ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

TrueLife Pulse B-Vision / Majte svoje zdravie pod kontrolou

0

Problémy s tlakom trápia starších aj mladších ľudí, a preto by kvalitný domáci tlakomer nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Truelife Pulse B-Vision má jednoduchý a elegantný dizajn s veľkým a prehľadným displejom a s trojicou ovládacích tlačidiel. Veľký, kontrastný displej vidieť dokonca aj v tlmenom svetle alebo v tme, takže si môžete zmerať tlak hocikedy počas dňa. Výhodou tohto tlakomeru je funkcia zvukového sprievodu, ktorá vás prevedie celým meraním a namerané hodnoty vám prečíta nahlas. Relaxačná hudba vám pomôže s uvoľnením počas merania. Tento zvuk sa dá vypnúť, prípadne môžete znížiť či zvýšiť hlasitosť, no ovládanie týchto nastavení nie je veľmi intuitívne. Osobne by som preferovala tlačidlo dedikované tejto funkcii namiesto pamätania si sekvencií tlačidiel, ktoré treba stlačiť za sebou na zníženie alebo zvýšenie hlasitosti. Nakoniec som sa aj tak musela vždy pozrieť do ma­nuálu, aby sa mi podarilo zmeniť hlasitosť. Nevýhodné je, že tlakomer poskytuje podporu len v anglickom jazyku, no displej je naozaj dobre čitateľný, takže výsledky sa dajú vždy ľahko odčítať aj bez zvukového sprievodu.  Po zmeraní tlaku sa výsledky porovnávajú s hodnotami klasifikačného systému WHO (World Health Organization) a priradí sa úroveň krvného tlaku (optimálny, normálny, vyšší normálny, prvý až tretí stupeň hypertenzie). Okrem toho tlakomer poskytuje aj indikátor nepravidelného srdcového rytmu, ktorý sa zobrazuje po zmeraní tlaku, a indikátor pohybu. V prípade, ak sa počas merania pohnete, tlakomer vás upozorní, aby ste meranie opakovali.

Ak si potrebujete hodnoty tlaku strážiť a zaznamenávať si ich, poteší vás pamäť až na 120 meraní pre dvoch používateľov. Žiaľ, k tlakomeru nie je aplikácia, v ktorej by ste vizuálne vedeli sledovať svoje namerané hodnoty tlaku. Okrem prístroja a manžety na ruku je súčasťou balenia aj stojan na odkladanie tlakomeru, ktorý sa dá využiť aj počas merania. Vkladanie prístroja spolu s manžetou a káblom do stojana je vcelku náročné a určite by pomohlo, keby bol stojan väčší.  Prístroj možno používať s dvoma AA batériami alebo využiť nabíjanie cez port USB-C. V prípade, že zabudnete po meraní tlakomer vypnúť, nemusíte sa obávať, že by sa vybili batérie. Tlakomer sa po chvíľke automaticky vypne.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktnosť, vzhľad, kontrastný LCD displej, zvukový sprievod
- Komplikovanejšie ovládanie zvuku, chýbajúca aplikácia

PARAMETRE:

Model: TrueLife Pulse B-Vision, obvod ruky 22 – 42 cm, dĺžka hadičky manžety: 70 cm, rozsah merania: krvný tlak 40 – 230 mmHg, pulz 40 – 170 tepov/min, presnosť merania: 5 % nameranej hodnoty, hmotnosť bez batérií 505 g, napájanie 3× 1,5 V AA batérie, USB-C

HODNOTENIE: 8/10


                                         

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať