom, takže funkciu si plní a nie je vidieť, alebo v prípade slabšieho signálu je možné vybrať plastovú záslepku v hornej časti odklopného krytu a anténa môže smerovať nahor. 

Počítačový modul ThinkCentre M90n Nano môžete samozrejme použiť aj samostatne.

Súčasťou dodávky je aj VESA stojan s doplnkovým držiakom do ktorého môžete umiestniť napájací zdroj, takže celá zostava tvorí kompaktný celok. Konektorová výbava je štandardná , avšak konzervatívna. Pozitívne hodnotím 6 USB portov, z ktorých sú dva moderné s konektormi USB-C. O dva USB porty, ktoré sa použijú na prepojenie počítačového modulu s redukciou, neprídete, sú vyvedené na predný panel redukcie a dostupné zboku na zadnej strane monitora.  

Technické parametre (ThinkCentre M90n Nano): Procesor: i7 8665U Whiskey Lake 4.8 GHz; Pamäť: 16 GB DDR4, 1 000 GB SSD; Grafika: integrovaná Intel HD Graphics 620. Operačný systém Windows 10 Pro. Konektory: DisplayPort, 4 x USB 3.2 Gen 2,  2 x USB-C, Rozmery: 179 x 88 x 22 mm, hmotnosť 0,51 kg. Cena:  Monitor 349 eur + počítač od 549 eur podľa konfigurácie. Cena testovanej konfigurácie: 1089 eur

+ modulárna koncepcia, výkon, výbava portov

  • modul Nano má limitované možnosti rozšírenia

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ThinkCentre M90n Nano Lenovo Tiny-In-One

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať