SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Šikovný doplnok pomôže s učením cudzích jazykov cez Netflix

0

Google chce pomôcť všetkým, ktorí sa učia cudzí jazyk. Ponúka im možnosť zlepšiť si zručnosti efektívne a príjemne sledovaním filmov a seriálov v jazyku, ktorý študujú. Dopomôže k tomu doplnok pre prehliadač Chrome Language Learning with Netflix.

Doplnok získate v obchode Chrome a po jeho nainštalovaní sa vám sprístupnia funkcie na výučbu jazykov, ktoré budete mať k dispozícii, keď budete sledovať videá na webovej stránke Netflix.

- Titulky sa budú zobrazovať v dvoch jazykoch, čo vám umožní porovnať pôvodný zvuk a text s prekladom do vášho jazyka.
- Aby používateľ nečítal len titulky vo svojom jazyku, môže si ich nechať rozmazané a nečitateľné. Zobrazia sa mu pomocou tlačidla E, ak bude mať problém s porozumením cudzojazyčnému textu.
- Používateľ môže meniť aj rýchlosť zobrazovania titulkov. Funkcia aktivovaná tlačidlom Q dialóg pri každom titulku zastaví. Pokračovať možno stlačením medzerníka.
- Na každé slovo v cudzojazyčných titulkoch sa dá kliknúť, v bubline sa potom objaví jeho definícia a možno si vypočuť aj jeho výslovnosť.Okrem verzie zadarmo je dostupná aj spoplatnená verzia Pro, ktorá ponúka ďalšie možnosti prekladu titulkov a schopnosť ukladať slová a frázy. Tie potom budú zvýraznené vždy, keď sa vyskytnú v titulkoch.

Doplnok je určený  pre stolové počítače a notebooky so systémom Windows a Mac OS. Samozrejme, na jeho používanie budete potrebovať aktívne predplatné Netflix.

Zdroj: chrome.google.com.

Redakcia

Všetky autorove články
online web internet pocitac zabava notebook Google

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať