NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Vďaka precíznemu procesu repasovania fungujú staršie iPhony ako nové

Tlačové správy
2

V Swappie majú zákazníci možnosť nielen zakúpiť si repasovaný iPhone za dobrú cenu, ale i predať svoje staršie zariadenia. V oboch prípadoch je samozrejmosťou nielen úplná bezpečnosť, ale aj osobitný prístup ku každému zariadeniu, ktoré vo výrobnom centre v Helsinkách prechádza komplexným 52-krokovým procesom kontroly.

Spoločnosť Swappie ponúka možnosť predaja starších telefónov (model iPhone 7 a novšie) naozaj každému. Po vyplnení úvodného predajného formuláru, ktorý určí výkupnú cenu, stačí telefón podľa inštrukcií zaslať do výrobného centra v Helsinkách, kde každý telefón prejde dôkladnou kontrolou.

52 krokov, ktoré skontrolujú stav telefónu

„Každý telefón má za sebou jedinečnú históriu, zároveň je kúpa telefónu pre každého zákazníka výnimočnou udalosťou. Aj my preto chceme pristupovať k telefónom s osobitým prístupom, vďaka čomu ich dokážeme repasovať tak, fungujú ako nové,“ vysvetľuje Janne Korpela, Country Manager, New Markets zo Swappie, ktorý predstavuje komplexný proces zložený z 52 rôznych úkonov, pri ktorých sa krok po kroku kontroluje osobitne každá z funkcií telefónu – reakcie obrazovky, stav batérie, zvuk reproduktora, funkčnosť mikrofónu či presnosť farieb. Každá z odhalených chýb dostane špeciálnu starostlivosť a rozhoduje sa o jej oprave či výmene. Medzi zamestnancami, ktorí sa týmto drobným opravám venujú, sú napríklad i bývalí hodinári, ktorí tak uplatnia svoje zručnosti s precíznou prácou. Vďaka tomuto organizovanému systému dokáže byť proces kontroly a opravy starších telefónov záležitosťou jediného dňa.

Repasované modely s optimálnym stavom batérie

Repasované telefóny, ktoré Swappie ponúka, nájdu zákazníci v troch kategóriách označujúcich stav ich opotrebovania. Stav Ako nový označuje telefóny s jemnými známkami opotrebovania ako sú mikroškrabance, veľmi dobrý stav zahŕňa telefóny s viditeľnejšími známkami opotrebovania ako škrabance či mierne preliačiny a telefóny v stave prijateľný majú už silné známky opotrebovania, napríklad hlboké škrabance či priehlbiny. Tieto označenia sa však vždy vzťahujú len k vonkajšiemu stavu opotrebovania telefónu. Stav batérie, čo je pre fungovanie telefónu kľúčový údaj, je v každom repasovanom modeli na úrovni minimálne 80 %, čo je aj podľa samotného výrobcu optimálnym stavom batérie a telefón tak môže byť naplno využívaný po veľmi dlhú dobu.

O spoločnosti Swappie

Swappie je technologická spoločnosť so sídlom v Helsinkách, ktorá pracuje na tom, aby sa renovované smartfóny stali bežnou záležitosťou. Chce umožniť každému, aby sa mohol zodpovedne a pohodlne pripojiť. Spoločnosť Swappie pôsobí v EÚ a severských krajinách a jej tržby výrazne rastú, pričom v minulom roku dosiahli 97,6 milióna EUR. Od svojho založenia v auguste 2016 sa spoločnosť Swappie stala jedným z najinovatívnejších a najrýchlejšie rastúcich startupov vo Fínsku.

Spoločnosť Swappie nakupuje, testuje a opravuje všetky modely iPhonov pomocou najnovších technológií a predáva ich s bezplatnou 12-mesačnou zárukou a možnosťou odstúpenia od kúpnej zmluvy do 14 dní. Recyklácia mobilných telefónov pomáha životnému prostrediu tým, že predlžuje životný cyklus výrobkov, udržiava nebezpečné chemikálie mimo skládok a šetrí vzácne zdroje.

 

Zobrazit Galériu

Swappie

Všetky autorove články

2 komentáre

si nekúpim šmejd apple, ale radšej nový android za prijateľnú cenu reakcia na: Vďaka precíznemu procesu repasovania fungujú staršie iPhony ako nové

22.10.2021 13:10
si nekúpim šmejd apple, ale radšej nový android za prijateľnú cenu
Reagovať

RE: iba kkt si kúpi swapi, vždy kupuj telefón pod dve kilá reakcia na: si nekúpim šmejd apple, ale radšej nový android za prijateľnú cenu

22.10.2021 14:10
čože swapi? to nijé... nech si to predražené nechajú aj s ich applom
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať