SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Union zdravotná poisťovňa má nový digitálny podpis: vybavíte ním prihlášku jednoduchšie

Technológie
1

Špeciálny projekt

Union zdravotná poisťovňa zaviedla nový digitálny podpis. Na jeho realizáciu stačí mobil a podpis prstom alebo dotykovým perom. Ako to bude fungovať?

Union zdravotná poisťovňa zaviedla od júla 2021 nový  digitálny podpis. Klienti si ho môžu zvoliť počas vypĺňania online prihlášky spomedzi ďalších spôsobov podpísania prihlášky. Na jeho realizáciu stačí mobil a podpis prstom alebo dotykovým perom obrazovky prstom používateľom. Ako to bude fungovať?

Digitálny podpis vám uľahčí život

Digitálny podpis poistencom umožňuje podať prihlášku online bez nutnosti navštíviť pobočku alebo zabezpečovať jej podpis cez kuriéra. Zvyšuje sa tak komfort, uľahčuje a urýchľuje sa komunikácia s poisťovňou, no a v neposlednom rade sa eliminuje spotreba papiera a chráni tak naša planéta. 

Pre niektorých klientov nie je v súčasnej dobe komfortné stretávať sa s kuriérmi alebo chodiť na kontaktné miesta. zároveň je výskyt elektronických občianskych preukazov na Slovensku stále nízky a manipulácia s nimi veľmi zložitá. Podpis v pohodlí domova alebo na akomkoľvek vami zvolenom mieste je teda ideálnym riešením. Union zdravotná poisťovňa vám to umožnila už od tohto leta.

Pre klientov sme pripravili tento spôsob podpisovania z jedného hlavného dôvodu. Poskytovať moderné a progresívne služby, ktoré im uľahčia život,” vyjadrila sa Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione.

Čo je to za podpis?

Ide o rýchly, moderný a bezpečný podpis dokumentov vo formáte PDF na diaľku. Funguje na mobile, tablete aj na laptope s dotykovou obrazovkou. Realizovať sa dá digitálnym perom alebo prstom na displeji zariadenia. Takto môžete podpisovať napríklad prihlášku, ak sa rieši zmena poisťovne. Nemusíte navštevovať pobočku, ani si ju tlačiť a posielať klasickou poštou, či riešiť cez kuriéra. 

Aký je rozdiel medzi kvalifikovaným elektronickým a digitálnym podpisom?

Často sa zamieňajú. Oba naznačujú, že došlo k podpisovej operácii elektronického dokumentu. No definície majú odlišné a líšia tým, čo ponúkajú. Digitálne podpisy sú založené na certifikáte so zárukou pravosti, integrity a nepopierateľnosti. Elektronické podpisy to neponúkajú. Bez konkrétnejších informácií o použitých procesoch a technológiách nepredstavujú žiadnu záruku. Ani overenia totožnosti podpisovateľa dokumentu treťou stranou, ani integrity obsahu dokumentu od jeho podpísania. Digitálny podpis je teda lepším a spoľahlivejším výberom.

Návod na podpísanie prihlášky do zdravotnej poisťovne

Ide o najjednoduchší spôsob, ako odoslať prihlášku do Union zdravotnej poisťovne. Postačí vám smartfón, tablet alebo iné dotykové zariadenie, ktoré podpíšete prstom alebo špeciálnym dotykovým perom a Union online prihláška do zdravotnej poisťovne je vybavená.

V prípade, že ju klient podpisuje na zariadení obchodníka, nie je potrebné nasnímať občiansky preukaz, obchodník klienta identifikuje osobne. Ak klient podpisuje prihlášku na svojom zariadení (posiela sa odkaz na jeho zariadenie prostredníctvom SMS), je potrebné nasnímať aj občiansky preukaz na overenie údajov a totožnosti.

Aké sú možnosti?

Ak ste na zariadení s dotykovou obrazovkou, máte 2 možnosti:

  1. „Podpísať na tomto zariadení.“

  2.  „Podpísať na inom zariadení.“

Ak ste na zariadení bez dotykovej obrazovky, môžete si vybrať z možností podpisu:  

1. „Na mojom zariadení cez SMS.“

2. „Na zariadení klienta cez SMS (s kontrolou občianskeho preukazu).“

3. „Cez QR kód.“ 

Viac informácii, ako si vybaviť nové zdravotné poistenie jednoduchšou cestou, sa dozviete na stránkach Union zdravotnej poisťovne. Veríme, že vám pomôže ušetriť čas, papierovačky i starosti.

Úvodné foto:  George Milton from Pexels

union.sk

Všetky autorove články

1 komentár

To je reakcia na: Union zdravotná poisťovňa má nový digitálny podpis: vybavíte ním prihlášku jednoduchšie

2.9.2021 08:09
Spojiť OP s konkrétnym mobilom, ďalšia cesta ako sledovať ľudí. Vraj je nekomfortne stretávať kuriéro...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať